Tajskie prawo jazdy w Polsce

Dla Tajów mieszkających w Polsce, tajskich restauracji, organizacji związanych z Tajlandią, a także sprawami organizacyjno-prawnymi związanymi z pobytem Tajów w Polsce.

Tajskie prawo jazdy w Polsce

Postprzez marggins » wtorek, 26 mar 2019, 22:09

Witam, chciałam dopytać się czy zmieniał ktoś tajskie prawo jazdy na polskie i czy było to związane ze zdaniem teorii u nas na miejscu? Mąż (Taj) chce zdać prawo jazdy przy najbliższym wyjeździe do Tajlandii ( u nas w Polsce jest to praktycznie niemożliwe ze względu na blokadę językową) jednak doszły do mnie słuchy ze teorię i tak musi w Polsce zdać. Czy ktoś wie coś na ten temat ?
Może wyrobienie miedzynarodowego prawa jazdy w Tajlandii rozwiąże problem?
marggins
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 30 mar 2015, 19:47

Tajskie prawo jazdy w Polsce

Postprzez batman » poniedziałek, 14 paź 2019, 14:13

Z tym prawkiem może łatwiej będzie zrobić międzynarodowe i póżniej używac w Polsce.
W Tajlandii to łatwe do zrobienia i potem przez rok czasu może spokojnie prowadzić
auto w kraju.
Nie jestem pewny jak długo może tak korzystać z międzynarodowego prawka jeżdząc
w Polsce.
batman
 
Posty: 28
Dołączył(a): sobota, 10 paź 2009, 08:22

Tajskie prawo jazdy w Polsce

Postprzez Ewcia » piątek, 18 paź 2019, 05:24

My kiedyś jeżdziliśmy w Phuket samochodem z wypożyczalni, mieliśmy raz kontrolę policji, ale po pokazaniu międzynarodowego prawa jazdy panowie się ładnie uśmiechnęli i podziękowali. Także nasze wspomnienie z wyjazdu oprócz ładnych widoków, smacznego jedzonka, to nawet panowie mundurowi tez mili byli :))
Ewcia
 
Posty: 22
Dołączył(a): sobota, 10 paź 2009, 08:20

Tajskie prawo jazdy w Polsce

Postprzez fiona » wtorek, 28 kwi 2020, 12:16

Nas nigdy nie spotkała żadna niespodzianka, a troche też pojeżdziliśmy. Byliśmy autem z wypożyczalni na północy, (okolice Chiang Mai i Chiang Rai ). Czasem było dość nerwowo na drodze, ale daliśmy radę :)
Tajowie jeżdżą dość spokojnie, bez brawury, przynajmniej tak to odbieralismy na drodze. Choć na początku mieliśmy trochę pietra.
Nawet w górach po drodze jechało się bardzo spokojnie. Trzeba troche uważać na motorki, których jest dość dużo na drogach,
w miesteczkach potrafią nawet jechac pod prąd.
Nie wiem jak z jazdą w Bangkoku, tam nie odważyliśmy sie jeżdzić, wzieliśmy samochód z lotniska i od razu pojechaliśmy w drogę.
fiona
 
Posty: 20
Dołączył(a): sobota, 10 paź 2009, 08:23

Tajskie prawo jazdy w Polsce

Postprzez grazyna » niedziela, 10 maja 2020, 18:19

Ja też kiedyś wynajmowałam na jeden dzień auto na Phuket, było bardzo łatwo wynająć. Spisali coś z naszego polskiego prawka
i zaraz dostaliśmy małą toyote. Z tego co wiem była to firma prowadzona przez jakiegoś obcokrajowca, nie wiem czy to ma znaczenie przy dokumentacji. Naprawde latwo jak w Hiszpanii czy w Gracji przy wynajęciu auta.
grazyna
 
Posty: 22
Dołączył(a): niedziela, 30 sie 2009, 17:40


Powrót do Tajlandia w Polsce

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron