Przeprowadzka na Phuket

To jest forum dla Polaków mieszkających na stałe w Tajlandii, albo często do Tajlandii przyjeżdżających.

Przeprowadzka na Phuket

Postprzez tosia » niedziela, 30 maja 2010, 14:01

Witam,

Wiem, ze temat przeprowadzki byl juz czesto poruszany, jednak nie znalazlam niczego na temat Phuket. Mam 27 lat od 4 lat mieszkam w UK. Moj chlopak dostal propozycje pracy jako nauczyciel angielskiego i leci do Tajlandii za miesiac. Ja postanowilam zostac w UK troszeczke dluzej, pozalatwiac sprawy, odlozyc troszke wiecej pieniedzy (poniewaz nie sadze, ze znajde tam prace :roll: ). Planuje dolaczyc do mojego mezczyzny za jakies 2-4 miesiace. Czy jest moze ktos na tym forum kto mieszka na Phuket i udzielil by mi jakis praktycznych rad? Strasznie sie stresuje tym wyjazdem :( dlatego chcialabym wiedziec czego mam sie spodziewac? Plusy i minusy? :? Co wziac na rok pobytu? Czy zdanie egzaminu z jezyka angielskiego (IELTS) by mi w pomoglo w znalezieniu pracy? Chetnie takze zapoznalabym sie z Polakami mieszkajacymi na Phuket.

Dziekuje :P
tosia
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela, 30 maja 2010, 13:47

Przeprowadzka na Phuket

Postprzez massagewarsaw » niedziela, 30 maja 2010, 16:11

phuket to bardzo drogie miejsce, zarobki sa troche wyzsze, niz w innych czesciach kraju, ale nie usprawiedliwiaja cen.

zalezy jakie masz umiejetnosci, ale mozesz probowac swych sil w turystyce - wiaze sie to z zalatwianiem prawa pracy etc.

najpewniej jest robic cos przez net dla pracodawcy zagranicznego, np w uk. Nie potrzebujesz wtedy prawa pracy i masz zachodnie zarobki.

na phuket jest kilka miedzynarodowych szkol, ale pewnie potrzebuja "native speaker". Opcja sa tez lekcje prywatne, np twoj chlopak podsyla ci uczniow do korepetycji etc
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka na Phuket

Postprzez zikohh » niedziela, 30 maja 2010, 16:33

Już lepiej zrobić TEFL na miejscu 120h około 650 $, wymagają też licencjata jeżeli chcesz tu pracować jako nauczyciel. Strasznie ciężko jest znaleźć prace na Phuket, nawet nativom, twój chłopak ma duże szczęście (lub umiejętności:).
Powodzenia i nie stresuj sie, nie ma czym.
zikohh
 
Posty: 35
Dołączył(a): sobota, 30 sty 2010, 15:58

Przeprowadzka na Phuket

Postprzez tosia » niedziela, 30 maja 2010, 18:49

Kochani

Dziekuje za odpowiedzi:) Czy mozecie jeszcze poradzic co najlepiej zabrac ze soba na rok pobytu? :shock:
tosia
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela, 30 maja 2010, 13:47

Przeprowadzka na Phuket

Postprzez massagewarsaw » niedziela, 30 maja 2010, 18:55

kosmetyki, lekarstwa, ksiazki/podreczniki, elektronika
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Przeprowadzka na Phuket

Postprzez rewola » poniedziałek, 31 maja 2010, 03:51

Tosia, tutaj mozesz wszystko kupic jak w innych krajach europejskich. Zycie nie rozni sie niczym. Oczywiscie, jak chesz zyc na "poziomie europejskim" - jakies duze mieszkanie, jedzenie (nabial, wedliny) to wydatki sa relatywnie wieksze - podobe do Polski. Na poczatku bedziesz pewnie zachwycona tajskim jedzeniem, jednak po uplywie czasu zatesknisz do innego.

Sluzba zdrowia to oddzielny temat - jak masz miedzynarodowe ubezpieczenie, to nie musisz sie martwic o nic. Szpitale - mowie o BKK - poziom bardzo dobry - jednak rowniez drogi. Opieka (service) nieporownywalny (na plus oczywiscie) z Polska. Srednio na osobe przypada ze 3 pielegnierki ;).

Leki - kupisz wszystko co w Polsce / UK. Taniej. NIe wiem jak to dziala, ale lekki ktore kupowalem w Polsce, tutaj - ta sama firma je produkuje - sa srednio o polowe tansze. Antybiotyki - sa do "dostania" bez recepty ;).

Inne przyjemnosci - prasa, ksiazki itp - jest wszystko (oczywiscie poza polskimi). Wybor ogromny, ceny rozne. Literatura - tania, poradniki - drogie, gazety - raczej drogie.

Nie stresuj sie, zyje sie tutaj bardzo przyjemnie. Sama zobaczysz ;)
Jak masz jakies pytania, to dawaj.
Pozdrawiam,
rewola
 
Posty: 52
Dołączył(a): środa, 19 maja 2010, 14:04
Lokalizacja: Bangkok

Przeprowadzka na Phuket

Postprzez smolny1 » poniedziałek, 31 maja 2010, 10:28

Witam,

Jeżeli Twój chłopak będzie tu miesiące to na pewno powie, Ci czego tu brakuje. Jeżeli planujesz w niedalekiej przyszłości kupić coś z elektroniki ( aparat, ipod itp. ) zrób to w UK, w Tajlandii drożej, a w Phuket jeszcze drożej.

Naucz się jeździć na skuterze ( motorowerze ) na pewno Ci się to tutaj przyda.

Sam miałem też problem np. ze sprzętem do snurkelowania, tutaj kupiłem za 150 zł bubel ( w masce woda wlatuje mi do przegrody nosowej ), a w Polsce za tą samą cenę kupiłem bardzo dobrą maskę.

Ja sam mieszkam na Phuket od prawie roku, jest tu jeszcze kilku Polaków mieszkających na stałe, a za kilka miesięcy ma się tu pojawić kilku moich znajomych, aby "przezimować". Phuket to pięknę miejsce spodoba Ci się tutaj.

Pozdrawiam
smolny1
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek, 30 kwi 2010, 07:51

Przeprowadzka na Phuket

Postprzez tosia » wtorek, 1 cze 2010, 00:59

Kochani!!

Dziekuje serdecznie za bardzo mile odpowiedzi, musze szczerze przyznac, ze jestescie bardzo sympatyczni :D coraz bardziej chce tam jechac :mrgreen: , zycie w UK zrobilo sie monotonne i smutne, postanowilam postawic wszystko na jedna karte :twisted:

Mam jeszcze pytanko; Jestem raczej chorowita dlatego zastanawiam sie jak zdobyc te miedzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne? i czy nie przyczepia sie (na lotnisku) jesli wezme kosmetyczke pelna lekow?

Jak to jest z ciuchami, czy faktycznie cenny sa nizsze? Czy lepiej kupic wszystko w UK? (na dzien dzisiejszy prawie nie mam nic letniego) :o

I jeszcze jedno pytanie - zadawane mi przez wszystkich 'zyczliwych' jak tam jest naprawde z tymi kobietami?? :shock: Ufam swojemu mezczyznie, ale ciagle slysze ' Nie puszczaj go tam samego' co mnie strasznie irytuje hihi
tosia
 
Posty: 7
Dołączył(a): niedziela, 30 maja 2010, 13:47

Przeprowadzka na Phuket

Postprzez rewola » wtorek, 1 cze 2010, 06:07

Chodzi tutaj o zwykla polise pokrywajaca koszty leczenia zagranica. Nie wypowiem sie co do firm w UK, ale zazwyczaj to w Polsce sa przedstawicielstwa firm miedzynarodowych, tak wiec poszukaj cos w internecie albo wyjdz na miasto. W Polsce moga to byc nastepujace firmy: ELVIA, Compensa, Cigna, Ergo Hestia, Allianz i pewnie jeszcze jakies. Takie mi przyszly do glowy.

Leki - jak nie znajda, to sie nie przyczepia, jak znajda - to pewnie zadadza jakies pytania. Wyjscia sa dwa - wkladasz do glownego bagazu i liczysz ze nikt niezauwazy. Jesli jestes w stanie, to recepta lub opis od lekarza. Tak jak pisalem gdzies wyzej, mozesz o leki tutaj sie niemartwic - "wiekszosc" jest dostepna i to taniej niz w Europie (Polsce).

Ciuchy ;) - lokalne sa tansze - koszulki po 100 THB. Jednak jakosc nie jest taka jak sklepowych - szybciej sie spieraja, traca kolor, prasowanki sie wybarwiaja, itp. Mowie o zwyklych t-shirtach. Sklepowe sa juz w cenach europejskich. Tak wiec wybor nalezy do Ciebie. Wiecej raczej nie bedziesz potrzebowala :D, no moze poza jakimis klapkami...
Jezeli lubisz markowe ciuchy, wiekszosc znamych brandow tutaj jest.
Wydaje mi sie, ze zasada - jakosc za cene - dziala rowniez tutaj. Ale nie kazdy zwraca na to uwage.

Na ostatnie pytanie, pozwole sobie nie odpowiedziec ;)

A bym zapomnial, jak masz mozliwosc sprowadzenia kontenera wina - to chetnie zloze zamowienie ;) Nie widzialem jeszcze kraju z takimi cenami !!!!
rewola
 
Posty: 52
Dołączył(a): środa, 19 maja 2010, 14:04
Lokalizacja: Bangkok

Przeprowadzka na Phuket

Postprzez smolny1 » wtorek, 1 cze 2010, 09:28

Tak wino jest tu drogie niestety, lecę teraz do Polski na 6 tygodni odwiedzić rodzinę, ile wina można przewieźć przez granicę ?

Pozdrawiam
smolny1
 
Posty: 41
Dołączył(a): piątek, 30 kwi 2010, 07:51

Następna strona

Powrót do Polska w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron