Południe Tajlandii w maju

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Południe Tajlandii w maju

Postprzez maslokarol » niedziela, 8 maja 2016, 11:55

Będąc na południu Tajlandii (Krabi, Phuket) chciałbym odwiedzić któryś z tropikalnych parków narodowych. Khao Sok jest dość popularny, więc myślałem o nim, jednak nie zależy mi na nim tak bardzo, żeby rezygnować z innych, równie atrakcyjnych. W Tajlandii jesteśmy na własną rekę, ale wyjazd do dżungli planujemy wykupić w hotelu/lokalnym buirze podróży. Obawiam się tylko, czy wyjazd w maju, w porze deszczowej, nie jest zbyt niebezpieczny. Co o tym sądzicie?

Jakie jeszcze miejsca na południu kraju możecie polecić, które w maju będą nadawały się do zwiedzania? Nasz plan jest taki: 2 dni w Krabi, 3 dni w Ko Phi Phi i 4 dni na Phukecie. Zależy nam na dżungli, nurkowaniu, jakiejś rajskiej plaży, może jakiejś jaskini. To nasz pierwszy wyjazd do Tajlandii i chciałbym być na wszystko przygotowany planując pobyt, czy też targując się o cene lokalnej wycieczki.

Dziękuję za wszelkie porady. Nie krępujcie się pisząc odpowiedzi, lepiej, żebym wiedział więcej, niż mniej :) (wylatuje tam już 17.05)
maslokarol
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 17 mar 2016, 01:57

Południe Tajlandii w maju

Postprzez czarna_peerla » czwartek, 19 maja 2016, 22:33

Hej,

i jak otrzymałeś jakieś wskazówki? Mam te same pytania, ja wylatuję 1.06 i też obawiam się o pogodę.
czarna_peerla
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2016, 22:24

Południe Tajlandii w maju

Postprzez maslokarol » piątek, 20 maja 2016, 10:26

Wskazówek nie dostałem, ale mam już pierwsze doświadczenie z pogodą i wygląda bardzo dobrze. Nie ma słońca cały czas, bo są chmury, ale też nie pada deszcz. Ponoć czerwiec jest gorszy, ale to chyba nigdy nie będzie tak, żeby ciągle padało. Jak popada to 2-3 godziny i przeważnie w nocy. Chociaż ekspertem nie jestem, więc może ktoś inny się wypowie dla porównania.
maslokarol
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 17 mar 2016, 01:57

Południe Tajlandii w maju

Postprzez Morgani » poniedziałek, 19 lut 2018, 13:59

Słuchajcie, a co uważacie na temat wypoczynku na Bałkanach? Wiem, że zupełnie inny kierunek, ale temat podróżniczy, więc może ktoś mi pomoże. Moja siostra właśnie stamtąd wróciła i była zachwycona tamtejszymi widokami i krajobrazami. Ja się zastanawiam nad wybraniem tamtejszego kierunku na lipcowo-sierpniowy urlop, jednak chciałabym swoje wyobrażenia z kimś skonfrontować. Jeśli kiedykolwiek Wy lub ktoś z Waszego otoczenia przebywał na Bałkanach, będę wdzięczna za komentarz. Również dotyczący tak zwanej Zielonej Karty - https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/samochod/ubezpieczenie-oc-zielona-karta
Morgani
 
Posty: 33
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 07:56

Południe Tajlandii w maju

Postprzez batman » poniedziałek, 14 paź 2019, 14:16

Pogoda w Tajlandii też zmienia się cały czas. Coraz trudniej powiedzieć jaka będzie w maju czy innym miesiącu,
bo i tutaj zmiany klimatu też docierają. Ja jednak myślę ze przez cały rok jest i tak bardzo dobrze.
Można znależć miejsce w tym szeroko położonym kraju gdzie będzie ładna pogoda.
batman
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota, 10 paź 2009, 08:22

Południe Tajlandii w maju

Postprzez tomekd » sobota, 19 paź 2019, 11:28

Pogoda to słynny temat jaki pojawia sie chyba na szystkich forach. Ludzie wciaż o to pytaja tak samo
intensywnie pomimo ze pojawiły się różne aplikacje do sledzenia pogody, można zobaczyc pogode w kamerkach
przez internet.
Pewnie dla niektórych jest łatwiej po prostu zapytac o pogode niż szukać w necie.
Mozna jednym zdaniem podsumować, pogoda tutaj w Tajlandii zawsze jest fajna, jak nie w jednym miejscu
to w innym bedzie doskonała. Mozna poprzez aplikacje sledzic ja i potem wybrać miejsce gdzie chce się
wybrac na plażę.
Ostatecznie można i tutaj zapytac, na pewno ktoś cos napisze, nie musi być od razu zjeb.... jak na niektórych forach
- po co pytasz itp, itd :) albo sprawdzaj sobie lupkę.
tomekd
 
Posty: 36
Dołączył(a): sobota, 10 paź 2009, 08:17

Południe Tajlandii w maju

Postprzez Ewcia » piątek, 25 paź 2019, 11:49

Byliśmy wiele razy w Tajlandii, również w maju. Bylo gorąco, ale prawie wcale nie padało.
Z tego co pamietam może raz jak byliśmy w Krabi.
Nie ma żadnej obawy. możecie smiało jechać w tym czasie. Pogoda na bank będzie
dla Was dobra.
Uważajcie tylko jak płyniecie na wycieczki po wyspach zeby dobrze się smarować
kremami z filtrem, słońce jest naprawde mocne.
Ewcia
 
Posty: 22
Dołączył(a): sobota, 10 paź 2009, 08:20

Południe Tajlandii w maju

Postprzez agnieszka » środa, 30 paź 2019, 09:55

Ludziska nie ma się co zamartwiać o pogode, zawsze jest fajna......
Po co tyle pytać, tu jest wspaniały klimat, świeci prawie cały czas słońce.
Nie ma obawy że będzie źle.
A jak czasem co popada to tylko na lekkie orzeżwienie...... :lol: :lol:
agnieszka
 
Posty: 34
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:17

Południe Tajlandii w maju

Postprzez marco » wtorek, 5 lis 2019, 11:11

haha.....stary dobry temat powraca... :)
Jaka pogoda tu i tam.
Ludziska, przeciez jest tyle różnych miejsc w internecie, gdzie mozna znależc
informacje.
Problem w tym, nie chce sie poszukać, tylko lepiej na gotowca czekać
marco
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:20

Południe Tajlandii w maju

Postprzez sebastian28 » piątek, 8 lis 2019, 08:44

Myślałem tez o wyjeżdzie na południe ale u nas trafiło tym razem na Ko Chang.
Podobno jest dziewiczo jeszcze. Tak przynajmniej wyczytałem w internecie.
Ale ciekawi mnie jakie miejsce teraz jest interesujące do wypoczynku, O Phuket
tez słyszałem ze nie warto, ze drogi i komercyjnie. A gdzie polecacie zeby było
spokojnie i malowniczo.
sebastian28
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek, 2 lip 2009, 11:48

Następna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron