Czerwona rewolucja - dlaczego?

Jak w temacie :)

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez krzysztof s » niedziela, 2 maja 2010, 19:30

Wow, Jaro, jakie to niesamowite wiedzieć, ze stosujesz cytaty, by dowiedzieć sie kim jestem :lol: Co do mnie, to wiedza o Tobie jest mi zupełnie niepotrzebna do zycia... Jest tylko jedno, co budzi sie we mnie sprzeciw - jeśli ktos popełnia naduzycie. Poczułem, że Twoje "cytaty" o "motłochu" sa dużym nadużyciem wobec ludzi, którzy nie mają mozliwości obrony. I tyle. Widzę co piszesz i reaguję.
Róznice światopogladowe i polityczne nie maja przy tym znaczenia, po prostu mój system immunologiczny nie przyjmuje takich wirusów, jak Twoje stwierdzenia (O, Przepraszam -cytaty!)
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez krzysztof s » niedziela, 2 maja 2010, 20:00

Witku, kazda organizacja społeczno-polityczna ma tendencje do cenzury i wycinania tego, co niewygodne... nie zapomniałem o d***kracji w EuroLadzie i US... to, co jest dla mnie istotnie (i dotyczy tez Tajlandii), że społeczeństwa północy narzucają siłą swoje idee całemu światu... dotyczy to też np. demokracji... każda ideę można wprowadzic przemocą lub manipulacją... Tak zrobił Thaksin tutaj i tak samo robią żółci teraz... nie interesuje mnie polityczna racja, bo ona obstawia tylko interesy konkretnej grupy ludzi - poza tym jest cos takiego, jak sprawiedliwośc społeczna i ona sie musi wydarzyc wcześniej, czy poźniej. Wiele lat temu uważalem sie za anarchistę i pewnie zostanę nim w jakims sensie do końca życia :lol:
swoją droga, fajne to Twoje przejęzyczenie o protestantach, jak admin napisał:) Ciekawe, co powiedziałby Rydzyk o sytuacji w Tajlandii. Postaram sie o wywiad :lol:
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez Jaro W » niedziela, 2 maja 2010, 22:44

Przyznaję,że pomyliłem się co do krzysztofa s,już myślałem że to jakieś piekielne wcielenie Che a to tylko skryty w duchu anarchista.Bedę się za niego modlił:Boże chroń krzysztofa s i zachowaj go jak najdalej odemnie.Amen.
Jaro W
 
Posty: 101
Dołączył(a): niedziela, 11 kwi 2010, 17:19

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez krzysztof s » poniedziałek, 3 maja 2010, 09:06

Dzisiaj przypada Światowy Dzień Wolności Prasy (ustanowiony przez ONZ). Organizacja Reporterzy Bez Granic publikuje co roku ranking krajów wg własnego wskaźnika wolności mediów. Im większa liczba punktów, tym mniejsza wolność mediów. W roku 2009 Tajlandia znalazła się na 130 miejscu, z 44 punktami. Pierwsze miejsca należą m.in. do Danii, Irlandii, Finladii i Szwecji (liczba punktów - 0). Polska na 37 miejscu z liczba punktów: 9,5. Korea Północna zajmuje przedostatnie, 174 miejsce z liczba punktów: 112,5. Ostatnie miejsce: Erytrea.
Ostatni raport Reporterów Bez Granic na temat Tajlandii można przeczytać tutaj: http://en.rsf.org/surveillance-thailand,36673.html
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez chillhunter » poniedziałek, 3 maja 2010, 18:24

interesujace jest tez porownanie za czasow Thaksina

rok - miejsce - punkty

2002 65. Thailand 22,75
2003 82. Thailand 19,67
2004 59. Thailand 14,00
2005 107. Thailand 28,00


i po Thaksine

2006 122. Thailand 33,50 dyktatura
2007 135. Thailand 53,50
2008 124 Thailand 34,50 Samak, Somchay przeciwko BP, Nation i ASTV
2009 130 Thailand 44,00 „Demokrat Abisith“

ja nie bylem i nie jestem jestem zwolennikiem Thaksina ale za jego czasow bylo troch wiecej tej wolnosci prasy
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez krzysztof s » środa, 5 maja 2010, 23:15

co do raportu Reporterów bez Granic, to pewnie, gdyby publikowany był w tej chwili, to Tajladia uzyskałaby dodakowo kilkanascie punktów i spadłaby być może do pierwszej, czyli ostatniej dwudziestki... ostatnie artykuły RSF z kwietnia: http://en.rsf.org/thailand-thai-netizen ... 37164.html and http://en.rsf.org/thailand-media-beset- ... 37140.html.
Co do całej dyskusji tutaj, to my możemy dzielic się na obozy i to jest naturalne - kazdy ma prawo do swojego zdania:) Ale nie zapominajmy, że możemy to robić, a Tajowie nie. My sie posprzeczamy, poobrażamy, a potem możemy pojść na piwo, jak zechcemy. Jak ja napisze w internecie, że Kaczyńscy i ich idee to wirus świńskiej grypy dla Polski, to nikt nie wsadzi mnie do więzienia, co najwyżej odpowie,że np., że moim idolem jest Che i nie mam jakiejs klepki, albo nie jestem patriotą. (Swoją drogą rzeczywiście przejawiam "niezdrową" sympatię do Che, jak to się Jaro obawialeś:)
Tak, czy inaczej, pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń i mam nadzieję, że to będą dobre wydarzenia:) Swoją drogą, mimo całej niechęci do Abhisyta, to jestem pozytywnie zaskoczony jego "mapą drogową" - mam nadzieję, że przy dalszych negocjacjach nie wezmą góry jastrzębie:) Niech odlecą w siną dal!
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez Vit » czwartek, 6 maja 2010, 15:51

krzysztof s napisał(a):Swoją drogą rzeczywiście przejawiam "niezdrową" sympatię do Che,


W sumie to gratuluję jednoznacznych poglądów i żadnych od nich odstępstw - jak lewactwo to na maxa:
http://antykomunisci.wykop.pl/ramka/359 ... errorysta/
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez krzysztof s » czwartek, 6 maja 2010, 20:28

lewactwo, anarchizm i inne etykiety.... to bardzo ciekawe:) kilka słow-wytrychów i pozamiatane... może to też istota konflktu w Tajlandii, o którym przedmówcy ostatnio ciągle zapominają, robiąc jakieś niedorzeczne wycieczki... za chwilę odwołamy sie do starego testamentu, a potem do paleolitu (albo boskich praw)... Fakt jest taki, że niektórzy wykorzystują bezprawnie swoją rangę, a inni cierpią, bo nie mogą sie obronić - w rezultacie tego chwytają za broń... to nie jest dobre, ani złe - tak po prostu jest... Witek, jednoznaczne poglądy sa potrzebne, żeby nie sprzedac swojej duszy za wyprawkę.... Jeśli jesteś tak zdecydowanym antykomunistą, to dlaczego napisałeś kiedyś, że mógłbys zamieszkac w Chinach, gdyby nie ten zimny klimat? Przeszkadza Ci Che, ale to co sie dzieje w Chinach jest ok? To jednak inna skala morderstw. Chyba, że chodzi wyłącznie o kasę, to rozumiem -niech sie dzieje wola nieba, bylebym miał dużo drzewa :lol:
MASONS AND RED SHITRS TOGETHER!
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez Vit » piątek, 7 maja 2010, 17:10

W Chinach mógłbym mieszkać, bo państwo nie wtrąca się w biznes,
który robię. A obywatel nie powinien się wtrącać w politykę, bo się
do tego nie nadaje. Ale rozumiem, że jesteś zwolennikiem pięknej
idei - d***kracji. Czyli dwóch pijaczków spod sklepu na zasiłku może
przegłosować profesora uniwersytetu albo biznesmena, który płaci
podatki na ich jabole, z pracowitych ludzi chcesz stworzyć leni, którzy
zamiast pracować (jak to jest teraz) będą woleli siedzieć na zasiłku
(jak to jest w Polsce). Niby tak Ci się to podoba, ale tam nie mieszkasz.
Czemu?

D***kracja = komuna. W Chinach nie ma komuny, nie ma socjalu, etc..
W Tajlandii, jak na razie, też nie ma. I dlatego tu jestem. Ty możesz
rżnąć cwaniaka - bo po ewentualnym wprowadzeniu tego i tak będziesz
miał już bliżej niż dalej, ale inni niestety będą się musieli męczyć i dawać
60% zarobionych pieniędzy złodziejskiej bandzie urzędasów. Może pogadaj
z Tajami czy z tych swoich 8-10k pensji chcieliby połowę oddać w zamian
za "darmowy" socjal.
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Czerwona rewolucja - dlaczego?

Postprzez zeglarz » sobota, 15 maja 2010, 14:27

Do Marka Lenarcika,
A propos wyslania wojska przeciwko demonstrantom-do tego nawolywales? :evil:
Musisz sie jeszcze duzo nauczyc o kraju w ktorym jestes gosciem.
Red Shirt Rules
zeglarz
 
Posty: 77
Dołączył(a): wtorek, 3 lis 2009, 00:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polityka, gospodarka i kwestie społeczne w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość