Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Import-Eksport między Polską, a Tajlandią, oraz inne firmy lub pomysły na biznes między tymi krajami, a także sprawy formalno-prawne z tym związane.

Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Postprzez TajMaj » poniedziałek, 6 sty 2014, 23:04

To ja się zapytam o pewną rzecz, która mnie nurtuje od dłuższego czasu.
Jeśli chodzi o jakiś handelek, czyli wysyłanie np. zakupionych ubrań czy innych rzeczy to wygląda to zazwyczaj tak, że kupujący z góry opłaca wszystko, a sprzedający już wysyła tylko paczkę do nadawcy.
Jednak każda paczka chyba musi mieć wpisany adres nadawcy (można chyba podawać lewy) zawsze gdyby paczka wróciła czy coś... sprzedający omijając kwestie kupującego, że za nią zapłacił może paczkę odebrać i dalej towar odsprzedać.

Jednak właśnie czy podawanie nadawcy paczki, jeśli paczka miałaby wrócić jest bezpieczne? Nasuwa mi się pytanie, co jeśli ktoś chciałby sobie zrobić głupi żart i na ten nasz adres wysłać nam paczuszkę np. z narkotykami? W Tajlandii temat dość ślizgi, więc zastanawia mnie czy taki interes to bezpieczne zajęcie, bo jak wiadomo różni ludzie są.

Tak mi się to nasunęło z racji, że wiem, jakie tam prawo jest, jeśli chodzi o narkotyki, więc nurtuje mnie to czy taki handel gdzie każdy może mi coś odesłać nie jest ryzykowny.
TajMaj
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 11 lut 2011, 17:20

Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Postprzez kubabb » poniedziałek, 13 sty 2014, 10:00

Nie sadze żeby przy nadaniu paczki trzeba jakiś meldunek z adresem pokazywać :)
Obawiam się tylko dzikiego handlu bo przedpłata kupującego wpływa np na twoje konto w PL. Sprzedajesz np towar na Allegro na którym siedzi US robi ci kontrolny zakup, może sprawdzić twoje wpływy na konto prywatne i masz w momencie z lekka pozamiatane. Tu jest problem jak to ugryźć.
kubabb
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 13 mar 2012, 13:15

Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Postprzez TajMaj » środa, 15 sty 2014, 23:52

Przy opłacalnym interesie, który dawałby realne zarobi na allegro myślisz o założeniu działalności i robisz wszystko legalnie inaczej nie ma co się łudzić, że US tego nie wykryje jak będą większe obroty US na pewno będzie to kontrolował.

Wiele osób zwroty kieruje np. na jakiś adres w PL, ale właśnie nurtuje mnie co jak ktoś zechciałby zrobić głupi numer i wysłałby coś nielegalnego. Tak pytam tylko z ciekawości jak można to dobrze rozplanować, aby nie utrudnia sobie życia przy takiej działalności.
TajMaj
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 11 lut 2011, 17:20

Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Postprzez adrianna » piątek, 15 sie 2014, 16:04

Mój znajomy jest nauczycielem w tajlandii, z tego co wiem przysyła swojej rodzinie paczki tamtejszą pocztą i nigdy nie było problemów...
moją pasją są podróże, malarstwo i rysunek
adrianna
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 15 sie 2014, 15:59

Wysyłki z Tajlandi do Polski Poczta Tajska

Postprzez Paczek24 » poniedziałek, 5 sty 2015, 09:10

Paczka bądż list dochodzi średnio 6-7 dni, czasami trwa to trochę dłużej. W okresie świątecznym u nas na przesyłkę trzeba czekać trochę dłużej.
Paczek24
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 4 sty 2015, 19:48

Poprzednia strona

Powrót do Biznes z Tajlandią

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron