Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez Kularius » poniedziałek, 15 paź 2012, 20:12

Lahtir napisał(a):Witam. Po sylwestrze chciałbym sie wynieść do Tajlandii, mam dosyć Polski, sprzedałem mieszkania, czekam tylko na finalizacje i opuszczam szarość. Jestem spontaniczny, nie mam planu, lubie cieszyć sie życiem, pieniędzy starczy mi na jakieś 3-5 lat, poprostu mam nadzieje, że dam rade przez ten czas znaleźć jakąś inwestycje, która zapewni mi stały pobyt. Aktywnie uprawiam nurkowanie, jazde motocyklem, skoki spadochronowe, sporty walki (krav maga, muai thai) dlatego wiem, że odnajde sie tam, poza tym bardzo interesuje sie filozofią buddyzmu i pasuje mi tamto podejście do życia, nigdy sie niczym nie martwie ;). Nie wiem natomiast nic o poszczególnych miastach, a szukam miejsca żywego, oferującego pełen pakiet rozrywek, ale niezbyt zatłoczonego, chociaż w sumie po 30 latach w Warszawie i Belfascie i to dam rade przeżyć. Pozdrawiam. Arek

jesli bedziesz szukal jakichs mozliwosci, to raczej jednak duze miasto... przynajmniej na poczatek :-) Ja osobiscie mieszkam w Bangkoku i nie narzekam, a przyjechalem tutaj po pobycie w Buenos Aires i Birmingham, a wiec rowniez nie byly to wioski.
Z jazda motocyklem, to byl jednak uwazal... Tajowie jezdza jak powaleni, a jako Farang raczej zawsze bedziesz musial sie gesto tlumaczyc, nawet jesli bedziesz niewinny :P
Kularius
 
Posty: 27
Dołączył(a): piątek, 27 sty 2012, 03:17

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez Lahtir » poniedziałek, 15 paź 2012, 20:33

Motocykl moge sobie odpuścić (zobacze ile wytrzymam), z tego co wyczytałem to nie trzeba podpisywać umowy najmu koniecznie na rok, więc pół roku moge spróbować pożyć w BKK, a przez ten czas pojeździć i zbadać inne miejsca. Poza tym myślę, że tam znajde kompanów z Polski do takich eskapad, bo rozumiem, że nie wszyscy są zapracowani. A tak na poważnie nie wybiegajmy w przyszłość, jak będę wyjeżdżał to napiszę i napewno będe potrzebował kogoś życzliwego, kto mnie wprowadzi w tamte realia, tymczasem jeszcze raz pozdrawiam.
Lahtir
 
Posty: 33
Dołączył(a): poniedziałek, 15 paź 2012, 15:06

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez Vit » środa, 21 lis 2012, 10:04

No cóż, w Bangkoku to tylko motocykl, a raczej skuter automat.
Chyba, że się siedzi w domu i wychodzi tylko na sojkę zjeść posiłek - to wtedy można odpuścić :)
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez mdominik » czwartek, 22 lis 2012, 04:54

Jechalem taxi motocyklem i musze powiedziec ze niezla frajda...
chociaz pierwsze wrazenie bylo takie, ze zaraz sie rozwalimy albo obtlucze sobie porzadnie kolana o samochody...

Generalnie fajny pomysl na szybkie przemieszczanie sie przez zakorkowany Bangkok
Oczywiscie subway albo skytech sa bardziej cywilizowanym srodkiem komunikacji... pod lub nad korkami :)
mdominik
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 30 paź 2012, 11:31

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez waria60 » sobota, 15 gru 2012, 01:06

jazda motorem między samochodami stojącymi w korku - bezcenne :P super sprawa :)
Zna ktoś możliwie najtańszy transport słowenia ?
waria60
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 15 gru 2012, 01:03

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez madzia89krak » sobota, 15 gru 2012, 13:37

A jaka fajna sprawa stanie w tym korku :D
nie wiesz gdzie, my wiemy hotel ibis poznań
Avatar użytkownika
madzia89krak
 
Posty: 3
Dołączył(a): sobota, 15 gru 2012, 13:18

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez Vit » niedziela, 16 gru 2012, 08:05

Na motocyklu się nie stoi, prawie :)
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez Justyna38 » niedziela, 16 gru 2012, 16:49

stoi się ale jedną nogą hah
Avatar użytkownika
Justyna38
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 16 gru 2012, 16:44

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez Vit » poniedziałek, 17 gru 2012, 14:31

Na światłach to się nie liczy.
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Polacy mieszkający w Tajlandii na stałe?

Postprzez miroslaw78 » czwartek, 14 lut 2013, 21:02

Witam !! Proszę o kontakt Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii.Pozdrawiam mój miroslaw 78@tlen.pl
miroslaw78
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 9 lut 2013, 19:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron