Wszystko o wizach do Tajlandii

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez BartekSmerf » poniedziałek, 26 wrz 2011, 20:45

A co się wpisuje w "Flight or other vehicle no." na karcie arrival card jak się przekracza granicę drogą lądową?
Ląduję w Singapurze, potem drogą lądową do Tajlandii i kambodży,a wylot również mam z Singapuru czy dowód wylotu z SIN będzię ok? czy muszę coś zakombinować?

:)
BartekSmerf
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 26 wrz 2011, 18:30

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » poniedziałek, 26 wrz 2011, 20:52

wpisujesz numer pociagu, "bus" czy nazwe statku/promu.

na granicy ladowej nie sa rygorystyczni, nie powinno byc problemu
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez BartekSmerf » poniedziałek, 26 wrz 2011, 21:07

Podziękował za szybkie wyjaśnienie :)
BartekSmerf
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 26 wrz 2011, 18:30

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez thamel » niedziela, 23 paź 2011, 16:06

Witam,
10.11 ląduję w BKK. Powrót mam 19.12, a więc po 40 dniach pobytu. W międzyczasie zamierzam odwiedzić Laos - a jeśli nie da się tam dotrzeć suchą stopą - Malezję. Nie palę się do inwestowania w wizę dwukrotnego wjazdu - mam zatem pytanie: czy mimo przekroczonego na bilecie terminu dostanę na lotnisku stempel wjazdowy na 30 dni? ... wszak nie muszą wierzyć na moje słowo, że wyjadę poza granice Tajlandii (tym bardziej, że wizy do Laosu też nie mam).
I pytanie drugie: czy w przypadku takiej potencjalnej odmowy wzjazdu mogę zawrócić do imigration office i wykupić wizę turystyczną na lotnisku?
Mam nadzieję, że nie wbijają do paszportu żadnych zakazów wjazdu i nie kierują z powrotem do kraju :)
pozdrawiam,
Darek
thamel
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 23 paź 2011, 15:35

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » poniedziałek, 24 paź 2011, 01:49

moga nie wpuscic.

wtedy gdzies w kafejce musisz kupic najtanszy wylot - moze on ci sie nawet przydac.

albo po prostu zmien date na e-ticket.

nie ma wiz na lotnisku dla paszportow rp.

inny problem, powazniejszy, ktory mozesz miec, ze linie z europy nie wpuszcza cie na poklad i mozesz stracic caly bilet
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez thamel » poniedziałek, 24 paź 2011, 11:59

... o widzisz. O tym, że już w Wawie mnie nie wpuszczą nawet nie pomyślałem.
Chyba jednak trza zainwestować w te wizy.

dzięki za podpowiedź
thamel
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 23 paź 2011, 15:35

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez somtamone » wtorek, 1 lis 2011, 23:56

Planuje pobyt w Tajlandii na okres 4 miesiecy. Czy moge bez problemu wykupic 2 x wize turystyczna a' 60 dni? czy moze jest jakies inne rozwiazanie. Dziekuje i pozdrawiam
somtamone
 
Posty: 26
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 23:42

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » środa, 2 lis 2011, 00:20

mozesz wjechac na miesiac bez wizy, a nastepnie turystyczna i przedluzenie jej o miesiac za 2k baht
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez somtamone » środa, 2 lis 2011, 00:59

dziekuje. Rozumiem , ze 1 x vize turystyczna wykupie przed wyjazdem . Czy nie skasuja mi jej przy wjezdzie, na dziendobry, jak mam im powiedziec, ze pierwszy miesiac chce bez wizy ;) . Czy jest mozliwosc , ze wjade na turystyczna i po 2 mies. dwa razy , po 30 dni przedluze w Emigration? Ktos mi doradzil , zeby proszac o wize miec juz bilet samolotowy na krotki wyjazd z tajlandii, to dadza mi od reki dwie wizy. Wolalybym nigdzie nie wyjezdzac.
somtamone
 
Posty: 26
Dołączył(a): wtorek, 1 lis 2011, 23:42

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez karolcia » czwartek, 17 lis 2011, 10:23

Przeczytałam wątek o wizach i niby wszystko jest dla mnie jasne ale wolę się upewnić zeby sie pozniej nie stresowac:)
Lecę do Malezji (tam nie ma wiz), granicę z Taj przekraczam drogą lądową, otrzymuje stempel umozliwiajacy pobyt 14-dniowy. W miedzyczasie jade do Kambodzy ale w drodze powrotnej na granicy z Taj znow otrzymuje stempel na 14 dni? Wylot mam z BKK.
karolcia
 
Posty: 8
Dołączył(a): środa, 3 lis 2010, 13:29

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron