Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez stasimon » czwartek, 14 mar 2013, 15:12

Akurat o wygodę nam nie chodzi, nie musi być klima, wiatrak wystarczy i prąd w gniazdku do ładowania aparatu. Mam nadzieje że jakoś damy rade, chociaż mam małego stracha, wcześniej poza Europe nigdy nie wyjeżdżałem! :)
stasimon
 
Posty: 41
Dołączył(a): wtorek, 6 lis 2012, 02:31

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez stasimon » sobota, 16 mar 2013, 21:34

No i dotarlismy do Bangkoku, po drodze z problemami ale bylo zabawnie! :)

Czy ktos moze mi doradzic jak najlatwiej dojechac do Erawan na wodospady? Zalezy nam zeby w jeden dzien wrocic. Gdzies znalazlem informacje zeby zlapac autobus wczesnie rano do Katchanburi z poludniowego dworca autobusowego ktorego nawet nie mozemy zlokalizowac :P (np o 5 rano) i potem z Katchanburi autobus do Erawan? Pociag ze wzgledu na godzine odjazdu odpada a w samym Kachanburi nie ma nic do zobaczenia dla nas.

PS. Na kazdym kroku "doradcy" przekonuja nas zeby nie kupowac biletow Bangkok - Koh Tao na dworcu tylko w jedynej polecanej rzadowej agencji. Sprawdzilismy, chca za dojazd ponad 1300thb od osoby za bilet laczony w 2 klasie z wiatrakiem. My kupilismy na dworcu kolejowym taki sam za 830thb. :)
stasimon
 
Posty: 41
Dołączył(a): wtorek, 6 lis 2012, 02:31

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez somtam » niedziela, 17 mar 2013, 04:53

Pierwszy egzamin zdany na 5 :D :D :D .
Dworzec poludniowy jest od Ko San Roth ,pol godziny autobusem miejskim 511. Trzeba przejechac Phraya River, w kier. poludniowym. Ale w nocy tylko taksowka tam dojedziecie.
Przemyslcie , czy nie lepiej pociagiem z przenocowaniem , naprawde Katchanburi jest sliczna okolica .
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez hechlak » poniedziałek, 18 mar 2013, 15:20

Potwierdzam!
Lepiej z noclegiem wodospady to ok 4h chodzenia i pływania do tego dojazd z miasta to ponad 1h 1 1 stronę.
a w okolicy jeszcze swiątynia tygrysów do ogarniecia
lepiej przenocujcie na miejscu.
hechlak
 
Posty: 32
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 13:25

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez hippo » poniedziałek, 18 mar 2013, 19:36

somtam napisał(a):Pierwszy egzamin zdany na 5 :D :D :D .
Dworzec poludniowy jest od Ko San Roth ,pol godziny autobusem miejskim 511. Trzeba przejechac Phraya River, w kier. poludniowym. Ale w nocy tylko taksowka tam dojedziecie.
Przemyslcie , czy nie lepiej pociagiem z przenocowaniem , naprawde Katchanburi jest sliczna okolica .

Ko San Roth ?
Roth?
Road!- ciekawa pisownia,
Somtam! -" where are you from? originally?"
hippo
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 25 lut 2012, 15:49

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez stasimon » wtorek, 19 mar 2013, 05:22

Bylismy najednodniowym wypadzie na Erawan, podroz troche meczaca byla za to widoki i zdjecia rewelacyjne! :)

Czy ktos moze polecic jakas ladna plaze i w miare tanie noclegi na Koh Tao? Jedziemy tam dzisiaj w nocy i nie wiemy gdzie sie kierowac dalej po wyjsciu z promu. Jakich cen za nocleg mozemy sie spodziewac? (chodzi o proste domki bez specjalnych wygod lub guest house tylko zeby nie isc codziennie po 5km do plazy)
stasimon
 
Posty: 41
Dołączył(a): wtorek, 6 lis 2012, 02:31

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez somtam » wtorek, 19 mar 2013, 14:38

hippo napisal:
Ko San Roth ?
Roth?
Road!- ciekawa pisownia,
Somtam! -" where are you from? originally?"

Po Bangkoku poruszam sie bez przewodnika i mapy, wiec w glowie mam fonetycznie, a ze jestem niemiecko –jezyczna, wiec blizej mi bylo do roth niz do road, …stad moje przeklamanie. W swojej klawiaturze nie mam polskich znakow, ale nikt się nie czepia., moje teksty sa rozumiane.
Hippo :mrgreen: , twoje wszystkie (4) wypowiedzi na forum wykazuja niezdrowa zjadliwosc , jakies ograniczenie i wielka niemożność trzymania się tematu turystyki.
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez hippo » piątek, 22 mar 2013, 11:21

"....zjadliwosc"?
jesli juz,to raczej "zgnilizna"!
bo "rot" to po angielsku - zgnilizna.
KaoSanRd? - turystyka jak najbardziej,tysiace turystow tam mieszka.
hippo
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 25 lut 2012, 15:49

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez Makamura » piątek, 5 kwi 2013, 01:29

Hej napiszcie jak tam Wam idzie wycieczka coś się nie odzywacie, może Was uprowadzili, chciałabym przeczytać jakieś relacje.
Makamura
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 3 lut 2013, 12:58

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez kocurrrek » środa, 8 sty 2014, 13:20

Hej mam parę pytań.

1. Można wwieźć litr alkoholu, ale czy to dotyczy każdego alko, czy jak wezmę 2 czteropaki piwa, to nic się nie stanie?
Uprzedzam odp. w stylu "Zwariowałeś? Piwo tam nie tak drogie, zresztą co zmieni kilka piw na 2 tygodnie itp.".
Jestem po prostu nałogowym i niepoprawnym piwoszem więc jak mi tamtejszy Chang nie posmakuje z początku, to bym potrzebował ze 2 dni okresu przejściowego na mieszanie smaków :mrgreen:

2. I jak jest ze spożywaniem 'pod chmurką' dogrzebałem się, że nie można w świątyniach, miejscach kultu, parkach publicznych, miejscach pracy i edukacji + kilka mniej ważnych. Ale jak to jest w praktyce?
Chodzi mi nie tylko o praktyczne stosowanie prawa (ewentualne naginanie do karania jak się podoba by mandaty/łapówki na wyrost ciągnąć), oraz jak to jest postrzegane per se. Czy jak w Pradze, ze nikogo to nie obchodzi albo i przeciwnie - czeski policjant z uśmiechem wskazując piwo jakie sączę z łapki mówi, że dobre ale bym spróbował Gambrinusa? Czy też jak u nas po blisko 20 leciu półprohibicji na kogoś sączącego "pod chmurką" patrzy się jak na degenerata.
To troche ważne, bo z wiadomych względów w tym a nie innym okresie w Thai. nie było by szczytem sprytu irytować Tajów.
kocurrrek
 
Posty: 10
Dołączył(a): piątek, 3 sty 2014, 17:20

Poprzednia strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron