Tajska domena dla lepszej pozycji w google.co.th

Import-Eksport między Polską, a Tajlandią, oraz inne firmy lub pomysły na biznes między tymi krajami, a także sprawy formalno-prawne z tym związane.

Tajska domena dla lepszej pozycji w google.co.th

Postprzez werian » czwartek, 17 kwi 2014, 10:04

Witam wszystkich forumowiczów.

Tajlandia to piękny kraj dający ogromne możliwości turystyczne jak i biznesowe :) pewnie wie o tym wielu z Was. A jak wiemy (chociażby poprzez to forum) Internet daje nam ogromne możliwości. Szczególnie jeżeli mówimy o kolejnym kanale promocyjnym, który może sprowadzić do naszego biznesu sporo klientów.

Chciałbym skierować swoją działalność również na rynek Tajski. Nie chcę się tutaj wdawać w szczegóły, w każdym bądź razie nie zamierzam do Tajlandii jechać w najbliższym czasie ani otwierać tam biura. Ale aby zaistnieć w internecie, chcę wypozycjonować swoją stronę internetowa w Tajskim google.

Z tego co się doczytałem, to najlepiej będzie kupić Tajską domenę .co.th i postawić tam nową stronę specjalnie pod klientów jakich chcę zdobyć na Tajskim rynku.

I tutaj pojawia się problem, gdzie kupić domenę .CO.TH w miarę bez większych problemów, bo wszędzie gdzie szukam to wymagają firmy w Tajlandii, albo rejestracji znaku towarowego tam albo bóg wie czego jeszcze. Czy da się tą domenę zdobyć w jakiś normalny sposób, czy taka biurokracja jest niezbędna :-/ ?
Transport i logistyka - gdc.dk
werian
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2014, 09:54

Tajska domena dla lepszej pozycji w google.co.th

Postprzez lapka88 » czwartek, 17 kwi 2014, 21:25

Tajowie na pewno nie są zamknięci tylko na swoje domeny. Nie możesz skorzystać z .com ?
lapka88
 
Posty: 18
Dołączył(a): poniedziałek, 17 lut 2014, 16:38

Tajska domena dla lepszej pozycji w google.co.th

Postprzez werian » piątek, 18 kwi 2014, 09:07

Właśnie zastanawiałem się nad domeną .com ale ponoć wyżej i szybciej można znaleźć się w wynikach wyszukiwania Tajskiego google.co.th właśnie z domeną z Tajlandii. Pomimo, że strona może być po angielsku.

A może wystarczy .com tak jak mówisz, sam już nie wiem.. W każdym bądź razie znalazłem rejestratora, który daje możliwość rejestracji Tajskiej domeny .co.th - http://web-solutions.eu/co-th-domain-na ... ration.htm w cene domeny niby jest wliczone lokalne załatwianie papierkowej roboty, że wszystko jest na legalu z domenką. Może ktoś korzystał z ich usług i może się podzielić wrażeniami?

Pomyślę jeszcze, przeanalizuję wszystkie za i przeciw konkretnej domeny i dam znać jak to się wszystko skończyło. Ale jak macie jeszcze jakieś sugestie to piszcie :)
Transport i logistyka - gdc.dk
werian
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2014, 09:54

Tajska domena dla lepszej pozycji w google.co.th

Postprzez Milczek » poniedziałek, 6 kwi 2015, 20:05

Z tego co wiem, domena nie ma znaczenia, co do pozycji wyszukiwania w Google. Dopiero zaczynam bawić się w SEO i pozycjonowanie, ale można zapytać także eksperta. Ważne, aby zawartość strony była także po tajsku i dobrze zoptymalizowana. Pomysł z .com będzie najlepszy. TH nie ma sensu. Poza tym utrzymanie takiej domeny pewnie jest bardzo drogie.
Milczek
 
Posty: 12
Dołączył(a): sobota, 14 mar 2015, 16:21

Tajska domena dla lepszej pozycji w google.co.th

Postprzez bozenka » środa, 22 kwi 2015, 11:14

domena ma znaczenie przy pozycjonowaniu. Wypozycjonowanie domeny tajskiej w Google PL może być bardzo ciężkie.
Gdy jestem W Tajlandii to wysyłam z tej bramki sms.
bozenka
 
Posty: 2
Dołączył(a): środa, 22 kwi 2015, 11:11

Tajska domena dla lepszej pozycji w google.co.th

Postprzez Milczek » środa, 22 kwi 2015, 15:51

bozenka napisał(a):domena ma znaczenie przy pozycjonowaniu. Wypozycjonowanie domeny tajskiej w Google PL może być bardzo ciężkie.
Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

http://www.open-polska.eu/tworzenie-i-p ... jonowaniu/
http://wordpress.org.pl/czy-domena-ma-w ... -t284.html
http://webtimes.pl/wplyw-domeny-obcojez ... e-w-google

Mogę podać jeszcze tysiąc innych źródeł, gdzie pozycjonerzy twierdzą, że domena nie ma żadnego znaczenia dla pozycjonowania w polskim Google. Ważne, aby Google mógł łatwo dowiedzieć się w jakim języku (lub w jakich językach) jest strona i dla kogo. Określa się to w metatagach stron oraz w adresach podstron (w przypadku więcej niż jednej wersji językowej).
Milczek
 
Posty: 12
Dołączył(a): sobota, 14 mar 2015, 16:21

Tajska domena dla lepszej pozycji w google.co.th

Postprzez TomasOwl » środa, 29 lip 2015, 08:36

z tego co ja kojarzę to większe znaczenie ma gdzie jest hosting na którym siedzie domene niż sama jej końcówka
TomasOwl
 
Posty: 2
Dołączył(a): czwartek, 27 mar 2014, 14:30


Powrót do Biznes z Tajlandią

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron