Żagle w Tajlandii

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Żagle w Tajlandii

Postprzez rewola » sobota, 5 mar 2011, 11:31

@Fach
Takie pytanie - mozesz polecic jakas dobra szkole zeglarstwa w Tajlandii? Wiem, że są dwie duze - jedna to Phuket druga Pattaya. Do Pattayi oczywiscie mam blizej, jednak zawsze tydzien urlopu da sie znalezc aby poleciec na Phuket i zrobic kurs.
Patent "nasz" zeglarski mam, potrzebuje odswiezyc wiedze i cos w kierunku morskiego zrobic. Bardziej potrzebuje praktyki niz papieru (choc nim tez nie pogardze).
Dzieki za kazda podpowiedz.
rewola
 
Posty: 52
Dołączył(a): środa, 19 maja 2010, 14:04
Lokalizacja: Bangkok

Żagle w Tajlandii

Postprzez Fach » sobota, 5 mar 2011, 12:17

W Pattaya to nie wiem, bo nie probowalem tam zeglowac.
Jest tam marina wiec pewnie jakies szkoly zeglarstwa sa.
Na Phuket kiedys (3-4 lata temu) byla taka szkola w Boat Lagoon, ktora miala nawet ciekawy program (tydzien na morzu) na skippera. Czy to jeszcze jest to nie wiem.
Trzeba by na necie popatrzec.
Ale generalnie Tajlandia to nie jest jakies super miejsce do zeglowania z uwagi na slabe wiatry.
W okolicach Phuket naprawde trzeba na pelne morze wyplynac zeby byl normalny wiatr dobry do zeglowania.
Latem to jeszcze ale w zime prawie brak wiatru.

Jezeli chcesz sie ksztalcic w zeglarskim fachu to Polska jest bardzo dobra :-), Trzebiez kiedys organizowala wszystkie kursy morskie.
A jezeli chcesz gdzies dalej to polecam Francje - bardzo dobry poziom kursow i ich duzy wybor.
Fach
 
Posty: 49
Dołączył(a): środa, 1 wrz 2010, 18:36

Żagle w Tajlandii

Postprzez rewola » niedziela, 6 mar 2011, 03:35

Dzieki za odpowiedz. Chetnie bym kontynuowal patent w Polsce jednak musialem wyjechac do Tajlandii i przez najblizsze 2 latka bede jeszcze tutaj. Tak wiec zaczalem sie rozgladac za szkola. Tak jak pisalem sa dwie - pomijajac fakt, ze do najtanszych nie naleza, ale prawie sie zdecydowalem na ta na Phukecie. Pojawil sie tylko jeden problem, w czasie kursu nie mozna spac na lajbie!! (mowie o tych pierwszych kursach) i trzeba dodatkowo hotel oplacic - a ja chcialem najpierw sobie wszystko przypomniec. Wtedy z tego juz robia sie niemale koszty - porownujac z Polska.
Jest fajny kurs 1.5M na morzu ;) - koszt 220k THB ;)
Callne jeszcze do Pattaya. Moze tam bedzie inaczej. Bede jeszcze szukal, a jak nie to dopiero w przyszlosci pewnie go zrobie.
Dzieki jednak za info.
rewola
 
Posty: 52
Dołączył(a): środa, 19 maja 2010, 14:04
Lokalizacja: Bangkok

Żagle w Tajlandii

Postprzez krzysztof s » niedziela, 6 mar 2011, 17:00

Wprawdzie nie jestem żeglarzem (patent jeszcze na początku liceum, czyli prawie 30l at temu.... potem koniec tej pieknej przygody), ale coś tam gdzieś obiło mi się o uszy (lub oczy), że na Filipinach można tanio i całkiem profesjonalnie. Tylko 2,5 godziny lotu, a i akomodacja tańsza:)
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Żagle w Tajlandii

Postprzez Morgani » środa, 8 sty 2020, 16:17

Masakra, ja jak byłem jakiś czas temu na hawajach to mieliśmy rejs katamaranem na pobliskie wysepki, żeby trochę zobacyzć więcej niż samą plaże i bar i ten katamaran zapierdzielał tak szybko, ze nabawiem się niezłego zapalenia ucha. To było już przed samym powrotem do polski, więc na szczęście było blisko do wizyty u lekarza lub zakupu leków w normalnych cenach, bo akurat na uszy nie pomyśleliśmy , żeby coś zabrac. Dodatkowo w samolocie strasznie zatkal omi się ucho co było kolejnym nieprzyjemnym zdarzeniem związanym z uszami w ciągu 2 dni... Na lotnisku odebrała nas moja siostra, uzbrojona w porady ze strony REKLAMA ZOSTALA USUNIETA no i na szczęście udało się jakoś szybko zażegnać problem, ale męczyłem się przez cały lot niesamowicie, a bardzo nie lubię latać, raczej jestem z tych osób , które jak już wsiądą do samolotu to spisują testament i przez cały lot mają odpaloną mapkę lotu oraz statystyki, żeby sprawdzać czy aby za szybko nei spada nam prędkość lub wysokość
Morgani
 
Posty: 33
Dołączył(a): poniedziałek, 9 maja 2016, 07:56

Żagle w Tajlandii

Postprzez kamil » czwartek, 23 kwi 2020, 15:42

Taki temat częsciowo zwiazany z wodą. Jak wyglada sytuacja z wynajmowaniem jachtów na południu ?
Myślimy o powrocie do Phuket w styczniu, mamy ekipe 6 osób, 3 pary i szukamy powoli opcji wynajecia
fajnej łodzi.
Czy był ktoś na rejsie po wyspach wokół i może doradzić sprawdzone miejsca ?
kamil
 
Posty: 23
Dołączył(a): niedziela, 30 sie 2009, 17:36

Żagle w Tajlandii

Postprzez johny28 » środa, 27 maja 2020, 17:48

Nie wiem dlaczego w Thai żagle są tak słabo rozwienięte, troche da sie popływaćm mają świetnie miejsca
widoki cudowne, tylko bazy dla żeglarzy mizerne, mały wybór łodzi, a te które są często piekielni drogie.

Pływaliśmy koło Phuket, mieliśmy 9 metrową łódkę, w 4 osoby na dwie pary, ale szczerze w Chorwacji
przynajmniej z 30% taniej płaciliśmy w odstępie czasowym około pół roku. Wiec termin podobny.
Ktoś miał swoje inne doświadczenia ?
johny28
 
Posty: 36
Dołączył(a): niedziela, 30 sie 2009, 17:37


Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron