Wyjazd do Tajlandii w styczniu 2016

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Wyjazd do Tajlandii w styczniu 2016

Postprzez ZAP » piątek, 7 sie 2015, 11:03

Zgadzam sie ze stwierdzeniem ze kiedyś było mniej przestępstw.
Oczywiscie jest wiele przyczyn. Tajlandia sie zmienia i jest to wynikiem m.in poczucia bezpieczeństwa socjalnego.
Poza tym moim zdaniem sa 3 Tajlandię
Południe pełne turystów i pospolitych przestępstw ( kradzieży ,bojek )
Bangkok który z racji swojej wielkości i tempie życia tez generuje rożne patologie
Północ gdzie jest znacznie spokojniej.

Poza tym TV wzorem zachodu często emanuje informacjami o napadach,narkotykach itp
Twierdze jednak ze w kontekście pytania o spacer Tajlandia jest bezpieczniejsza niż Polska.
Co do egzekwowania Prawa to dałeś sobie odpowiedz. Faktycznie dealerzy i inne typy sa traktowane w zależności od posiadania kasy. To chyba nic nowego bo przecież tak jest tez w Polsce. Mam jednak wrażenie ze pospolite przestępstwa na które narażony jest turysta sa mocno karane.

Co do kultury jazdy i potrąceń to zwróć uwagę jak jeżdżą na tych skuterach. Ja zwracam uwagę na kolorowe ciężarówki które bez migacza potrafią wykonywać szokujące manewry :)
Jeszcze raz podkreślam ze wiele zależy od własnej oceny sytuacji - zagrożenia. Wychowałem sie w dzielnicy niezbyt grzecznych chłopców i z mojej perspektywy w Tajlandii jest bezpieczniej.
Jak sie nie odnosisz z bogactwem spacerując w nocy albo nie rzucasz w oczy plikiem banknotów przy płaceniu w knajpie to musisz miec wyjątkowego pecha żeby znaleźć guza.
ZAP
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 4 mar 2015, 05:27

Wyjazd do Tajlandii w styczniu 2016

Postprzez sanook55 » środa, 12 sie 2015, 18:27

Przyczyn jest bardzo wiele, a za tym idzie cała masa występków czy to powstałych z rąk farangów
czy Tajów, którym czasem brakuje po prostu zdrowego rozsąku lub wyobrażni.

Czy są 3 Tajlandie, może ich być więcej......
Jest przykladowo rejon Ratchaburi czy Chonburi gdzie jest siedlisko mafijne lub tanich platnych
zabójców, a z drugiej strony rejony przygraniczne z Birma, gdzie jeszcze innaczej się żyje.

W tajskiej TV to nie sama telewizja az tak chce zajmować się tematami sensacyjnymi, to policja
często zamiast zajmowac się zwykłymi sprawami codziennymi aby ludzie czuli się bezpieczniej,
różni oficerowie uwielbiają tv show aby pokazać się jak wspaniale pracuja gdyz rozpracowali jakaś
grubą sprawe handlarzy prochów lub kradzionych skuterów itp. Im nie chce się ruszyć w zalatwianiu
zwykłych spraw, bo to dla nich nie jest efektowne.

Z pospolitymi przestępstwami względem turystów czy tzw białasów tez jest dość krucho z egzekwowaniem
prawa, Przykład z morderstwa na Ko Tao brytyjskiej pary i jakosc pracy przy tym wymiaru sprawiedliwości
z policja, gdzie wytyka im sie lawirownie aby wybielic lokalsów a obwinic pracowników z Birmy.
Przykłady z Phuket gdzie działają grupy transportowe probujące kontrolowac wyspe, grupy od skuterów
wodnych, często te grupy sa powiazane z najważniejszymi urzędnikami na wyspie.
Policja w części Thonglor w sposób natarczywy kontroluje często farangów a nie tajów szukając
narkotyków, obcokrajowcy często skarżyli się na zachowanie policji.

Sam znam przykład jak znajomego jakis naćpany Taj chial pobic za nic, został doprowadzony
na policje a ta szukała sposobu jak go wypuścic nic mu nie robiąc i dopiero gdy jakis wyższy w randze
policjant uslyszał że jeśli coś nie zrobi w tej sprawie to zaraz będzie telefon do ambasady,
po tym policjant zmienił ton i jednak stwierził że była próba narażenia zdrowia na obcokrajowcu
i dopiero Taj otrzymał grzywne do zapłaty na druku, innaczej musiłby zostac zatrzymany.

Na drogach jest tutaj dużo więcej kompletnie bezmyślnych kierowców, ktorzy kupili na lewo prawo
jazdy i nawet nie wiedzą jakie sąpodstawowe zasady korzystania z dróg wspolnie z innymi ktorzy są
za szybą lub w lusterku.
Oczywiście najczęsciej skuterowcy, kierowcy minivanów publicznych czy ciężarówek to inna bajka,
wiele można by im zarzucić. Ale ze zwykłymi kierowcami osobówek tez jest tak sobie, robiłem w Polsce
duże przebiegi autem rocznie i robie też tutj w Tajlandii, tu jest mniej nerowowo, nie ma tylu wariatów
pędzących ile auto ma możliwość, ale latwiej może któs zostać zastrzelony z kompletnie durnego powodu
jakie w Polsce się nie zdarzają praktycznie.
sanook55
 
Posty: 14
Dołączył(a): niedziela, 19 lip 2015, 08:35

Wyjazd do Tajlandii w styczniu 2016

Postprzez marco » czwartek, 13 sie 2015, 12:30

No cóż.......pojeżdzić sobie po Bangkoku to musi być niezły sprawdzian umiejętności :))
Nie próbowałem i chyba nie chcę tego czynić hahaha

Mnie sięwydaje że wiele miejsc na ziemi niestety staje się bardziej niebezpieczne,
przecież nawet kraje cywilizowanej Europy zachodniej mają teraz problemy,
słyszy sięo tym w mediach, widać to na codzień.

Przedtem w wielu krajach można było zostawić otwarty samochód na ulicy i nic się
nie działo a teraz ile takich miejsc pozostało ?........
marco
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:20

Wyjazd do Tajlandii w styczniu 2016

Postprzez sanook55 » sobota, 15 sie 2015, 07:33

Dokładnie coś w tym jest co piszesz..... :D
sanook55
 
Posty: 14
Dołączył(a): niedziela, 19 lip 2015, 08:35

Wyjazd do Tajlandii w styczniu 2016

Postprzez Dkrzyku » czwartek, 27 sie 2015, 07:18

Ja mieszkam w Bangkoku w centrum. Wszystkie domy mieszkalne maja kraty w oknach. Nawet na 5 czy 6 pietrze. Osobiście mnie to zdziwiło . Pytałem się miejscowych. mówią ze się boja ludzie ze w nocy ktoś przyjdzie i zabije cala rodzinę, kraty nie są nowe . 10 - 15 lat. na moje pytanie dlaczego boja się w domu a na ulicy już nie nikt nie był wstanie odpowiedzieć. ha ha
Ja osobiście nie spotkałem się z żadna sytuacja zagrożenia w okresie jak tu mieszkam 2 lata. Inna kwestia co widzi się jako turysta a co widzi się jako mieszkaniec :) . Na 100% zwykli ludzie nie stanowią żadnego zagrożenia. Tak samo jeśli chodzi o ostatni zamach. 1 km od mojego domu. Na pewno nie był to Taj. w tygodniu po zamachu utargi w sklepach dla turystów spadły o 70%. nikt w Thai nie jest zainteresowany odstraszaniem turystów zwłaszcza z chin. Turyści z europy przy chińskich to uboga rodzina. widziałem jak wydaj oni 5000-6000 batów w big c na chipsy. kupują cale kartony.
Inna rzecz to jest prowadzenie tu biznesu . ale o tym innym razem :)
Pozdrawiam i zapraszam do Tajlandii
Dkrzyku
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 11 sie 2015, 14:48

Wyjazd do Tajlandii w styczniu 2016

Postprzez sanook55 » piątek, 28 sie 2015, 08:28

Dokładnie tak jak piszesz, kraty wszechobecne w domach, nawet takich które są w zamkniętych,
teoretycznie strzeżonych osiedlach. W tych tanszych osiedlach chyba około 90 % domów też jest
kratowanych w oknach i drzwiach. Te lepsze osiedla z droższymi domami, niby mają lepszą ochronę
i tam aż tak dużo krat nie instalują. Ale to tez jest jakiś sygnał dlaczego pomimo jeżdzącej
na rowerku czy motorku ochronie ludzie się zabezpieczają a i tak co miesiąc są na takich osiedlach
jakieś włamy do domów......
sanook55
 
Posty: 14
Dołączył(a): niedziela, 19 lip 2015, 08:35

Wyjazd do Tajlandii w styczniu 2016

Postprzez aopong » piątek, 4 wrz 2015, 15:09

Dominika, Jeśli planujesz zwiedzanie również mniej skomercjalizowanej części Tajlandii to polecam ośrodek, który prowadzę na małej wyspie Koh Mak, pomiędzy Koh Chang i Koh Kood. Szczegóły możesz sprawdzić na: www.aopong.com
Odpoczniesz na hamaku i ponurkujesz. To też dobre miejsce jako baza wypadowa na kilkudniowy wyjazd do Kambodży (Ankor Wat). Pozdrawiam, M.
aopong
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 30 sie 2015, 14:20

Wyjazd do Tajlandii w styczniu 2016

Postprzez sanook55 » sobota, 5 wrz 2015, 09:30

Aopong a Ty tak do każdego wątku niezależnie od tamatu jaki ludzie prowadza to wpisujesz reklame resortu ?

Wpisz sie raz a dobrze w dziale reklamy i kto będzie chciał to znajdzie te ofertę....... :D
sanook55
 
Posty: 14
Dołączył(a): niedziela, 19 lip 2015, 08:35

Wyjazd do Tajlandii w styczniu 2016

Postprzez aopong » sobota, 5 wrz 2015, 11:40

Dziekuję za wskazówkę Sanook. Gdzie jest ten dział reklamy?
aopong
 
Posty: 13
Dołączył(a): niedziela, 30 sie 2015, 14:20

Wyjazd do Tajlandii w styczniu 2016

Postprzez sanook55 » sobota, 5 wrz 2015, 13:03

masz w tytułach w forum dział ogloszeń, tam jak widać ludzie piszą rozne podobne informacje
sanook55
 
Posty: 14
Dołączył(a): niedziela, 19 lip 2015, 08:35

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron