Wszystko o wizach do Tajlandii

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez krzysztof s » poniedziałek, 6 wrz 2010, 20:57

Warunki powinne byc takie same: zdjęcie, wniosek, paszport i warto miec wydruk biletu powrotnego, jakby się czepiali (w PL akurat ode mnie nie chcieli). Ja załatwiałem tam w lutym wizę Non-Imm ED. Ogólnie ok, żadnych problemów. Przyjmowanie wniosków do 12 w południe, tzn. o tej godzinie zamykaja kolejkę. Odbiór następnego dnia (chyba od 14, ale dokladnie nie pamiętam). W godzinach otwarcia można czekac w środku - jest pomieszczenie nawet na 100 osób na ścisk. Ponadto zadaszony teren z ławkami na zewnątrz. Przybyłem o 11 i ze złożeniem wniosku czekalem ok. 1,5 godziny. Odbiór to była kolejka na 10 minut tylko. Myślę, że nie masz czym się przejmować, tylko sprawdź godziny i dni otwarcia - oczywiście wykonanie telefonu nie zawadzi. Tak jak pisze admin, blisko metra, 5-10 minut spacerkiem (od TwinTowers 15 min), nawet nie warto brać taxi.
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez Vit » wtorek, 16 lis 2010, 09:40

Pewnie już nieaktualne, ale powiem, że robiłem wizy w prawie wszystkich krajach
ościennych, a czasami też trochę dalej. Kłopoty mogą być w kilku miejscach, jednak
nie była to nigdy ani Malezja, ani Singapur ani Laos. Gdyby ktoś chciał zwiedzać
w czasie obowiązkowych visa runów, to warto wiedzieć, że:

1. Hanoi - wymagany bilet wylotowy z Tajlandii (może być bilet elektroniczny, może
być zrobiony własnoręcznie na podstawie jakiegoś szablonu, chodzi o to, żeby dane
lotu, godzina, numer, etc.. się zgadzały z tymi prawdziwymi),
2. Phnom Penh - przy entej wizie turystycznej zadają niewygodne pytania na temat
pobytu w Tajlandii, przyjmują większość małointeligentnych tłumaczeń, ale wbijają
pieczątke (dla siebie), żeby już więcej takiej osobie nie dawać wizy w Phnom Penh,
3. Rangun - podobnie jak w Phnom Penh, lepiej mieć dar przekonywania, że wiza
się należy, wszystkie chwyty dozwolone, ale uwaga, Tajowie nie lubią buractwa :)
4. Penang - słyszałem o jakichś chwilowych perturbacjach na Penang w momencie
zmiany przepisów (dotyczących przebywania na wizach turystycznych), osobiście ich
nie doświadczyłem - byłem tam 2 albo 3 razy. Warto poczytać na forach jaka jest
sytuacja w jakiej ambasadzie - ludzie często piszą o swoich visa runach na thaivisa.com

Andrzej, jak tu już tyle siedzisz - to rozglądnąłbyś się za jakąś inną opcją niz turystyczna :)
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez strzala » niedziela, 26 gru 2010, 02:10

Witam serdecznie.

Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa wiz w przypadku lotu przez Indie. W jedną stronę lecimy do Bangkoku przez New Delhi, z powrotem przez Mumbay. Pani w ambasadzie poinformowała, że w new Delhi nie potrzebujemy dodatkowej wizy tranzytowej, jednak nie była pewna co z lotniskiem w Mumbayu. Czy ktoś może wie coś na ten temat?

Pozdrawiam i z góry dzięki!
strzala
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 26 gru 2010, 01:39

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » niedziela, 26 gru 2010, 12:07

nigdzie na swiecie nie jest potrzebna wiza przy tranzycie na lotnisku
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez Michal » niedziela, 26 gru 2010, 19:11

massagewarsaw napisał(a):nigdzie na swiecie nie jest potrzebna wiza przy tranzycie na lotnisku


No to spróbuj polecieć gdziekolwiek w świat z międzylądowaniem w USA bez ich wizy.Życzę szczęścia.Nie wejdziesz nawet do samolotu na lotnisku,z którego rozpoczynasz wycieczkę.
Azja Płd.-Wsch. i wyspy Południowego Pacyfiku...moje przeznaczenie.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 71
Dołączył(a): środa, 19 sie 2009, 18:39
Lokalizacja: London

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez zeglarz » wtorek, 28 gru 2010, 08:25

massagewarsaw napisał(a):nigdzie na swiecie nie jest potrzebna wiza przy tranzycie na lotnisku

Powodzenia w Australii zycze..........
zeglarz
 
Posty: 77
Dołączył(a): wtorek, 3 lis 2009, 00:51

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez stankuten » wtorek, 28 gru 2010, 17:26

Chodzi o to, ze niektore lotniska (New York, Chicago i wiele innych) nie maja sal tranzytowych. W takim przypadku konieczna jest wiza tranzytowa.
stankuten
 
Posty: 55
Dołączył(a): środa, 1 wrz 2010, 14:53
Lokalizacja: Montreal, Canada i Pattaya, Thailand

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez neronek » sobota, 1 sty 2011, 13:06

witam jedno pytanko
wypisuje właśnie wniosek i wrogu jest napisane 2 fotki ? a wszędzie mówią że tylko jedna kto ma rację ?
wydaje mi się ostatnio wysłałem im jedno ....

pozdrawiam
neronek
www.neronek.geoblog.pl
neronek
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 20 paź 2009, 15:30

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez zeglarz » sobota, 1 sty 2011, 18:25

Dwa zdjecia :twisted:
zeglarz
 
Posty: 77
Dołączył(a): wtorek, 3 lis 2009, 00:51

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez neronek » sobota, 1 sty 2011, 20:43

a tu na stronie ambasady piszą 1 zdjęcie ....
http://www.thaiembassy.pl/?visa,1
www.neronek.geoblog.pl
neronek
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 20 paź 2009, 15:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron