Pobyt Tajki w Polsce

Dla Tajów mieszkających w Polsce, tajskich restauracji, organizacji związanych z Tajlandią, a także sprawami organizacyjno-prawnymi związanymi z pobytem Tajów w Polsce.

Pobyt Tajki w Polsce

Postprzez Damian1982 » czwartek, 3 sty 2013, 16:05

Witam

Jak wyglada od strony prawnej pozwolenie na pobyt dla obywatelki Tajlandii, która ma zawarty związek małżeński z obywatelem Polski.
Problem jest taki że ta Tajka dostała wizę na 50 dni, a załatwienie pobytu moze trwać w urzędzie do dwóch miesięcy. Czy można w jakiś sposób taką wizę przedłużyć? Jest to wiza rodzinna na podstawie aktu małżeństwa zawartego w Tajlandii

Pozdrawiam
Damian1982
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 3 sty 2013, 15:58

Pobyt Tajki w Polsce

Postprzez massagewarsaw » piątek, 4 sty 2013, 17:51

przedluzyc mozna tylko wyjezdzajac, ale nie ma takiej potrzeby - od pazdziernika 2005 malzonkowie, ktorych wiza przedawnila sie, nie musza wyjezdzac.

kolejny fakt jest - moze siedziec bez zadnych wiz/zezwolen, dopoki nie ma rozwodu/zgonu. Nie moga byc deportowani
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Pobyt Tajki w Polsce

Postprzez Vit » sobota, 5 sty 2013, 16:36

A ja nie wiedziałem. Złożyłem wniosek o wizę dla małżonki - otrzymała wizę Schengen bezpłatnie.
Nastepnie na lotnisku się pytali po co jej ta wiza, bo skoro jest małżonką to nie musi posiadać, może latać dowoli.
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Pobyt Tajki w Polsce

Postprzez massagewarsaw » sobota, 5 sty 2013, 18:40

chodzilo im pewnie o to, ze zamiast schengen miedzynarodowej, wystarczyla by jej wiza tylko na polske.

teoretycznie, to do kraju malzonka moze wjechac do 30 dni bez wizy, jesli podrozuje razem z malzonkiem, ale jest ryzyko, ze linie lotnicze (szczegolnie te budzetowe) nie wpuszcza na poklad i przepadnie bilet/bilety. Jesli mozna zalatwic wize bezplatnie, to trzeba to zrobic - mozna od razu na rok czy na dluzej. W bangkoku zabiera to 2 tygodnie.

zona damiana powinna sie ubiegac wlasnie o taka dlugoterminowa wize.

wymogi wizy to bilet, poswiadczenie zwiazku, ubezpieczenie zdrowotne, 2 zdjecia, wyciag bankowy meza
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Pobyt Tajki w Polsce

Postprzez uajka » poniedziałek, 15 lip 2013, 01:00

Witam,
Nie chciałbym zakładać nowego wątku, tak więc zostawię pytanie tutaj.
Otóż, zawarłem związek małżeński z Tajką i 19 lipca kończy jej się wiza. Z tego co się orientowałem następnym krokiem jest złożenie podania o zezwolenie na pobyt na czas określony. Cały proceder jednak trwa jakiś czas.
1. Czy nie ma żadnych przeciwskazań by w tym czasie moja żona została w Polsce?
2. Czy możemy podróżować po europie? UE, Schengen po wygaśnięciu jej wizy?

Pozdrawiam
uajka
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 20 wrz 2011, 12:40

Pobyt Tajki w Polsce

Postprzez jackmars » wtorek, 16 lip 2013, 18:44

Moze poradz sie w swoim urzedzie dla cudzoziemcow jakie moze byc najlepsze dla Was rozwiazanie.
Jak pamietam jednym ze sposobow na pozostanie jest rozpoczecie nauki jez polskiego w jakiejs szkole.
www.pandanus.pl licencjonowany przewodnik polskojezyczny w Tajlandi
jackmars
 
Posty: 110
Dołączył(a): czwartek, 14 maja 2009, 12:45
Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia

Pobyt Tajki w Polsce

Postprzez krzysztof s » piątek, 2 sie 2013, 18:55

wprawdzie piszę po terminie, jaki miał pytający, ale może komuś innemu się przyda... Otóż, ważne aby żona (tajka) złożyła wniosek o pobyt na czas określony w momencie ważności wizy. Na wniosek czeka się 45 dni, ale nie mogą odmówić wydania zezwolenia ze względu na pobyt bez ważnej wizy. Nie mogą też "wyrzucić" z Polski. Natomiast podróżowanie w czasie pobytu bez wizy do innych krajów, jest delikatnie mówiąc, niewskazane...
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Pobyt Tajki w Polsce

Postprzez persona1337 » poniedziałek, 30 wrz 2013, 15:24

Tajki sa okej ale w tajlandii. Kazdemu radze sie zastanowic. Ja nie sluchalem nikogo Dzis naszczescie jestem juz po rozwodzie ale... z malutkim dzieckiem. Tajki nie nadaja sie do zycia w Europie. Na pewno ktos napisze ze zle trafilem. To nie prawda po prostu tam jest inny swiat tu jest inny swiat. Radze przemyslec import 100razy
persona1337
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 9 sty 2012, 15:04

Pobyt Tajki w Polsce

Postprzez dawidoo » czwartek, 10 paź 2013, 15:42

mocne słowa ...
dawidoo
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 10 paź 2013, 15:35

Pobyt Tajki w Polsce

Postprzez LaLa12 » sobota, 26 paź 2013, 15:29

Hmm, można ja poślubić, nie trzeba od razu mieszkać w Polsce :)
LaLa12
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 24 paź 2013, 15:31

Następna strona

Powrót do Tajlandia w Polsce

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron