Tajska jedzenie w Warszawie

Dla Tajów mieszkających w Polsce, tajskich restauracji, organizacji związanych z Tajlandią, a także sprawami organizacyjno-prawnymi związanymi z pobytem Tajów w Polsce.

Tajska jedzenie w Warszawie

Postprzez jockerplus » niedziela, 27 lut 2011, 02:35

Witam

Nie jestem moze jakimś ekspertem w kuchni ale od czasu do czasu udaje mi sie coś upichcić w tajskim smaku. Odwiedziłem juz wiele restauracji nazywajacych sie tajskimi w Warszawie i jak dotąd porażka na całej lini. Moze ktos ma lepsze doświadczenia? Z trudem ale udaje sie też kupic kolejne produkty rodem z Tajlandii - np. bakłażany tajskie (choć tajską bazylię nie moge dostać od tygodnia - podobno nie dotarła dostawa warzyw z Azji). Ale tom kha gai czy tom yum goong juz jakos mi wychodzi. Jeśli ktos moze polecić tajską restaurację (niech będzie w całej Polsce bez ograniczeń) i zagwarantuje że w tom kha gai będzie galangal i pochwiaki to postawię dobry obiad w takowej... :)

Rafał
jockerplus
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 27 lut 2011, 02:17

Tajska jedzenie w Warszawie

Postprzez rewola » wtorek, 1 mar 2011, 08:20

Kiedys (jeszcze przed wyjazdem do Tajlandii) bylem kilka razy w Lemongrass na alejach Ujazdowskich (naprzeciwko ambasady USA). Calkiem fajna knajpa, kucharz jak i wlasciciel(wspol) Taj, tak wiec moze spelni Twoje oczekiwania.
Pamietam, ze byla tez jakas knajpa z kuchnia orientalna na Foksal, w poblizu Sabatu Potockiej.
Nie wiem czy te knajpy jeszcze istnieja, ale mozesz sprobowac.
rewola
 
Posty: 52
Dołączył(a): środa, 19 maja 2010, 14:04
Lokalizacja: Bangkok

Tajska jedzenie w Warszawie

Postprzez jockerplus » wtorek, 1 mar 2011, 11:37

dzieki
choc odwiedziłem wiekszośc orientalnych knajp to akurat w Lemongrasie jeszcze nie byłem ale mam plan żeby uzupełnic te braki
dotychczas jak pisałem wcześniej wszędzie porażka - Lemongras zobaczymy - jest bardzo drogo ale nie to mnie martwi - zapłace nawet dużo oby smaki i przepisy były jak najbliższe oryginalnym
tam jest jeszcze inny kłopot - w Lemongrasie notorycznie nie ma ludzi - duża restauracja ale pusta a to zły znak

dawajcie znac gdzie dobrze zjedliście "taja"
ja mam prosta metode zawsze - na początek zamawiam tom kha gai lub tom yum kung i sprawdzam jakich uzywają składników
jesli np. jest imbir a nie galangal to juz wiem że używaja zamienników i jedzenie będzie co najwyżej przeciętne
jockerplus
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 27 lut 2011, 02:17

Tajska jedzenie w Warszawie

Postprzez massagewarsaw » wtorek, 1 mar 2011, 17:02

wpros sie do jakiejs rodziny tajskiej, sa pary polsko-tajskie. Przywiez galangal i cokolwiek innego i zrobcie uczte.

w restauracjach bedzie robione po europejsku, z miejscowych warzyw.

jest jakas knajpa w konstancinie
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Tajska jedzenie w Warszawie

Postprzez jockerplus » wtorek, 1 mar 2011, 17:22

dzięki za podpowiedź

może i tak zrobię - sam staram sie teraz kupować składniki w sklepach kuchni świata i u wietnamczyka w hali Gwardii - ostatnio dostałem tam nawet tajskie baklażany i tasjka słotka bazylię - jest coraz lepiej pod tym względem
szkoda tylko że restauracjom nie chce się poszukać takich produktów i podnieśc sie na wyższy poziom

gdzie takich par szukać?
jockerplus
 
Posty: 5
Dołączył(a): niedziela, 27 lut 2011, 02:17

Tajska jedzenie w Warszawie

Postprzez massagewarsaw » wtorek, 1 mar 2011, 22:41

takie pary bywaja tutaj, a tajowie na swoim wlasnym forum http://www.ladyinter.com/forum_topics.a ... tle=poland

mozesz pisac po angielsku czy nawet sprobowac polskiego.

duzo tam przepisow z uzyciem polskich warzyw, rowniez fotografie potraw.

tamci forumowicze czasami spotykaja sie na przyjeciach, mozna sie wprosic z koszem tajskich produktow.

ps ostatnio EU wprowadzilo embargo na swierze produkty z tajlandii, z powodow higieny - stad problem z dostepem
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Tajska jedzenie w Warszawie

Postprzez krzakuu » wtorek, 19 lut 2013, 14:19

wie ktoś o tajskiej restauracji godnej polecenia we wrocławiu?
krzakuu
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 15 lut 2013, 12:16

Tajska jedzenie w Warszawie

Postprzez rralewiczdancia » czwartek, 28 lis 2013, 23:46

W kujawsko pomorskim nie ma zadnej;/
rralewiczdancia
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 28 lis 2013, 22:50

Tajska jedzenie w Warszawie

Postprzez serwetka » sobota, 8 lut 2014, 17:03

tutaj macie wszystkie tajskie restauracje w stolicy http://www.gastronauci.pl/pl/restauracje/warszawa/kuchnia/tajska
serwetka
 

Tajska jedzenie w Warszawie

Postprzez janmarkus » poniedziałek, 10 lut 2014, 16:48

Tajskie jedzenie jest bardzo dobre :) oby powstało jak najwięcej lokali :)
Poważna kontuzja? Odwiedź ten link- ortopeda.
janmarkus
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 10 lut 2014, 16:46

Następna strona

Powrót do Tajlandia w Polsce

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron