Banki w Tajlandii

Jak w temacie :)

Banki w Tajlandii

Postprzez cara » niedziela, 16 paź 2011, 08:17

Mam pytanko - jaki jest wedlug Was najlepszy bank w Tajlandii i ile jednorazowo mozna wplacic na otwarte tam konto? Chce wwiezc do Tajlandii spora ilosc gotowki, wymienionej juz na bathy i ciekawi mnie czy nie beda sie na mnie dziwnie patrzyli przy okienku hehe. Dziekuje za pomoc:)
cara
 
Posty: 1
Dołączył(a): niedziela, 16 paź 2011, 08:01

Banki w Tajlandii

Postprzez flintstone » niedziela, 16 paź 2011, 10:34

W banku to oleją, ale celnicy mogą się zainteresować.
Co do banków, to jest ich mnóstwo...
Z tego co ja wiem, to w Bangkokbanku można mieć konto wspólne z drugą osobą, a w Siam Commercial nie.
Ale w Siam dostajesz pełen dostęp do konta przez internet.
By założyć konto musisz mieć adres w Tajlandii (jakoś udokumentowany) i tajski numer telefonu.
flintstone
 
Posty: 79
Dołączył(a): czwartek, 6 sie 2009, 17:30

Banki w Tajlandii

Postprzez Jaro W » niedziela, 16 paź 2011, 13:10

Przepisy walutowe

1. Turyści mogą przywozić do Tajlandii dowolne zagraniczne waluty. Opuszczając kraj, mogą wywozić zagraniczne środki płatnicze, które wwieźli ze sobą, z zastrzeżeniem, że maksymalna ich wartość nie przekracza 10.000 USD lub wartości zadeklarowanych na piśmie podczas odprawy celnej przy wjeździe. Niespełnienie tego warunku może doprowadzić do aresztowania, konfiskaty nadmiarowych pieniędzy i/lub oskarżenia.

2. Dla turystów opuszczających Tajlandię, maksymalna kwota możliwa do wywiezienia w tajskiej walucie, bez wcześniejszej autoryzacji władz wynosi 50.000 baht na osobę (kalkulator walutowy).

3. Zagraniczni turyści mogą wwozić wszelki osobisty dobytek i dobra, które nie są zabronione aktualnymi ustaleniami celnymi. Wyjeżdżający turyści mogą wywozić, poza dobytkiem osobistym, towary zakupione w sklepach bezcłowych, kamienie szlachetne, złote i platynowe ozdoby.

4. Zagraniczni turyści są zachęcani do otwierania kont walutowych w każdym banku w Tajlandii. Jako gest dobrej woli dla obcokrajowców żadne ograniczenia nie są narzucone na wypłacanie pieniędzy dopóki środki z zagranicy zasilają konto.
Jaro W
 
Posty: 101
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 17:19

Banki w Tajlandii

Postprzez werian » środa, 21 maja 2014, 15:57

A nie lepiej założyć konto w jakimś banku międzynarodowym jak Citi chociażby? Ma oddziały na całym świecie i poprostu założyć takie konto i zastrzec że będzie się z niego korzystać za granicą.
Transport i logistyka - gdc.dk
werian
 
Posty: 7
Dołączył(a): czwartek, 17 kwi 2014, 09:54


Powrót do Polityka, gospodarka i kwestie społeczne w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron