Samochodem do Kambodży

Forum dla zainteresowanych innymi krajami w Azji Południowo-Wschodniej

Samochodem do Kambodży

Postprzez lenarcik » piątek, 26 mar 2010, 06:35

Hey,

Czy ktos probowal przekroczyc granice tajsko-kambodzanska samochodem? Jak z formalnosciami? Jadac z kobieta i malym dzieckiem mysle, ze to wygodniejsza opcja niz autobus, przekraczanie granicy na pieszo etc. Jak z samochodem problem to moze ktos wie czy mozna jakos przy granicy zostawic, przekroczyc granice i jechac dalej. Dają wizy na granicy?
lenarcik
 
Posty: 51
Dołączył(a): poniedziałek, 14 gru 2009, 18:22
Lokalizacja: Bangkok

Samochodem do Kambodży

Postprzez zeglarz » piątek, 26 mar 2010, 10:31

Jakie przejscie? :twisted:
zeglarz
 
Posty: 77
Dołączył(a): wtorek, 3 lis 2009, 00:51

Samochodem do Kambodży

Postprzez lenarcik » piątek, 26 mar 2010, 12:01

Chcemy pojechac so Siem Reap i Phnom Penh, ale jeszcze nie wiemy ktoredy. :-) W ogole to da sie ta trase zrobic nie majac 4x4, bo rozne rzeczy slyszalem o tej drodze? :-)
lenarcik
 
Posty: 51
Dołączył(a): poniedziałek, 14 gru 2009, 18:22
Lokalizacja: Bangkok

Samochodem do Kambodży

Postprzez zeglarz » niedziela, 28 mar 2010, 07:07

Teraz praktycznie wszedzie w Kambodzy sa dobre drogi. 4WD nie potrzebne, chyba ze jedziesz gdzies w rejony bardzo remote. Bedac w Kambodzy piec tysiecy razy nigdy nie widzialem samochodu osobowego przekraczajacego granicy. Najlepiej po tajsku zadzwonic bezposrednio na przejscie i zapytac. I to by bylo natyle. :twisted:
zeglarz
 
Posty: 77
Dołączył(a): wtorek, 3 lis 2009, 00:51

Samochodem do Kambodży

Postprzez Erroren » poniedziałek, 21 sty 2013, 14:32

wyprawa samochodem przez granice kambodżanska jakos niezbyt mnie zachęca. Coś mi się wydaje ze może to nie być do końca bezpieczne tak samemu wybierać sie na własną ręke.
Czym się zajmuje http://www.poltrading.com.pl/ ?
Erroren
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 20 sty 2013, 14:26

Samochodem do Kambodży

Postprzez smolny1 » czwartek, 16 maja 2013, 12:35

Skoro jedziesz do Seam Reap to pewnie chodzi o przejscie graniczne w Aranyaprathet. Ja tez sie tam wybieram i wlasnie robie rozpoznanie, ale niesety nie znam nikogo kto tam wjezdzal samochodem, wiekszosc ludzi zostawia samochod na parkingu w miescie i przesiada sie w inny srodek transportu.

Ja takze zamierzam tak zrobic, powody: w Kambodzy trzeba miec specjalne ubezpieczenie, obowiazuje tam bardzo dezorientujcy ruch prowostronny i jeszcze w wiekszym stopniu niz w Tajlandii jezdzenie po zmroku jest bardzo niebezpiecze, jest tam duzo wiecej samochodow, motocykli rowerow bez swiatel ( chociaz bylem ostatnio 2 lata temu, wiec moze kultura jazdy sie poprawila ).

Czy ktos przekraczal granice ladem ostatnio, czy caly czas pelno jest oszustow kasujacych podwojnie potrojnie za wize ?

Pozdrawiam
smolny1
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek, 30 kwi 2010, 07:51

Samochodem do Kambodży

Postprzez Kuba-Tajlandia » piątek, 17 maja 2013, 12:31

Tutaj jest wątek na ten temat:
[url]
http://www.thaivisa.com/forum/topic/187 ... dia/page-2[/url]
Kuba-Tajlandia
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 26 lut 2013, 10:00

Samochodem do Kambodży

Postprzez marco » środa, 22 maja 2013, 14:15

aby przekroczyc granice z Kambodza jest troche formalnosci z papierami dla samochodu, raczej nie jest to oplacalne,
dlatego zdecydowana wiekszosc samochodow tajskich pozostaje na parkingach przy granicy. Ale gdyby ktos sie uparl
na pewno mozliwosc przejazdu istnieje :)
marco
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:20

Samochodem do Kambodży

Postprzez janimani » czwartek, 13 lis 2014, 09:02

witam, byłam w hong KOngu tylko przelotem i spędziłam tam tylko jedną noc, nocowałam w hotelu Regal Airport blisko lotniska. Miły hotel, ale nie szukałam nic w dalszej okolicy lotniska
adil
janimani
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 13 lis 2014, 08:58


Powrót do Inne kraje w regionie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości

cron