Wiza do Birmy już na lotnisku w Yangon!

Forum dla zainteresowanych innymi krajami w Azji Południowo-Wschodniej

Wiza do Birmy już na lotnisku w Yangon!

Postprzez neronek » poniedziałek, 14 cze 2010, 18:08

Witam
Wspaniała wiadomość dla wybierających się do Birmy już nie musisz załatwiać wizy w Berlinie czy Londynie :

Informacja pochodzi ze strony Ambasady Birmy w Berlinie, tam również jest do ściągnięcia wniosek wizowy.
A wiadomość tą podał na www.travelbit.pl
Mariopollo dziękujemy!


Information on "Visa on Arrival" to the Union of Myanmar

1. As of 1 May 2010, Myanmar has launched “Visa on Arrival" at the International Airports in Yangon and Mandalay.
2. Visa on Arrival will be granted to those with Passport, which has validity of six months.
3. Tourist Visa on Arrival fee is 30 US dollars and would be valid for 28 days. It cannot be extended for further stay in Myanmar.
4. Business Visa on Arrival fee is 40 US dollars and would be valid for 70 days. It can be extended.
5. Social Visa on Arrival fee is 40 US dollars and would be valid for 28 days. It can be extended.
6. Transit Visa on Arrival fee is 18 US dollars and would be allowed to stay in Myanmar for 24 hours.
7. The applicant must present his/her return ticket upon application for Visa on Arrival.
8. The applicant will need to provide two recent photographs ( 4×6 cm) for visa application.
9. Children under the age of seven, who are included in their parents’ Passport or holding their own, will be exempted from visa fees.
10. The applicant should provide detailed information on his/her accommodation during his/her stay in Myanmar.
11. Individual applicant shall declare US dollars 300 or equivalent foreign currency to cover his/her duration of stay in Myanmar. Family visit applicant shall also declare US dollars 600 or equivalent foreign currency in this regard.
12. The applicant shall abide by the prevailing Laws of the Union of Myanmar including the Immigration Law.
13. The applicant shall also abide by the prevailing Visa Regulations and refrain from visiting restricted areas
Właściciel: Autor (18:04)
www.neronek.geoblog.pl
neronek
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 20 paź 2009, 15:30

Wiza do Birmy już na lotnisku w Yangon!

Postprzez tomekd » wtorek, 15 cze 2010, 15:09

Neronek,
a tak spytam z ciekawości, byłeś może już w Birmie, nie miałeś obaw wyjechać do tego kraju??
tomekd
 
Posty: 36
Dołączył(a): sobota, 10 paź 2009, 08:17

Wiza do Birmy już na lotnisku w Yangon!

Postprzez neronek » wtorek, 15 cze 2010, 15:41

Byłem w Birmie i nie miałem żadnych obaw jedno co miałem to 2 tg ... biegunki :D jedzenie okropne
No i te haracze dla junty za wjazdy zwiedzanie itd ale nadal twierdze że trzeba tam jechać
Każda wizyta i każda choćby najmniejsza pomoc zwykłym Birmańczykom to jedna zrzucona cegła muru do wolności .
pozdrawiam

neronek

moje podróże :
http://www.neronek.geoblog.pl

Singapur -Borneo- Malezja 2010
http://neronek41.blog.onet.pl/

Birma Tajlandia 2009
http://neronek5.blog.onet.pl/
www.neronek.geoblog.pl
neronek
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 20 paź 2009, 15:30

Wiza do Birmy już na lotnisku w Yangon!

Postprzez tomekd » środa, 16 cze 2010, 11:15

no tak, jest to dość szczytny cel. Może w niedalekiej przyszłości coś zmieni się na lepsze w sytuacji tych biednych ludzi.
Nie wiem jak mogą być w świecie tolerowane takie podejścia władz wojskowych do traktowania swoich mieszkańców.
Czytałem artykuł w internecie o uchodżcach birmańskich w Tajlandii, też nie mają łatwo, a przecież niby wydostają się z jednego jarzma niesprawiedliwości......
tomekd
 
Posty: 36
Dołączył(a): sobota, 10 paź 2009, 08:17

Wiza do Birmy już na lotnisku w Yangon!

Postprzez neronek » środa, 16 cze 2010, 11:30

Tomek tak to już jest ktoś kiedyś powiedział że polityka to największa k...a coś w tym jest !
W 2008 r w Birmie były zamieszki rozkaz strzelania do mnichów wydał generał jeden z junty po 5 miesiącach ten że gen poszedł na "tzw post miesięczny czy jakoś tak " do jednego z klasztorów rączki do budzi składał teraz juz wyszedł z klasztoru i znowu gnębi swoich rodaków i jak to mamy rozumieć ?

nr 8 to święta cyfra dla Birmańczyka

pozdrawiam
neronek
www.neronek.geoblog.pl
neronek
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 20 paź 2009, 15:30

Wiza do Birmy już na lotnisku w Yangon!

Postprzez Michal » środa, 16 cze 2010, 16:35

Birma to ostatni kraj na półwyspie Indochińskim jaki mi pozostał do zobaczenia.Dużo dobrego możecie sobie poczytać na tym blogu: http://www.lkedzierski.com/wyjazdy/2009 ... prolog.php

Polecam.Prowadzi go pasjonat.
Azja Płd.-Wsch. i wyspy Południowego Pacyfiku...moje przeznaczenie.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 71
Dołączył(a): środa, 19 sie 2009, 18:39
Lokalizacja: London

Wiza do Birmy już na lotnisku w Yangon!

Postprzez poomex » poniedziałek, 14 mar 2011, 17:14

Visa on Arrival z tego co czytalem juz nieaktualna.

Czy ktos orientuje sie ile kosztuje wyrobienie wizy w Bangkoku, tyel ze przez posrednika/agencje turystyczna?
Ze wzgledu na prace nie moge pojawic sie osobiscie w ambasadzie po wize za 810 bahtow.
poomex
 
Posty: 2
Dołączył(a): poniedziałek, 14 mar 2011, 16:31

Wiza do Birmy już na lotnisku w Yangon!

Postprzez kobitkapolska » środa, 20 lis 2013, 22:16

A jak zalatwic wize w Polsce?
kobitkapolska
 
Posty: 3
Dołączył(a): środa, 20 lis 2013, 21:41


Powrót do Inne kraje w regionie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron