Polonijne Przyjęcie Bożonarodzeniowe

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Polonijne Przyjęcie Bożonarodzeniowe

Postprzez stankuten » sobota, 13 lis 2010, 16:02

Zastanawiam sie czy grupe kilkudziesieciu (czy nawet kilkuset) osob mozna od razu nazywac POLONIA? Wielkie slowo do malej grupki osob. W Kandzie jest nas kilkadziesiat (kilkaset) tysiecy. Tam sa dopiero klotnie... ha!-musielibyscie to zobaczyc. Wedlug mnie dyskutujemy tutaj nad problemem, ktory (moim zdaniem) nawet nie istnieje. Kazdemu wolno miec swoje zdanie. That's it. Miejmy nadzieje, ze na przyjeciu bozonarodzeniowym WSZYSCY beda usmiechnieci. Moja Thai-wife juz sie doczekac nie moze. Uwielbia barszczyk, pierogi, bigos i golabki. Nawet sama je robi (tylko nie pierogi). Do zobaczenia na przyjeciu. Stan & Pam
stankuten
 
Posty: 55
Dołączył(a): środa, 1 wrz 2010, 14:53
Lokalizacja: Montreal, Canada i Pattaya, Thailand

Polonijne Przyjęcie Bożonarodzeniowe

Postprzez zeglarz » niedziela, 14 lis 2010, 04:05

stankuten napisał(a):Zastanawiam sie czy grupe kilkudziesieciu (czy nawet kilkuset) osob mozna od razu nazywac POLONIA? Wielkie slowo do malej grupki osob. W Kandzie jest nas kilkadziesiat (kilkaset) tysiecy.

Nie rzecz w ilosci ale w jakosci klotni i przyjazni..... :twisted:
zeglarz
 
Posty: 77
Dołączył(a): wtorek, 3 lis 2009, 00:51

Polonijne Przyjęcie Bożonarodzeniowe

Postprzez Andrew » wtorek, 16 lis 2010, 05:54

Czesc,

Mysle ze Polonia nie jest sklocna, bo by byla sklocona to cala musialaby sie znac wczesniej. Z tego co widac, Polacy nie trzymaja sie jakos bardzo blisko siebie, i nie znaja sie zbyt bardzo. Z tym ze powiem tak, tyle roboty jest czasem, poza tym miasto jest wielkie (i kraj jest wielki), na prawde zebysmy mogli sie spotykac razem, to takie wypady wieksze jak ten organizwoany przez Ambasade sa do tego dobra okazja.

Nie chce sie wypowiadac, bo temat do zbadania dla socjologow, ale...

...ale na przyklad rzuccie okiem na Polonie w UK badz USA i na Polonie Tajska. Ci pierwsi wyjechali na Zachod glownie za chlebem, bardzo tesknia za Ojczyzna, jedza oscypki i pija Polskie piwo. Natomiast w Tajlandii, ludzie ktorzy tutaj przyjechali niekoniecznie zarobki postawili na pierwszym miejscu (raczej uznali to jako gratyfikacje odroczona w czasie, jesli perspektywa jest zadowalajaca,to na te chwile to wystarczy co jest).

Kim my jestesmy Polonia w Tajlandii? Przede wszystkim ludzie szukajacy przygod, odmiennosci, znudzeni Europa i kiczem zachodnim. Nie tesknimy bardzo za Ojczyzna, bo o to chodzilo by wywinac sie z tego Europejskiego matriksu :) Dlatego wlasnie nie poszukujemy wyraznie kontaktu z Ojczyzna :) Jstesy zafascynowani tym co tutaj, tym jakie to wszystko jest pienke, tym kosmopolitycznym swiatem. W przeciwienstwie do Polakow w UK lub USA, ktorzy wyjechali tylko za chlebem i tesknia za Ojczyzna, i gdyby dobra pensja w Polsce, pewnie nigdy nie zdecydowaliby sie na wyjazd.

Ja mam jednego zaufanego kumpla w Bangkoku, z Polski :) Oczywiscie jestem otwarty jak najbardziej na dalsze kontakty, a to co napisalem jest jedynie proba znalezienia socjologicznej odpowiedzi, dlaczego jest jak jest :)

Natomiast przesada jest stwierdzenie ze jestesmy skloceni, to nie prawda :)

Do zobaczenia 17go Grudnia ;)
Andrew
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 23 sie 2010, 07:42

Polonijne Przyjęcie Bożonarodzeniowe

Postprzez zeglarz » środa, 17 lis 2010, 02:41

Andrew napisał(a):Natomiast przesada jest stwierdzenie ze jestesmy skloceni, to nie prawda :)

Do zobaczenia 17go Grudnia ;)


Hawgh, pozwole sie nie zgodzic, ze wzgledu na moje dlugoleeeeeeeeeeetnie doswiadczenia. :twisted:
zeglarz
 
Posty: 77
Dołączył(a): wtorek, 3 lis 2009, 00:51

Polonijne Przyjęcie Bożonarodzeniowe

Postprzez stankuten » środa, 17 lis 2010, 03:03

RODACY !!! Co jest grane? Tytul tego forum jest: "Polonijne Przyjecie Bozonarodzeniowe". A piszemy wylacznie na temat klotni i konfliktow wsrod Poloni. Czy nikt nie ma wrazenia, ze to cos nie na temat ??? :!:
stankuten
 
Posty: 55
Dołączył(a): środa, 1 wrz 2010, 14:53
Lokalizacja: Montreal, Canada i Pattaya, Thailand

Polonijne Przyjęcie Bożonarodzeniowe

Postprzez zeglarz » środa, 17 lis 2010, 12:50

Milo sobie czasami podryfowac :twisted:
zeglarz
 
Posty: 77
Dołączył(a): wtorek, 3 lis 2009, 00:51

Polonijne Przyjęcie Bożonarodzeniowe

Postprzez totolek » czwartek, 8 gru 2011, 04:37

Witam

Nie znalazłem na stronie naszej ambasady nic o przyjęciu wigilijnym (a w tym roku niestety zostaję w taj.), więc chyba nic nie będzie (ze względu na powodzie?). Ale myślę, że można samemu coś zrobić. Dobrze się składa, że 24 grudnia to sobota a zatem... w Samutprakan niemalże po przeciwnej stronie drogi głównej (Srinakarin road) od Paolo Hospital jest taka restauracja (od poprostu jak każda inna), bardzo przyjemna nazywa się Pik Maj (dokładnie nie wiem jak się pisze, ale tak się czyta „chyba”). Żadne tam luksusy, ale dobre jedzenie. Więc jeśli ktoś by chciał tak poprostu zjeść kolację w gronie rodaków to zapraszam. Śledzika co prawda nie będzie, ale można zjeść przyzwoite tom yam kum. Więc jeżeli ktoś ma ochotę i możliwość to mogę zarezerwować stolik lub dwa. Chyba że ktoś ma jekieś inne miejsce (termin) na oku.
totolek
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 12 lis 2011, 03:48

Polonijne Przyjęcie Bożonarodzeniowe

Postprzez na_praktykach » sobota, 10 gru 2011, 19:34

Witam,
Tez bede w Tajlandii w okresie swiat ;-) mysle ze twoj pomysl jest zacny...
pozdrawiam,
Ela
na_praktykach
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 10 gru 2011, 19:22

Polonijne Przyjęcie Bożonarodzeniowe

Postprzez totolek » poniedziałek, 19 gru 2011, 05:57

Cześć Ela
Więc moja propozycja jest taka jak pisałem wcześniej. Sobota 24/12/11 godzina 17.00,
Restauracja Peek-mai Srinakarin road, Samutprakan
Obowiązkowo strój dowolny
Jeszcze ktoś jest chętny?
totolek
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 12 lis 2011, 03:48

Polonijne Przyjęcie Bożonarodzeniowe

Postprzez oliff » wtorek, 20 gru 2011, 16:31

Macie rację, w tym roku w ambasadzie nie będzie przyjęcia.
oliff
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 26 sie 2010, 15:34

Poprzednia strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron