POTRZEBNA POMOC!!!

Import-Eksport między Polską, a Tajlandią, oraz inne firmy lub pomysły na biznes między tymi krajami, a także sprawy formalno-prawne z tym związane.

POTRZEBNA POMOC!!!

Postprzez ernestkwapisz » wtorek, 8 kwi 2014, 01:21

Witam

Jakiś czas temu byłem w Tajlandii, bardzo ładny kraj tak na marginesie. Moje pytanie dotyczy jednak czego innego. Mianowicie. Będąc tam nie sposób był nie zauważyć ogromnej ilości skuterów. Z ciekawości zajrzałem pewnego dnia do salonu Hondy, który miał w ofercie mnóstwo skuterów. Cena okazała dość atrakcyjna, co zmusiło mnie po powrocie do Polski do zainteresowania się tematem ewentualnego importu takich pojazdów do Polski. Tutaj wszystkie procedury i koszty związane znam, wszystkie informacje uzyskałem w urzędzie celnym i nadal jestem zainteresowany. Jest jeden problem, mianowicie nie jestem pewien i nie wiem w jaki sposób mogę się dowiedzieć czy skutery produkowane w Tajlandii i sprzedawane w tamtejszych salonach firmowych posiadają certyfikat unii europejskiej, tzn, czy po ewentualnym sprowadzeni czy będzie możliwość zarejestrowania takiego pojazdu w unii europejskiej. Moje pytanie i prośba w związku z tym jest następująca. Czy jest ktoś w stanie sprawdzić czy taki certyfikat posiadają te skutery. Jeżeli okaże się, że tak, będę potrzebował ewentualnej „pomocy” w załatwieniu wszelkich formalności związanych z zakupem i wysłaniem sprzętu do Polski. Oczywiście liczę eis z tym, że będę musiał lecieć do Tajlandii, nie mam nic przeciwko :-).Będę wdzięczny za pomoc, nawet za informację odnośnie tego certyfikatu, Oczywiście moja wdzięczność może się przełożyć na pieniądze gdy doszło by do współpracy. Nie tylko wchodzą w grę produkty Hondy, może być Yamaha bądź sprzęt innej marki, byle by markowy. Interesują mnie też quady, ale nie mam pojęcia, czy można tam kupić i jaka jest ich cena.

Z góry dziękuję za pomoc.
ernestkwapisz
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 8 kwi 2014, 00:44

POTRZEBNA POMOC!!!

Postprzez jkboss » wtorek, 8 kwi 2014, 05:23

Masz zgodę Hondy na sprowadzanie ich produktów?
Masz pewność (dokument potwierdzający), że Twój wybrany salon Hondy w Tajlandii jest oficjalnym salonem przedstawicielskim Hondy, a nie tylko salonem Taja z wszystkimi logami Hondy itd?
jkboss
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 29 mar 2013, 06:31

POTRZEBNA POMOC!!!

Postprzez flintstone » wtorek, 8 kwi 2014, 07:59

Istnieje zjawisko, które nazywa sie "szarym importem". Jest to wielki ból oficjalnych dystrybutorów, w tym przypadku Hondy.
Ale oni nie wiele mogą zrobić, jeżeli kupujesz na otwartym rynku w Tajlandii i sam tu sprowadzasz.
Jeżeli wiesz jaki/jakie modele cię interesują, napisz do Hondy i zapytaj się, czy one są sprowadzane do EU.
flintstone
 
Posty: 79
Dołączył(a): czwartek, 6 sie 2009, 17:30

POTRZEBNA POMOC!!!

Postprzez ernestkwapisz » wtorek, 8 kwi 2014, 12:59

A trzeba mieć taką zgodę?? Nic mi o tym nie wiadomo. Przecież takie są zasady rynku. Opłacam wszystkie koszty transportu cło, więc nie rozumiem dlaczego muszę mieć zgodę. A czy sprowadzając różne rzeczy z USA do Polski trzeba mieć takie zgody?? Wątpię. Sam jeździłem quadem Suzuki sprowadzonym z USA (ja nie sprowadzałem, kupiłem importowany) miał homologację, normalnie go zarejestrowałem, więc czym się różni import z USA z tym z Tajlandii, chyba, że takie są wymogi Tajskie, to rozumiem. Nie mam jeszcze wybranego konkretnego salonu. Mówiłem, że będąc w Tajlandii wszedłem do salonu z logo Honda, gdzie sprzedawane były tylko skutery i motory Honda. Ale gdyby doszło do takiej transakcji wybrałbym ten typowo firmowy. Nie nastawiam się na Bóg wie jaki import, interesuje mnie kilka sztuk dla mnie, rodziny, może znajomych. Oczywiście, jeżeli było by to w zupełności legalne i było by zainteresowanie w Polsce nie widzę żadnych przeciwwskazań dlaczego nie mógłbym importować na szerszą skalę. Ale to inny temat, interesuje mnie raptem kilka sztuk w tym momencie.

To może ktoś by był tak uprzejmy i podesłał kilka linków ze stronami autoryzowanych dilerów Hondy, może Yamahy. Szukałem sam, ale do końca nie jestem pewien czy to byłu strony autoryzowanych dealerów. Będę wdzięczny.

Pozdrawiam.
ernestkwapisz
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 8 kwi 2014, 00:44

POTRZEBNA POMOC!!!

Postprzez chillhunter » wtorek, 8 kwi 2014, 14:39

W niemczech sa na rynku skutery Hondy z tajlandzkiej produkcji, obejrzyj: http://www.honda.de/motorraeder/modelle ... preise.php.

Cena 2700€ cena w Tajlandi 69 000 THB, strona: http://www.motorcycle.in.th/staticpages ... Price_List a wiec nie wiem czy sie oplaci.

Na stronie: http://www.autoscout24.de/Moto/ListGN.a ... fromhome=1 mozesz obejrzec sobie uzywane, nie sa drogie.

Nie wszystkie modele sa importowane.

Jescze jedno, handlarze w Tajlandi najchetniej sprzedaja na kredyt, bo na tym podwojnie zarabiaja, odsetki leza nawet przy 20% rocznie, wiekszosc skuterow jest kupowana na kredyt, bo jak wiadomo Tajowie nie umia liczyc.
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

POTRZEBNA POMOC!!!

Postprzez ernestkwapisz » wtorek, 8 kwi 2014, 14:56

Dzięki wielkie chillhunter. Cena w zakupie się jednak różni, ten z Niemiec wychodzi jakieś 12000 zł w zakupie a z Tajlandii 6500 zł, kwestia teraz kosztów transportu, czy się opłaca. Cło i tu i tu trzeba zapłacić. Dowiadywałem się w Polskim Urzędzie celnym jakie są koszty sprowadzenia z Tajlandii, oczywiście zależy wszystko od ceny transportu. Z Niemiec też chyba trzeba cło zapłacić ale transport dużo tańszy. Wszystko do przemyślenia. Jeszcze raz wielki dzięki.

A może się ktoś orientuje, jakie mogą być koszty transportu takiego skutera, ewentualnie kilku sztuk z Tajlandii (wydaję mi się, że im więcej sztuk, tym wyjdzie taniej)
ernestkwapisz
 
Posty: 8
Dołączył(a): wtorek, 8 kwi 2014, 00:44

POTRZEBNA POMOC!!!

Postprzez jkboss » wtorek, 8 kwi 2014, 14:58

Wejdz sobie na stronę kuriera np. DHL i po wadze sprawdź.
Im więcej skuterów, tym taniej w przeliczeniu na sztukę - to na pewno.
jkboss
 
Posty: 33
Dołączył(a): piątek, 29 mar 2013, 06:31

POTRZEBNA POMOC!!!

Postprzez chillhunter » wtorek, 8 kwi 2014, 17:06

Ja nie wiem czy DHL na to jest odpowiednim partnerem, sproboj przez spedzycje np. www.kuehne-nagel.pl, ich biuro widzialem w Bangkoku i wiem ze oni organizuja transporty do TH, kiedys pytalem o transport samochodu w 20 ft. Container i chcieli 2400€ od miejsca zamieszkania do podanego adressu w TH, ale to bylo pare lat temu.
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

POTRZEBNA POMOC!!!

Postprzez Morgani » czwartek, 9 sty 2020, 09:52

Ogólnie wydaje mi się, ze transport tak średnio się opłaca, jakbys miał kupić i jeździć tam to by było oki , pamiętam jak ten gość z bez planu właśnie mówił , że w tamtych rejonach są chyba najtańsze motory na świecie, ale opłaca się z tego korzystać tylko o ile tam mieszkasz albo zostajesz na dłużej i po prostu potem go sprzedasz komuś tam, transport chyba wychodzi tak samo jakby kupić w pl. Jeżeli chodzi o pozyczki to ja polecam unikać, jak już muszę skorzystać to tylko z REKLAMA ZOSTALA USUNIETA
Morgani
 
Posty: 33
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 07:56


Powrót do Biznes z Tajlandią

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości

cron