Wszystko o wizach do Tajlandii

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez tromik » piątek, 4 sty 2013, 22:03

Powiem jak wyglądała sprawa wizy turystycznej (60 dni).
W środę (2 stycznia) ściągnąłem ze strony ambasady formularz wizowy. Wypełniłem i następnego dnia (3 stycznia) pojechałem złożyć w wydziale konsularnym Ambasady Tajlandii (Warszawa - jestem z wawy). Zapłaciłem 120 złotych za wizę turystyczną - 60 dniową. Dostałem pokwitowanie i poproszono mnie o odebranie paszportów z wizą następnego dnia. Dzisiaj odebrałem paszport z wizą. Tak więc załatwienie wizy turystycznej (60 dniowej) trwało 1 dzień.
Ważność wizy turystycznej wygląda następująco:
Ważna jest przez 90 dni od daty jej wydania. W tym czasie na jej podstawie można wjechać i pozostawać w Tajlandii do 60 dni z terminem opuszczenia Tajlandii najpóźniej 90 dnia od jej wydania.
Reasumując:
Standardowo uzyskanie wizy trwa 1 dzień!
Na stronie ambasady znajduje się kalendarz świąt, które mogą spowodować wydłużenie tego czasu jeśli złoży się wizę przed dniem święta.
Tu kalendarz na rok 2013.
http://thaiembassy.internetica.biz/Public%20Holidays%202012.pdf
tromik
 
Posty: 8
Dołączył(a): czwartek, 19 maja 2011, 22:30

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez Vit » niedziela, 6 sty 2013, 15:17

Możesz opuścić Tajlandię nawet 180 dni od momentu jej otrzymania.
Wystarczy, że w ostatnim dniu ważności (90 dni) wizy przekroczysz granicę, dostaniesz wtedy 60 dni pobytu, a nastepnie zrobiż sobie przedłużkę w immigracyjnym na 30 dni.
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez qrta » wtorek, 15 sty 2013, 20:11

cenna informacja bo niedlugo wybieram sie tam z mężem
Avatar użytkownika
qrta
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 15 sty 2013, 20:08

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez stapoz » sobota, 23 lis 2013, 22:57

To ja mam takie pytanie:
Wjeżdzając do Tajlandii możemy dostać wizę 30 dniową jeśli jest to lotnisko, lub 15 dniową jeśli drogą lądową.
Przylatuję do Tajlandii, na lotnisku dostaję wizę 30 dni. Po kilku dniach chcę pojechać (drogą lądową) do np. Kambodży, czy jak będę wracał to dostanę wizę na 15 dni, tym samym skracając sobie poprzednią wizę 30 dniową?
stapoz
 
Posty: 1
Dołączył(a): sobota, 23 lis 2013, 22:50

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez flintstone » niedziela, 24 lis 2013, 04:41

tak, bo przekraczajac granice bez wizy, jej nie dostajesz... masz prawo do pobytu 30 (lub droga ladowa 15) dni bez wizy
flintstone
 
Posty: 79
Dołączył(a): czwartek, 6 sie 2009, 17:30

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez stankuten » wtorek, 11 lut 2014, 03:36

W Tajlandi obowiazujaca waluta jest BAHT. Niestety-nie mozesz wymienic zlotowek na Baht'y. Aktualnie za jednego dolara otrzymuje sie nieco ponad 32 Bahts, czyli (teoretycznie) jedna zlotowka ma wartosc okolo 10 Bahts. Welcome to Thailand.
stankuten
 
Posty: 55
Dołączył(a): środa, 1 wrz 2010, 14:53
Lokalizacja: Montreal, Canada i Pattaya, Thailand

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez hippo » środa, 12 lut 2014, 18:40

kukurydza napisał(a):Czy może ktoś mi powiedziec jaka waluta obowiązuje w Tajlandii?
oraz podac jej przelicznik na pln ;)


SWIETNE!

zglaszam ten post do konkursu na najlepszy post roku!
admin! - uslyszal?
hippo
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 25 lut 2012, 15:49

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez krzysztof s » sobota, 10 maja 2014, 20:30

Witam,
Podobno od dziś Tajlandia wprowadziła przepisy, iż nie wolno wielokrotnie przekraczać granicy bez wizy (z tzw, "stemplem" na 30/15 dni). Tutaj więcej info: http://www.thaivisa.com/forum/topic/725 ... n=breaking
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez aw12345 » poniedziałek, 23 cze 2014, 00:36

Witam.Potrzebuje informacji o biurach ktore organizacja wycieczki po wysepkach i parkach w południowej Tajlandii.Zna ktoś miejsca w internecie gdzie szukać ich adresu,i typów wycieczek.Czy wiecie jak zakupić wize do KAmbodzy.
aw12345
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 23 cze 2014, 00:33

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez mar4363 » wtorek, 29 lip 2014, 15:28

Rzeczywiscie ostatnimi czasy i cichutko Tajlandia wprowadzila ograniczenia wizowe. Aczkolwiek ciezko cos znalezc na stronach polskojezycznych. Troszke lepiej jest na stronach niemieckich. I tak, ci ktorzy do Tajlandii udaja sie bez wizy, i dostaja na lotnisku 30 prawo pobytu, ktore potem w nieskonczonosc przedluzali organizujac tzw. visa-run, beda mogli raczej o tym zapomniec, i caly proceder zostanie zlikwidowany. Rowniez obowiazkowe pobieranie odciskow palcow, aby uderzyc troche w wszelakiej masci kryminalistow (jak dla mnie fair). Natoamiast bez zmian jest chyba dla ludzi z wiza multiple entry. Samemu chcialbym pierwszy raz w Tajlandii przezimowac, spedzic jakies 7-9 miesiecy, to mam kilka pytan, wlasnei ze wzgledu na zmieniajace sie przepisy.

1) bede aplikowal o wize turystyczna potrojnego wjazdu i mam pytanie odnosnie przedluzenia tej wizy w IO. Jedno entry to 2 miesiace, co daje 6 miesiecy. Czy przedluzenie o 30 dni mozna dostac do kazdego entry, co przy 3 dawaloby dodatkowe 90 dni, czy tylko raz, a wiec 30 dni? Bo na niemieckich stronach wyczytalem, ze przedluzenie mozna dostac tylko raz bez wzgledu na ilosc entry, czyli przy wizie 3-entry -> 6 miesiecy + raz przedluzenie o miesiac) = 7 miesiecy (210 dni). W ogole w informacjach wizowych na jakims polskim portalu wyczytalem, ze takie przedluzenie mozliwe jest tylko w przypadku pobytu w szpitalu, i kleski zywiolowej, wiec zupelnie jakies pomieszanie.
2) BIlet. Do tej pory latalem tylko po europie, i kiedy kupowalem bilet w dwie strony, to wylot-powrot obejmowal jakies kilka dni. Teraz to bedzie ponad pol roku, i zastanawiam sie, jaka forma biletu bedzie najlepsza. Czy przy przylocie do BKK koniecznie wymagany jest bilet powrotny przez urzednika, bo tez rozne opinie slyszalem, ze jedni robia problemy - inni nie ? czy moge kupic cos w stylu biletu w dwie strony ale otwartego?
3) ubezpieczenie wyjazdu w Polsce? Mozecie mozecie polecic jakis pakiet, orientujecie sie w cenie takiego rocznego pakietu, etc.

Bylbym bardzo zobowiazany za jakies wskazowki. pozdrawiam!
mar4363
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 29 lip 2014, 14:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron