Dłuższy pobyt w Tajlandii

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Dłuższy pobyt w Tajlandii

Postprzez Melee » niedziela, 10 maja 2015, 18:13

Mam kilka pytań o emigrację do Tajlandii, Bangkok.

1. Czytałem, że pracę nauczyciela języka angielskiego można dostać po miesięcznym kursie. Czy wystarczyłby jakiś kurs zrobiony w Polsce, albo dyplom ukończenia filologii?
2. Jeśli dostanie się wizę pracownicza na rok, ale wczesniej zrezygnuje z pracy, wiza jest odbierana?
3. Słabe zdrowie i klimat. Na forum ktoś pisał, że trzeba umieć znosić wysokie temperatury i wilgoć - to nie problem dla mnie, gorzej z ewentualnymi przeciągami i zimnem. W nocy znacząco się ochładza? Mieszkania są szczelne?
4. Jeśli skończy się 2 miesięczna wiza turystyczna, można po paru miesiącach zrobić taką znowu?
Melee
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela, 10 maja 2015, 18:03

Dłuższy pobyt w Tajlandii

Postprzez flintstone » wtorek, 16 cze 2015, 17:05

odpowiedzi na pytania Melee:
1/ Prawdopodobnie nie. Tjaski kurs jest "ważniejszy", a przede wszystkim masz zaświadczenie w ich języku.
2/ wiza z pozwoleniem na pracę jest ściśle związana z deklarowaną pracą, tracisz pracę - tracisz wizę.
3/ zimno? na północy, w górach, temp może spaść chwilowo do +/- 0 stopni. W środkowej i południowej Tajlandii to +17 stopni traktowane jest jako zimno. Wiać potrafi... Chatka z bambusa będzie przewiewna, a condo **** nie, tylko trzeba uważać na klimatyzacje.
3/ Bierzesz dwukrotną, 2 miesięczną wizę, zanim pierwsze 60 dni się skończy idziesz do imigration na miejscu, przedłużasz pobyt o 30 dni. Zanim minie ostatni z tych 30 dni robisz Visa-run na najbliższej granicy, wracasz na drugiej wizie i postępując w sposób opisany powyżej masz kolejne 3 miesiące pobytu = razem 1/2 roku.
Teraz musisz wrócić do PL i wyrobić nowe wizy. nie ma karencji by wyrobić następną wizę.

Pandemos...
Osoby starsze są w Tajlandii traktowane z szacunkiem, o ile na to zasługują.
"Staruchy", (a sam jestem 60+) jeżeli są w miarę zdrowe, aklimatyzują się po paru dniach.
Trzeba uważać na %, słońce i podrobione Tajki, ale jak zwykle wszystko, czego za dużo, może zaszkodzić!
flintstone
 
Posty: 79
Dołączył(a): czwartek, 6 sie 2009, 17:30

Dłuższy pobyt w Tajlandii

Postprzez micitanka » niedziela, 30 sie 2015, 16:47

Temperatury są najgorsze, ale idzie to wypracować, Tajki ok, ale jak Tajkowie?
micitanka
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2015, 22:51


Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron