wynajem domu BANGKOK PHUKET Malarie Dengi i Dziecko

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

wynajem domu BANGKOK PHUKET Malarie Dengi i Dziecko

Postprzez aleksandra » środa, 25 cze 2014, 00:20

Witam, wybieramy sie z naszą - wtedy prawie dwuletnią córcią do Tajlandii. Najpierw Bangkok - kilka dni (nie wiemy jeszcze ile) i potem Phuket, czy macie jakieś rady, gdzie się zatrzymać? A moze ma ktos z Was cos do wynajęcia?
W Phuket marzy mi się jakieś lokum z widokiem na ocean, magnetyczny szum fal, wygodne hamaczki i drink w kokosie :) - ale na serio - wiem ze jest tam duzo zatok, czy ktoraś z czesci Phuket ma dostęp do morza ale takiego z falami i ich szumem? Jeśli w tym roku nie usłyszę szumu fal to chyba zwariuję :)
Napiszcie też prosze jak to jest z malariami i innymi syfami - koleżanka wróciła niedawno z Malezji i jej dziecko o mały włos nie wybrało się na tamten świat z powodu Dengi, czytałam, że niby bezpieczna jest, ale...
Chciałam też pojechać na północ zobaczyć plemiona Karen, jednak gdzieś się natknęłam na informację o występującym tam japońskim zapaleniu mózgu...
Proszę napiszcie czy ogólnie macie dla nas jakieś rady, jak wyglądają pociągi itd..
Prowadzę też duży sklep internetowy działający na zasadzie droppshipingu ---> może znalazłabym też nowego dostawcę?
Oprócz tego jestem lekarzem medycyny estetycznej :D:D:D może czegoś w tej działce się nauczę od Tajek? Coś poejrzę? :D
Jako, że jestem osobą nadpobudliwą z owsikami w pupie.. lubię wykorzystywać swój czas w 200% proszę o rady, posty, komentarze i pomoc w efektywnym spedzeniu czasu w Krainie Tajów :) Pozdrawiam serdecznie :)
aleksandra
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 24 cze 2014, 01:13

wynajem domu BANGKOK PHUKET Malarie Dengi i Dziecko

Postprzez hippo » środa, 25 cze 2014, 09:47

Pierwsza strona gazety dzisiaj w moim miasteczku,na pol strony:
"HEAT,HAZE AND DENGUE!"
nie wiem co masz na mysli,mowiac "niby bezpieczne,ale";od dengue umieraja dzieci,osoby starsze,a czasami tez inne.
Niestety w Azji mamy dengue outbreak,prawie epidemie.
Phuket? dlaczego Phuket? tyle rajskich wysp w Thailandii? Phuket wczasowicze rozdeptali juz,poza tym - tuk-tuk mafia
i jetski mafia obrzydza ci wakacje.Poza tym,chyba nie pora na Phuket - nie ten sezon,plaze sa niebezpieczne(ripp currents)
co tydzien topi sie wczasowicz albo dwoch.Forget about Phuket!
Jesli nie boisz sie dengi - sa inne wyspy - KohSamui,KohPhangan,Koh Samet.ta ostatnia polecam(Candle Beach) - latwy dojazd
z Bangkoku - 3 godz. bardzo popularna w czasie weekendu.
Jest tez sezon na EastCoast w Malezji;na pewno dobrze bedziesz wspominac Perhentians Isl. kolo Kota Bahru.To sa kultowe wyspy,sa dwie - mala i duza(Kecil i Besar).Inny kraj,ale tylko 50km od Tajlandii.
Jesli interesuje cie biznes - powinnas odwiedzic ChiangMai,to jest zaglebie wytworcze.
Zycze przyjemnosci
hippo
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 25 lut 2012, 15:49

wynajem domu BANGKOK PHUKET Malarie Dengi i Dziecko

Postprzez lapka88 » czwartek, 26 cze 2014, 15:18

Bangkok to 3 max dni. Później nie ma co robić :)

Phuket-nie wiem czy to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. Zresztą zabierać 2 letnie dziecko w takie miejsce dla mnie to skrajna nieodpowiedzialność(przykład Twojej koleżanki).

Na Phuket raczej oceanu nie doświadczysz ;]
lapka88
 
Posty: 18
Dołączył(a): poniedziałek, 17 lut 2014, 16:38

wynajem domu BANGKOK PHUKET Malarie Dengi i Dziecko

Postprzez aleksandra » czwartek, 26 cze 2014, 19:06

Dziecko koleżanki zachorowało w Malezji. O Tajlandii dowoadywalismy sie i niby jest bezpiecznie. Proszę napisać jak rzeczywiście wyglada sytuacja z denga? Nie wiem co to znaczy "HEAT,HAZE AND DENGUE!"
aleksandra
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 24 cze 2014, 01:13

wynajem domu BANGKOK PHUKET Malarie Dengi i Dziecko

Postprzez aleksandra » czwartek, 26 cze 2014, 19:07

W takim razie skoro Phuket nie jest warte żeby sie tam zatrzymać, to co polecacie? I jak to rzeczywiście jest z tymi chorobami?
aleksandra
 
Posty: 3
Dołączył(a): wtorek, 24 cze 2014, 01:13

wynajem domu BANGKOK PHUKET Malarie Dengi i Dziecko

Postprzez lapka88 » czwartek, 26 cze 2014, 21:47

Malezja graniczy z Tajlandią. Jak Polska z Czechami. Jak z chorobami jest, nie wiem... my byliśmy w Bangkoku, Kanchananburi i Krabi i nic nie złapaliśmy.

Ja osobiście mogę polecić Krabi(względny spokój) i Koh Samui.
lapka88
 
Posty: 18
Dołączył(a): poniedziałek, 17 lut 2014, 16:38

wynajem domu BANGKOK PHUKET Malarie Dengi i Dziecko

Postprzez hippo » środa, 2 lip 2014, 05:04

Wydaje mi sie,ze dla Ciebie najwiecej sensu - to Koh Samui.Tam jest nasza Polonia - moga Ci tanio wynajac ville.Mozesz
przyleciec na wyspe samolotem,jesli znajdziesz,ze KohSamui to zbyt blisko cywilizacji - przeniesiesz sie na KohPhangan
I tam mozesz sie nawet osiedlic
hippo
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 25 lut 2012, 15:49

wynajem domu BANGKOK PHUKET Malarie Dengi i Dziecko

Postprzez TajMaj » czwartek, 3 lip 2014, 00:12

Na Phuket to nie wiem czy się da uzyskać to, co chcesz woda raczej błękitem nie będzie zachęcać, ale za to hmm na Ko Samet jest spokojnie, jest klimat wieczorem możesz posiedzieć w barze, na plaży i popatrzeć jak fale rozbijają się na piasku generalnie Ko Ssamet zrobił na mnie ogromne wrażenie. Phi Phi jest fajne, Krabi malownicze, ale Ko Samet było czymś, do czego wiele razy wracam myślami. Możesz tam mieć domek z czciny z widokiem na wodę albo nowoczesny domek z tym samym widokiem. Taki domek dla całej rodziny kosztuje coś około 200 zł/dobę.
Obrazek

Byłem w wielu miejscach, na Ko Samet mi się bardzo podobało pomimo, że nie jest to jakaś duża wyspa i specjalnie turystyczna, ale ma swój urok. Jak się pytałem to no malaria.

Jak chcesz oblukać interesujące miejsca dookoła to poszukaj ich tutaj, for example ;-)
http://www.360cities.net/image/phiphi#128.20,0.10,37.0
TajMaj
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 11 lut 2011, 17:20

wynajem domu BANGKOK PHUKET Malarie Dengi i Dziecko

Postprzez lukashero » środa, 9 lip 2014, 22:31

Ko samed, naprawde fajna plaza,ale wg mnie duzo brudu na jedynej ulicy i dosc drogo na tle innych wysp.Co dobre to szybki dojazd z bangkoku,ale wolalbym jechac 2 godziny dluzej na ko chang ktora jest duzo wieksza i ma wiele fajnych plaz. Phuket ,jak kazdy tutaj, odradzam z calego serca z tych samych powodow o ktorych napisali poprzednicy. Bylem z malym dzieckiem w tajlandii 2 razy, jedlismy przy ulicznych barach-restauracjach wlascicie codziennie i kompletnie nic na nie bylo. Dla rodziny z dzieckiem polecam Krabi, ko samui i ko phangan.
lukashero
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 23 paź 2012, 16:42


Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron