damskie ubrania

Import-Eksport między Polską, a Tajlandią, oraz inne firmy lub pomysły na biznes między tymi krajami, a także sprawy formalno-prawne z tym związane.

damskie ubrania

Postprzez agnieszka » poniedziałek, 20 lip 2009, 08:28

prowadze sklep z damską odzieżą, czy warto rozglądać się za ciekawym asortymentem w Tajlandii, będąc tam wypoczynkowo???
Może ktoś ma rozeznanie?
Agnieszka
agnieszka
 
Posty: 34
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:17

damskie ubrania

Postprzez Vit » niedziela, 9 sie 2009, 17:19

Mieszkam w Tajlandii i zajmuję się sprzedażą damskiej odzieży w Polsce.
W Tajlandii ceny nie są zbyt atrakcyjne - chyba, że celujesz w dobrej
jakości ciuchy, które w Polsce można sprzedawać w jakichś ekskluzywnych
butikach. Nastawienie się na niską cenę i ilość jest dość trudnym zajęciem,
aczkolwiek jest to oczywiście jaknajbardziej wykonalne.

Natomiast nawiązanie kontaktów handlowych w trakcie wypoczynku,
to już spore ryzyko. Zwykle w paczce przychodzi nie to co się zamawiało :)
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

damskie ubrania

Postprzez yurassso » sobota, 23 lis 2013, 07:42

hahah jak ja kocham to nasze forum - nigdy nigdy jeszcze nie znalazlo się dwóch polaków z Bangkoku o tym samym zdaniu na jakiś temat hahahah
tekstylia z Tajlandii ? to ŚWIETNY POMYSŁ !

1. TO JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH I NAJSTARSZYCH GAŁĘZI PRZEMYSŁU TUTAJ !
export ciuchowy z Tajlandii idzie w miliardy dolarów i rośnie
produkują tu H&M ZARA POLO i wiele innych sieciowek światowych
SZALU DOSTANIESZ OD MOŻLIWOŚCI WYBORU
JAKOŚĆ ZAWSZE JEST POCHODNA CENY !
pierwszy błąd białasów
TRUDNO TO WAM W EUROPIE ZROZUMIEĆ ALE RÓŻNICA 7,5 ZŁ A 10 ZŁ TO 25 % WARTOŚCI TOWARU WIEC JEŚLI DUSISZ CENĘ I CHCESZ COŚ O 2 ZŁ TANIEJ TO DOSTANIESZ COŚ O 25 % GORSZE W WYKONANIU !
mija już 20 lat jak jeżdżę do Azji i zawsze jest to samo !
drugi błąd białasów wielu myśli ze spada Azjatom z nieba zamawiając 100-500 sztuk czegoś hahahah dla nich to tylko duży detal
trzeci błąd białasów
kupie coś od pana na probe ahahaah oni maja dzienne takich biznesmenów na pęczki !
widzę na co dzień ile wchłania rynek wewnętrzny tu w Bangkoku to 12-14 milionów ludzi to 1/3 polski !
oni sprzedają z stoiska więcej niż ty wielki biały biznesmen chcesz kupić i domagasz się szacunku i extra traktowania !
uwierzcie mi ze te 25 % robi ogromna różnice w wykonaniu i materiale
spódnica 8 zł a 10-12 zł koszmarna różnica
sukienka za 10 a za 12 zł widzisz różnice
sukienka wieczorowa elegancka 20 zł a 30 zł niebo a ziemia
co najbardziej ciekawego jest ?

lista przebojow :
meskie
jeansy dobrej jakości
bojówki
szorty
koszulki T-shirt nadrukowane i bez
koszule męskie do garmiturow
spodnie
ciuchy rastamaskie hip hopowe hardrocowe młodzieżowe itp
dobra bielizna męska
damskie
bluzki wszelkiej maści
T-shirty
jeans sukienki spodnie rurki
spodnie
haremki
spódnice tu masa wyboru i cen
legginsy - ale już sie kończy duza oferta spadają z rynku :-)
sukienki letnie
sukienki wieczorowe
tuniki z nadrukiem i bez
lekkie sweterki blezerki
chusty szale paszmina i welna
szale jedwab
dzieciaki
wszystko !!!!!!

cudne ciuchy bawełna zima lato niemowlaki i większe
cudne ceny i jakość - bardzo żałuje z nie mam zbycia na to :-(

suknie ślubne
tu lata sie przed slubem uszyć cudo i koszt przelot ,pobyt i extra suknia to i tak polowa ceny z europy
stroje karnawałowe i do tańca towarzyskiego i zespołów tanecznych
to nie żart tu się szyje stroje na karnawał w RIO !

ciuchy sportowe
wszelkie stroje sportowe
kilka o uznanej renomie firm specjalizujących sie w szyciu ciuchów do każdego sportu zespołowego
Tajowie to światowa potęga w tym
uniformy
szkolne pracownicze firmowe ochroniarskie wojskowe to samo potęga !
w Tajlandii jest mania mundurkowa
z wyszywankami i bez
szkolny komplet za 10-12 dol to chyba milo - kamizelka spodnie 2 koszule ? szyte na miarę i według wzoru
stroje kąpielowe no tego tłumaczyć haah nie trzeba rynek 20 milionów turystów rocznie haha
tekstylia czyli każdy materiał jaki chcesz jeśli szyjesz sam
cudne hurtownie z cala paleta tęczy i rodzajów od szyfonu do szlachetnych jedwabi i kaszmiru
ekologia
świetne wyroby eko 100 bawełny szlafroki ręczniki itp
ciuchy z bawełny
markowe ciuchy
dużo sieciowek pozbywa sie końcówek lub lekko wadliwe wykonanych rzeczy -np. krzywe guziki metki za grosze
H&M ZARA GAP po 10-15 zł !

co nie jest tu przebojem ?
buty większość tania i kiepska
torebki - chyba ze te skora szlachetna z polki powyżej 100 zł co i tak tanio jest
ciuchy zimowe
cieple rzeczy
skora krokodyla - niestety kłopoty z importem do europy

co do innych spraw
Zwykle w paczce przychodzi nie to co się zamawiało "
nie zdarzyło mi się
zdarzyło mi się za to zamówić szycie 1500 sukienek i odrzucić 600 - wzory na boku nie zbiegały się o 1-2 cm - nie mogli zrozumieć ze to ważne - poprawili - nigdy nie miałem problemu z poprawkami na ich koszt - wszycie własnych metek zero problemu ,zapakowanie z własnym logiem zero problemu
wykonanie dość skomplikowanej serii ciuchów zero problemu (zespól taneczny własny projekt masa piór cekinów itp )

alle allle ....:-)
większość nie posiada katalogów i stałej oferty tu się szyje na najbliższy tydzień dosłownie - miałem wiele przypadków czegoś naprawdę świetnego co zniknęło i już nie wróciło :-(( szyja dla małych firm w Europie i z reszty materiału po zleceniu robią na nasz rynek - i nie wracają do tematu chyba ze tysiące chcesz
duży problem
jesteśmy zawsze w modzie o 3-6 miesięcy przed wami - sieciowi zamawiają kolekcje z dużym wyprzedzeniem - Tajowie kradną wzory i robią swoje - w tej chwili wiem co będziecie nosić wiosna-lato hahah kolory fasony
no niestety jak wy będziecie tego szukać u nas będzie już kolekcja Jesień- zima hahaha
i wtedy pozostaje dziki pęd i szukanie lub szycie jeśli masz zbycie
oczywiście uszyją ci co chcesz i kiedy chcesz
ale - przykład - zamówienie na specyficzny wzór
jeśli jest gotowy materiał jest ok ale często i gęsto kupuje się w belach i to pakowanych po 6 wiec musisz pi plus oko zamówić 300-600 sztuk
jeśli nie ma to już robi się ciekawie - musisz zlecić druk i minimum to 2000-3000 metrów bieżących

łyżka dziegciu
nie pisałem nic w wątku co nie lubię w Tajlandii ( za mało wolnego czasu na napisanie książki :-))ale chyba najbardziej ich byle jakości w biznesie i życiu codziennym trzeba mieć nerwy szczerze powiem - są strasznymi luzakami mówiąc delikatnie dotyczy to terminów - dziś już uciekam od razu jak ktoś mi obiecuje coś na jutro :-)
mam znajoma panią co sprzedaje kontenery ciuchów do USA i nie ma emial-a! owszem trochę sie ucywilizowała i ma Facebooka teraz !
na pytanie czemu nie ma emiala ? bo nie czasu siedzieć i odpowiadać hahahah
o strony www z oferta nawet nie pytajcie hahah
katalogi ze zdjęciami hahahah umrą ze śmiechu albo ci pokażą katalog ASOSA ZARY
Angielski generalnie brak problemow ale generalnie tylko
Male firmy powstają tu jak grzyby po deszczu i możesz coś naprawdę okazyjnie trafić i byc zadowolony - ja miałem układ z panią co kompletnie nie rozmawiała po angielsku ,miała mała pracowanie i niskie ceny a jakość jak z dużej fabryki i była bardzo sumienna
musisz to zobaczyć sam ludzie przychodzą i wychodzą z gigant paczkami co kilka minut kupują setki sztuk i niestety każdy co za przeproszeniem zawraca dupę i komplikuje życie nie jest ulubionym klientem - oni nie są głupi i wiedza ze dobry t-shirt za
2 dol to naprawdę okazja i kombinowanie z pytaniami typu a ile zapłacę jak kupie 100 a ile za 200 a ile za 300 doprowadzi ich do zgrzytów zębów - pytaj o 100 i następnie o 1000 haha to wywołasz zainteresowanie
pamiętaj z 18 milionów turystów co najmniej milion zadaje głupie pytania i szuka biznesu hahah
wiec łapanie za każda szmatę i zadawanie pytań to zly pomysł obejrzyj i podejdź do tego lekko profesjonalnie
mały skuteczny trik
haha ja ładuje zdjęcia tego co szukam do telefonu i przeglądam przy nich haha i wiedza wtedy ze nie jestem przypadkowym turysta

dobre strony ?
dużo jak się uzbroisz w cierpliwość
dużo firm ma już swoja markę i dba o klientów tych "małych " czyli zamówienia poniżej kontenera :-)
spedycje pełno i niezłe ceny i są bardzo elastyczne jeśli chodzi o papiery :-)))))
w jednym miejscu w Bangkoku masz około 12 tys sklepów hurtowni i tzw.show rooms
haha najsłynniejsze szmato centrum handlowe ma 4740 stoisk w jednym budynku

OGÓLNIE TO PIEKŁO NA ZIEMI DLA KOBIET WIEC PANOWIE OMIJAJCIE PRATUNAM - CHYBA ZE WCZEŚNIEJ ZGUBICIE WSZYSTKIE KARTY KREDYTOWE !

oczywiste jeśli masz duże zlecenia lub zakup kontener to większość tego co napisałem należny skreślić

obserwowałem i pomagałem ludziom z polski którzy tu przyjechali i szukali wierz mi to ciężkie przeżycie
zwłaszcza jeśli pierwszy raz w Azji
dwie osoby zmieniły branże z odzieży na biżuterie i dodatki
dwie inne uganiały się z podróbkami
jedna była rozczarowana ze musi minimum 200 sztuk kupić żeby było fajnie
kilka miało priorytet ceny i wybierały rzeczy których bym nie polecił
jedna kupowała tylko 30-40 rzeczy butikowych i wyjątkowych
osoba od strojów tanecznych i karnawałowych umarła ze szczęścia naprawdę widząc ceny i jakość
haha polak z Australii regularnie szyje tu stroje szkolne i eksportuje praktycznie wszędzie
Polski Niemiec po zrobieniu interesu na T-shirtach założył własna fabryczkę i ma 3 sklepy i osiadł na stale
Świętej pamięci Alpinus szył tu plecaki i częściowo swoja ofertę
Inny skromny nasz rodak(niestety nie poznałem go ) w Bangkoku sprzedaje tysiące sztuk odzieży z stad do polski na portalach i sklepach internetowych


Robiłem w tym biznesie kilka lat - obecnie przesiadłem się na inna branże która bardziej lubię
ALE JAK TO SIĘ MÓWI CIĄGNIE WILKA DO LASU
wiec rodacy do pracy !
yurassso
 
Posty: 83
Dołączył(a): czwartek, 10 cze 2010, 14:44

damskie ubrania

Postprzez Vit » środa, 13 sie 2014, 22:13

Może ten Polak co tak sprzedaje to ja :P
Ponad pół miliona sztuk odzieży w detalu może pasować do tego opisu ;)
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

damskie ubrania

Postprzez AnnKowal12 » wtorek, 16 wrz 2014, 14:04

Ale pięknie to opisałes. tylko dlaczego kpisz z Polaków?
AnnKowal12
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 9 wrz 2014, 13:09

damskie ubrania

Postprzez LauRaa11 » piątek, 10 paź 2014, 07:58

Hm ciekawe.
LauRaa11
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 8 paź 2014, 19:10

damskie ubrania

Postprzez JulSon60 » środa, 29 paź 2014, 12:10

bardzo
JulSon60
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 27 paź 2014, 16:11

damskie ubrania

Postprzez twojtyp » wtorek, 18 lis 2014, 10:13

Jeśli ktoś zajmuje się tym od dawna i zna rynek to wiadomo, że lepiej sobie radzi. Stąd wynikają różnice w ocenie. Taki biznes wymaga sporego zaangażowania i dbałości o własne interesy. Lepiej jest zapłacić odrobinę więcej i zainwestować w dobre jakościowo ubrania niż kupić byle co i nie mieć komu sprzedać...
twojtyp
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 18 lis 2014, 10:05

damskie ubrania

Postprzez ElzOny7 » poniedziałek, 15 gru 2014, 12:11

Witam,do tego co napisala moja przedmowczyni zgadzam się z nią całkowicie. Taki biznes wymaga duzych poświęceń, lepiej zainwestować w lepsze rzeczy.
ElzOny7
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 14 gru 2014, 19:30

damskie ubrania

Postprzez Paczek24 » poniedziałek, 5 sty 2015, 09:08

Jeżeli dana osoba zajmuje się tym od dawna i zna dokładnie rynek to z pewnością sobie poradzi. To jedna z najstarszych gałęzi przemysłu .
Paczek24
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 19:48

Następna strona

Powrót do Biznes z Tajlandią

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron