DZIALALNOSC GOSPODARCZA

Import-Eksport między Polską, a Tajlandią, oraz inne firmy lub pomysły na biznes między tymi krajami, a także sprawy formalno-prawne z tym związane.

DZIALALNOSC GOSPODARCZA

Postprzez MAGDALENA1971 » niedziela, 1 mar 2015, 16:24

Witam.

mam na imie Magda i jestem tu nowa :)

Chodzi za mna pomysl otworzenia w Tajlandii malego kompleksu wypoczynkowego - wiem ze mozna wynajac kilka domkow - bungalow przystosowanych do tego...

moje pytanie - czy ktos orientuje sie - wie to z autopsji - jak wyglada zalozenie tam dzialalnosci gospodarczej? czy jest duzo formalnosci i utrudnien i jak to wyglada od strony finansowe: zezwolenia, podatki itd

czy jest latwo trzymac wize stalego pobytu?

dziekuje za wszystkie pomocne odpowiedzi

pozdrawiam Magda
MAGDALENA1971
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 1 mar 2015, 15:32

DZIALALNOSC GOSPODARCZA

Postprzez ZAP » środa, 4 mar 2015, 05:47

Cześć
Założenie firmy to prosta czynność .
Ltd czyli Sp. z o.o. to dość rozpowszechniona forma działalności cudzoziemców w Tjalmdii.
Dokumenty i czynności podobne jak w Polsce.
Szczegóły mogę podać gdyż sam jestem szczęśliwym posiadaczem.

System podatkowy jest absolutnie nie restrykcyjny. Porównując z Polska to raj.
PIT itp.
7% VAT a dochodowy przyjazny.
W Spółkach praktycznie wszystko jest kosztem :)

Wizy to nie jest łatwy temat.
Roczna odnawialna biznes-wiza wymaga trochę zabiegów . Do uzyskania w Warszawie.
Stałego pobytu nie ma.

Pomysł masz ciekawy ale wymaga ( w mojej ocenie) dużej ostrożności i przemyśleń ponieważ dotyczy kilku zagadnień i to dość szczegółowych np. Umowy najmu i własności gruntów .

Pozdrawiam ZAP
ZAP
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 4 mar 2015, 05:27

DZIALALNOSC GOSPODARCZA

Postprzez flintstone » środa, 4 mar 2015, 16:19

Założyć działalność można, ale jest kilka ALE...
Obcokrajowiec może oficjalnie posiadać tylko 49% udziałów w firmie, 51% musi być własnością tajską.
Jest to do opanowania, dzieląc władzę w firmie na takiej samej zasadzie jak przy akcjach typu A i B.
Taj ma udziały typu "B" i ma niewiele do powiedzenia.
Drugie ale, to pozwolenie na pracę. Nawet przy "własnej" firmie, w której się ma 49% udziałów, musisz mieć pozwolenie na pracę. Takie pozwolenie kosztuje oficjalnie : zatrudnianie 4 Tajów za jednego białego, którzy mają pensję minimum 9 000 Bahtów miesięcznie każdy (ważne jest by od tej kwoty płacić ich ZUS i podatek). jest też ustalona minimalna pensja białasa...
Kwestia pozwolenia na pracę jest raczej rygorystycznie pilnowana, nawet do tego stopnia, że właściciel knajpy, bez pozwolenia na pracę, nie może sam sobie podać browara z lodówki, bo jest to przestępstwem i grozi aresztowaniem i ekstradycją :shock:
flintstone
 
Posty: 79
Dołączył(a): czwartek, 6 sie 2009, 17:30


Powrót do Biznes z Tajlandią

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron