południe Tajlandii w czerwcu

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

południe Tajlandii w czerwcu

Postprzez atomick » wtorek, 27 maja 2014, 17:32

Drodzy,
wreszcie spełniam marzenie i kupiłam bilety do Tajladii. Przylatuję z mężem na Phuket 20 czerwca. Wynajmuję samochód i… no właśnie i ty mam problem. Pierwotny pomysł jest następujący z Phuket przemieścić się na Ko Samui (bo podobno tam jest nadzieja na pogodę), na wyspie spędzić tydzień objeżdżając ją i wypoczywając potem przejechać na zachód do Khao Lak i traktując to jako bazę zwiedzać okolicę (zatoka Phang-Nga itp) przez kolejne 7 dni. Następnie 5tego lipca wylot z Phuket do domu. W związku ze stanem wojennym oraz porą zrezygnowaliśmy z Bangkoku i zwiedzania północy (zostawiamy na kolejny raz).
Naczytałam się o monsunie południowo zachodnim, ulewach i powodziach. Poradźcie proszę jak jest z tą pogodą w miejscach do których zamierzam się wybrać. Nie przepadam za plażowaniem, nie przepadam za stadami ludzi i imprezami. Szukam spokoju, egzotycznej przyrody i ładnych plenerów. Wakacje mają na celu ukojenie steranych nerwów, spróbowanie pysznej kuchni i poznanie nowego zakątka świata i ludzi je zamieszkujących i wykonanie ładnych zdjęć ;). Nadmieniam, że jest to moja pierwsza podróż do Azji, przeczytałam wszelkie dostępne przewodniki papierowe i internetowe i na tym kończy się ma wiedza. Jestem otwarta na wszelkie rady, jedyne co na razie zarezerwowałam to hotel na Ko Samui, z którego mogę zrezygnować bezkosztowo. Będę wdzięczna za informacje
pozdrawiam
A
atomick
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 11:16

południe Tajlandii w czerwcu

Postprzez flintstone » czwartek, 29 maja 2014, 08:46

"Przylatuję z mężem na Phuket 20 czerwca. Wynajmuję samochód i… no właśnie i ty mam problem. Pierwotny pomysł jest następujący z Phuket przemieścić się na Ko Samui (bo podobno tam jest nadzieja na pogodę), na wyspie spędzić tydzień objeżdżając ją i wypoczywając potem przejechać na zachód do Khao Lak i traktując to jako bazę zwiedzać okolicę (zatoka Phang-Nga itp) przez kolejne 7 dni." i "Nie przepadam za plażowaniem, nie przepadam za stadami ludzi i imprezami. Szukam spokoju, egzotycznej przyrody i ładnych plenerów." - to jakby nieco nie gra z sobą...
Wybierasz się w chyba(po Pattai) do najbardziej turystycznych miejscówek w Tajlandii.
flintstone
 
Posty: 79
Dołączył(a): czwartek, 6 sie 2009, 17:30

południe Tajlandii w czerwcu

Postprzez atomick » czwartek, 29 maja 2014, 10:33

Wiem, że to oblegane regiony. Moje pytanie dotyczyło pogody i ewentualnej propozycji modyfikacji pomysłu. Punkty pewne, to lądowanie na Phuket i wypożyczenie samochodu. Wybrałam Ko Samui, bo naczytałam się w necie, że tam jest szansa na ładną pogodę. Lecimy w tzw niskim sezonie, więc mam nadzieję, że tłumów nie będzie. Napisałam post, by poradziłby mi ktoś kto zna te rejony… Co w mojej wypowiedzi było nielogiczne? Nawet w obleganych regionach znajdzie się miłe spokojne i piękne miejsce (mam nadzieję, że ktoś z bywalców mi takie wskaże) właśnie po to napisałam zapytanie. Gdybym znała odpowiedz co i gdzie nie zawracałabym nikomu głowy. Pozdrawiam
atomick
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 27 maja 2014, 11:16

południe Tajlandii w czerwcu

Postprzez Janusz » sobota, 31 maja 2014, 10:29

A tak zapytam, czy tam jest bezpieczniej niż w Indiach. Bo szczerze mówiąc trochę się obawiam podróży do tego kraju na własną rękę
Egipt czy Tunezja odwieczny dylemat turystów
Janusz
 
Posty: 2
Dołączył(a): sobota, 31 maja 2014, 10:15
Lokalizacja: Wrocław

południe Tajlandii w czerwcu

Postprzez flintstone » sobota, 31 maja 2014, 17:38

Raz byłem w Indiach - dwa razy...
Pierwszy i ostatni.
Brud, smród i sami naciągacze :-(
Tego (prawie) nie ma w Tajlandii.
A "stan wojenny" jest przede wszystkim przez białych pracujących tam. Wojsko wprowadziło porządek co politycy i policja nie potrafiła zrobić od kilku lat.
flintstone
 
Posty: 79
Dołączył(a): czwartek, 6 sie 2009, 17:30

południe Tajlandii w czerwcu

Postprzez lapka88 » czwartek, 5 cze 2014, 12:02

Co do pogody to się nie wypowiem bo klimatologiem nie jestem.
Ale jedź i nawet decyduj na spontanie co będziesz robić.
Przemieszczanie po Tajlandii jest tanie. Koh Samui słyszałem, że jest piękne i najdroższe jeśli już masz hotel to nie rezygnuj jak już przylecisz to na pewno nie będziesz żałować ;)

My byliśmy 17 dni w Tajlandii w tym w Krabi przez 9 dni i nie żałujemy bo cały czas pływaliśmy po wyspach i zwiedzaliśmy okolice.

Po wyjściu z lotniska przeżyjesz na pewno szok temperaturowy ;)
lapka88
 
Posty: 18
Dołączył(a): poniedziałek, 17 lut 2014, 16:38


Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron