transport

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

transport

Postprzez mglica » wtorek, 4 mar 2014, 09:45

Witam,
za dwa dni wybieramy się na spontaniczną wyprawę do Tajlandii mamy taki plan:
3 dni Bangkok- potem park khao yai- potem 12 dni na wyspach Ko Samui i Ko Phangan.

Mam w związku z tym kilka pytań:
1. Jaki środkiem transportu najlepiej dostać się z bangkoku do khao yai? Domyślam się, że autobusem ale gdzie są przystanki i jakie są ceny:)?
2. Czy opłaca się nocować w khao Yai czy od razu po zwiedzeniu ruszyć stamtąd w stronę Suwat Predit? Czy z Khao Yai można się w ogóle w jakiś sposób dostać na prom do ko samu? Czy lepiej wrócić się do Bangkoku?
3. Które wysp w okolicy Ko Samui i Ko Phangan są jeszcze warte obejrzenia?

Byłam bym wdzięczna za szczegółowe odpowiedzi:)
mglica
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 11 lut 2014, 16:14

transport

Postprzez hechlak » wtorek, 18 mar 2014, 13:49

Transport zorganizuje wam każde biuro podróży a jest ich tam od cholery i ciut ciut, praktycznie na każdej ulicy w centrum turystycznym, na duże odległości bieżcie vip busa bo inaczej się zamęczycie, najlepiej nocny bus jakiś znajdźcie.
Owszem możecie sami kupić bilet na dworcu będzie trochę taniej. Ale biuro organizuje też transport do dworca a jak zapłacicie za taryfę to i tak wyjdzie cenowo podobnie. Ja po pierwszym błądzeniu i szukaniu dworca z ciężką walizą majtającą się koło nóg zrezygnowałem i korzystałem z biur podróży.
A szczerze mówiąc jeżeli jesteście pierwszy raz to jest tyle rzeczy do zobaczenia że polecam nie tracić czasu na przejazdy i wybrać opcję przelotów ale to już zależy od portfela :)
pozdr Tomek
hechlak
 
Posty: 32
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 13:25


Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron