Czerwona rewolucja - dlaczego?

Jak w temacie :)

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez krzysztof s » sobota, 15 maja 2010, 16:22

22 zabitych od wczorajszego wieczoru - to ostatnie oficjalne dane EREWAN. Sami cywile - ani jednego żołnierza. Zwykła statystyka. Może to przemówi trochę do ludzi popierających obecny rząd? Może nie - trudno...
Kilka informacji z tajskich mediów (niezablokowanych):
- rzeczywista liczba ofiar jest nieznana, gdyż żołnierze szybko "sprzątają" ciała
- snjaperzy strzelają tylko do czerwonych posiadających broń - oficjalna wersja rządu
- wojsko strzela do sanitariuszy udzielających pomocy rannym - co najmniej jeden sanitariusz jest w szpitalu jako pacjent(postrzelony dziennikarz Nation musiał czekac 20 minut na pomoc, bo kule latały wokół)
Gdzie są "teroryści"? Czy tak trudno zauważyć zwykłą eksterminację?
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez zikohh » sobota, 15 maja 2010, 17:18

krzysztof s napisał(a):Czy tak trudno zauważyć zwykłą eksterminację?

buahahahaha :lol:
Ty to potrafisz poprawić humor, weź opowiedz jeszcze raz o tym że ZUS to jest pożyteczna instytucja :lol: :lol: :lol:
Rozpoczęła się walka z przestępcami, przypominam ci że od kilku tygodni jest wprowadzony stan wyjątkowy i zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób - biorąc pod uwagę tajskie poczucie czasu to chyba już czas na jakąś interwencje. Ale ciesze się że żyjesz bo już myślałem że znalazłeś swoje przeznaczenie jako żywa tarcza jak usłyszałem o Polaku rannym.
Żeglarz jak ktoś ci przyjdzie do domu i będzie ci próbował zabrać komputer to też będziesz z nim dyskutował o tym komu on jest bardziej potrzebny??? Czy by dostał pałą w łeb???
Jak tak bardzo znasz to Państwo to pewnie wiesz ilu ludzi straciło możliwość wykarmienia swoich rodzin, tylko dlatego że czerwoni żebracy postanowili rozłożyć swoje obozy wokół ich biznesów, ilu ludzi straciło całe majątki, ilu ludzi płacze po nocach, ilu ludzi popełnia samobójstwa w zaciszu domowym bez fleszów aparatów nikt o tym nie mówi, bank nie będzie czekał na kolejną ratę:(, Czas najwyższy skończyć z tym przedstawianiem, zresztą rząd już poszedł na ugodę z nimi we wrześniu są wybory. Ale teraz już widać po co oni tam są - nie liczy się polityka, ani ideały (o ile można tak nazwać socjalizm :D ) liczy się kolejny dzień i kolejne 500 B od Taksina. OGNIA!!!!
PS szkoda że zdjęli czerwone koszule ciężko odróżnić teraz na ulicy normalnych ludzi od słoneczkoów.
zikohh
 
Posty: 35
Dołączył(a): sobota, 30 sty 2010, 15:58

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez massagewarsaw » sobota, 15 maja 2010, 17:51

wedlug linku do bbc zapodanego na "ostrzezenie przed rozruchami" viewtopic.php?f=11&t=174&start=110#p1503 przecietni mieszkancy Bangkoku, pracownicy sklepow, obracaja sie przeciw zolnierzom i otaczaja ich. Nie tylko protestujacy maja dosyc tego rzadu i autorytarnej wladzy wojskowych. Protest rozlewa sie po calej okolicy i rosnie w sile.

nie dostaja oni 500bahtow za narazanie swojego zycia, kieruje nimi polityka, idee czy odreagowanie za upokorzenie zycia. Traca to zycie, niektorzy biznesmeni traca tylko swoje majatki.

to, ze sam masz cyniczne podejscie do potrzeb ubogich i wyzyskiwanych, nie usprawiedliwia cie, przed mieszaniem ich z blotem - nie ani przestepcami i nie sa słoneczko.

zyjesz w swiecie iluzji i doktrynerstwa, z dala od rozumienia procesow spolecznych w tajlandii
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez krzysztof s » sobota, 15 maja 2010, 18:28

Zikohh - zwykły cieć jesteś:( nie wiem jakie jest twoje prawdziwe imię, bo generalnie się ukrywasz, a to jest forum na którym większośc ludzi się zna i ma odwagę dyskutować. Jakby co, to zapraszam na LatPhrao 44 i nie zapomnij wziąś broni - może byc zaostrzony bambus, a jak sie brzydzisz takim prymityzwem, to przynieś karabin (możesz wypozyczyć gratis od Abhisyta - nawet snajperski)
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez AdministratorETajlandia » sobota, 15 maja 2010, 20:24

Bez wyzwisk proszę! To jeden z punktów regulaminu forum.
Administrator
eTajlandia.PL
Avatar użytkownika
AdministratorETajlandia
Site Admin
 
Posty: 162
Dołączył(a): środa, 21 sty 2009, 17:45
Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez krzysztof s » sobota, 15 maja 2010, 20:57

jeśli ktoś lekceważy ludzkie życie, to odpowiadam pięknym za nadobne...
Administrator napisał(a):Bez wyzwisk proszę!

Nie wiem Adminie, czy miałeś na mysli slowo "cieć" - choć dla mnie to tak było w tej dyskusji bardzo łagodne określenie... Jak chcesz, by ten portal był jak tajskie media (pod kompletną cenzurą), to rób tak dalej... a najprościej daj mi bana :roll: zapewniam Cię, że nie zalogulę się ponownie pod innym loginem :|
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez zeglarz » sobota, 15 maja 2010, 21:42

Zikoh, jak dotad to wojsko robi pozadki w moim domu i jestem przeciwko temu. Kazdy kto popiera rozwiazania silowe jest dla mnnie SMIECIEM i tak samo zostanie wymieciony predzej czy pozniej z mojej Tajlandii. Moze spotkamy sie i pogadamy jak wroce? Zapraszam. Charoen Khrung soi 109 :evil:
zeglarz
 
Posty: 77
Dołączył(a): wtorek, 3 lis 2009, 00:51

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez massagewarsaw » sobota, 15 maja 2010, 22:15

wyzwiska (pejoratywne okreslenia) zostaly zmienione w "sloneczka", ciec pozostal - wiec nie zostal zakwalifikowany jako wyzwisko, jest wszak nazwa zawodu.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez AdministratorETajlandia » niedziela, 16 maja 2010, 04:02

Nie wiem Adminie, czy miałeś na mysli slowo "cieć" - choć dla mnie to tak było w tej dyskusji bardzo łagodne określenie... Jak chcesz, by ten portal był jak tajskie media (pod kompletną cenzurą), to rób tak dalej... a najprościej daj mi bana :roll: zapewniam Cię, że nie zalogulę się ponownie pod innym loginem :|


Jedyna "cenzura" na forum dotyczy słów powszechnie uważanych za obraźliwe. Mam na myśli określenia gorsze niż "cieć". Nie ma i nie będzie cenzurowania poglądów. Każdy ma prawo do swojego zdania na każdy temat i ma prawo je wyrażać i argumentować za jego poparciem. Nie pozwolę jednak, żeby dyskusja na forum zamieniła się w obrzucanie się wyzwiskami i ataki personalne. Jeśli ktoś ma opinię na temat obecnych wydarzeń albo jegokolwiek innej sprawy z którą się nie zgadzasz, to musisz się pogodzić z tym, że na tym forum będzie mógł ją wyrazić. Tak samo jak ty możesz wyrazić swoją.

Jeśli powyższe zasady są dla kogoś nie do zaakceptowania, to proponuję powstrzymać się od uczestnictwa w dyskusji, albo przejście na inne forum.
Administrator
eTajlandia.PL
Avatar użytkownika
AdministratorETajlandia
Site Admin
 
Posty: 162
Dołączył(a): środa, 21 sty 2009, 17:45
Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez Vit » niedziela, 16 maja 2010, 06:51

massagewarsaw napisał(a):(...) kieruje nimi polityka, idee czy odreagowanie za upokorzenie zycia. Traca to zycie, niektorzy biznesmeni traca tylko swoje majatki.

to, ze sam masz cyniczne podejscie do potrzeb ubogich i wyzyskiwanych, nie usprawiedliwia cie, przed mieszaniem ich z blotem - nie ani przestepcami i nie sa słoneczko.

zyjesz w swiecie iluzji i doktrynerstwa, z dala od rozumienia procesow spolecznych w tajlandii


Protestami jak dobrze wiesz nie kieruje polityka - tylko pieniądze. Dwie grupy możnych:
1. Thaksinowcy - że tak uogólnię, choć jest tam już kilka rozłamów,
2. Warstwy bogatsze, w tym osoby związane z dworem królewskim, ale również biznesmeni, etc..

Zwykli ludzie są manipulowani - tak samo działo się w 1905, w 1917, etc.. a żeby daleko nie
sięgać (ani czasowo ani miejscowo), to wystarczy popatrzyć na lata '70 pod rządami Czerwonych
Khmerów w sąsiedniej Kambodży.

Chcecie tego czy nie - to biznesmeni ciągną każdy kraj, to oni płacą podatki (nawet jeśli
oszukują to i tak płacą więcej niż inni). Ludzie w Tajlandii wcale nie chcą brać, jeśli ktoś
im coś daje (vide Thaksin to oczywiście biorą, bo "jak dają to się bierze"). Niedawno
spędziłem 2 tygodnie w małej Isaanowej wiosce - zapewniam, że wszyscy mają wszystko
w głębokim poważaniu (choć ludzie płaczą, jest im wstyd, że w Tajlandii jest przemoc).

Nikt mi nie wmówi, że rozbudowanie socjalu jest drogą do polepszenia warunków życia
ubogich warstw. W wiosce, w której mieszkałem mężczyźni ciężko pracują, nie mają
czasu na stanie w kolejce po zasiłek, jeżdżą do innych miast, czasami państw. Później
zarobione pieniądze albo przejadają albo inwestują na swój sposób, niby mała wioska
z bawołami ciągnącymi pługi, a już są stawy hodowlane, jest mini-hurtownia, kawiarenka
internetowa, cała masa małych sklepików i usług, wypożyczalnia sukien ślubnych, ba..
najbogatsza babeczka we wsi jest księgową i prowadzi doradztwo podatkowe (a miała
czas w 7. miesiącu ciąży przyjść na moje wesele i nauczyć wszystkich białasów gotować).
Kiedyś zbierała PIT-y od ludzi i zanosiła do biura. Później poszła na studia, i po 5. latach
nauki prowadzi to sama! Ludzie, którzy nie są manipulowani potrafią sami o siebie zadbać,
lepiej niż jakikolwiek socjal dla nierobów!

Wstyd dla partii czerwonych i żółtych, że w imię prywaty wyciągają niewinnych ludzi
na ulice, żeby za nich ginęli - sami siedząć w pozłacanych tekowych fotelach. Wcale
bym się nie zdziwił jakby skończyło się to tak, że ONZ rozpocznie interwencję, a Tajowie
się obrażą i wyrzucą wszystkich białasów z kraju.
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, gospodarka i kwestie społeczne w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości