jak to jest z tą Tajlandią

Jak w temacie :)

jak to jest z tą Tajlandią

Postprzez Ewcia » poniedziałek, 7 cze 2010, 20:29

Witam wszystkich
dawno tu nie gościłam, ale widać że tematy dyskusyjne idą w duchu narodowym i dobrze. Wiele słyszałam ostatnio w mediach o rozruchach w Bangkoku, widze, że już na szczęscie wszystko wróciło do normy.
Tak się zastanawiałam jak w Tajlandii żyje się ludziom faktycznie, gdy przeanalizujemy ostatnie 5 lat dla przykładu. Czy kraj pnie się w górę i jest im lżej, czy może mają marzenia o lepszym bycie, ale rzeczywistośc idzie w inną stronę. Nie wiem dokładnie, gdyż nie mieszkam na codzień w Tajlandii i nie mogę porozmawiać z różnymi osobami, jak to widzą. Ciekawi mnie czy są na forum Polacy mieszkający po kilka lat i widzą w tym jakieś zmiany :?: :?:
Miłego dnia
Ewcia
 
Posty: 22
Dołączył(a): sobota, 10 paź 2009, 08:20

jak to jest z tą Tajlandią

Postprzez massagewarsaw » poniedziałek, 7 cze 2010, 22:23

nie widze w dyskusjach nacjonalizmu.

tak, sytuacja po krachu ekonomicznym w 1998-99 systematycznie poprawiala sie az do poczatku 2008, kiedy to ceny ropy doprowadzily to wzrostu cen zywnosci i podstawowych produktow przemyslowych. Od tamtego czasu ceny ropy spadly wielokrotnie, ale zywnosci tylko bardzo niewiele.

na to nalozyl sie ogolnoswiatowy kryzys ekonomiczny, ktory wprawdzie nie dotknal tajlandii tak bardzo, jak kraje na zachodzie, ale jego skutki sa widoczne, poniewaz tajlandia jest na nizszym stopniu rozwoju ekonomicznego i akumulacji kapitalu. Wzrasta bezrobocie i przestepczosc kryminalna.

w tym roku doszedl nieurodzaj ryzu i przewidywane niskie plony ze wzgledu na susze. Pod koniec roku mozna sie spodziewac protestow ekonomicznych. Rzad juz temu probuje zapobiec przez uaktywnienie planow pomocy.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

jak to jest z tą Tajlandią

Postprzez Ewcia » wtorek, 8 cze 2010, 18:24

czy rzeczywiście jest mniej bezpiecznie, jaka to skala wzrostu przestępczości? Z jakiego rodzaju problemem borykają się tam miejscowi. Czy jest to niebezpieczne dla przeciętnego turysty?
Wygląda jak czytam niektóre wypowiedzi na tym forum, że pewne działania przestępcze widać było w ostatnich protestach. Samo zniszczenie tylu miejsc w stolicy nie może być zakwalifikowane chyba innaczej jak ataki wandalizmu.
Ewcia
 
Posty: 22
Dołączył(a): sobota, 10 paź 2009, 08:20

jak to jest z tą Tajlandią

Postprzez massagewarsaw » wtorek, 8 cze 2010, 20:33

w miejscach turystycznych jest wieksze bezpieczenstwo, bo z reguly sa to rejone rowniez zamozniejsze i oczywiscie miejscowi dbaja o gosci.

w rejonach i dzielnicach biedniejszych jest problem narkomanii i przestepczosci z nia zwiazanej, po zmroku nalezy poruszac sie z uwaga, najlepiej taksowka
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

jak to jest z tą Tajlandią

Postprzez Kabila » czwartek, 10 cze 2010, 09:32

Witam.

Uważam iż Tajlandia jest krajem w sumie bezpiecznym.

Najgorzej jest na terenach przygranicznych z Birmą np. Mae Sot czy Mae Sai.
Roi się tam od przemytników narkotyków i kamieni szlachetnych. Uciekinierzy z Birmy
żyją tam w fatalnych warunkach a w slumsy lepiej się nie zapuszczać po zmroku.

Jeśli chodzi o sam Bangkok to ja nigdy nie miałem tam problemów a mieszkałem w pobliżu
Min Buri. Natomiast moja tajska żona raz musiała uciekać do restouracji w nocy bo jak szła ulicą
to podjechał samochód a coś takiego oznacza kłopoty. Dodam że na tej ulicy zabito 3 lata
temu człowieka (również podjechał samochód).
Ludzi pod wpływem JABY nie widziałem a z osiedlowymi chuliganami żyłem w przyjazni.
1 stycznia zrobili małą burdę na Lamkamheimgh ale ze mną się bratali.
Tajlandia to kraj niebezpieczny głównie dla tajskich kobiet bo to one padają ofiarą przestępstw.
Należy uważać też na bagaż, torebki bo kradzieże kieszonkowe to plaga.
Dla faranga to kraj bezpieczny. Na moim osiedlu byłem jedynym farangiem i ludzie bardzo mnie
szanowali (może dlatego też że nosiłem mundur).
Kabila
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 17 maja 2010, 10:20

jak to jest z tą Tajlandią

Postprzez johny28 » piątek, 11 cze 2010, 10:03

Oczywiście ze jest bezpiecznym, sporo zwiedziłem miejsc w stolicy, jak i poza nią. Nigdy nie miałem poczucia niebezpieczeństwa w żadnym z miejsc, a zaznaczam że często wracałem do hotelu po zamknieciu barów.... :D
Z jedną rzeczą można się zgodzić, jak ktoś szuka problemów to w każdym kraju je znajdzie, w Tajlandii też, a jeśli jest spokojny i nie kusi losu to raczej nic mu nie grozi.
Z tego co widać turysta ma w tym kraju dobre traktowanie, może poza wyjątkami gdzie ludzie pracujący w ośrodkach turystycznych starają się drastycznie często zawyżać ceny na swoje usługi, traktujac tym gości jak chodzące bankomaty....
Ale to już inna historia.
johny28
 
Posty: 36
Dołączył(a): niedziela, 30 sie 2009, 17:37

jak to jest z tą Tajlandią

Postprzez konzi » niedziela, 23 gru 2012, 04:47

gosiaamak napisał(a):Należy uważać też na bagaż, torebki bo kradzieże kieszonkowe to plaga.


Mieszkam tu już prawie trzy lata i jeszcze nie słyszałem, aby ktokolwiek kogo znam padł ofiarą kieszonkowców.
Nie twierdzę, że problemu nie ma, ale na pewno nie ma sensu demonizować.
O Tajlandii prosto z Tajlandii ---> http://www.konradknapik.com
konzi
 
Posty: 104
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 17:42

jak to jest z tą Tajlandią

Postprzez Anastazia » niedziela, 23 gru 2012, 21:33

W samym kraju jest bardzo bezpiecznie , wiadomo jak wszedzie sa lepsze i gorsze miasta ,dzielnice ale jak ktos nie kusi losu nic go zlego spotkac nie moze. Wiem z wlasnego doswiadczenia.
Avatar użytkownika
Anastazia
 
Posty: 4
Dołączył(a): niedziela, 23 gru 2012, 21:22

jak to jest z tą Tajlandią

Postprzez krzakuu » wtorek, 19 lut 2013, 14:16

Ja słyszałem, że tam gdzie jest dużo turystów jest bardzo bezpiecznie. Jeszcze nie byłem, choć bardzo chcę i ciągle w głowie planuję trasę i co będę zwiedzać. Zastanawiam się na co zwracać szczególną uwagę?
krzakuu
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 15 lut 2013, 12:16

jak to jest z tą Tajlandią

Postprzez rralewiczdancia » czwartek, 28 lis 2013, 23:49

Byøam w Tajlandii ok 17 razy. Nigdy sie nic zlego nie stalo wiec to mowi samo za siebie...
rralewiczdancia
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 28 lis 2013, 22:50

Następna strona

Powrót do Polityka, gospodarka i kwestie społeczne w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron