Tajlandia w marcu

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Tajlandia w marcu

Postprzez izabela7676 » sobota, 22 lut 2014, 18:47

chillhunter napisał(a):a wiec zaczne od taksowek, po odbiorze bagazow jedz schodami albo winda na ostatni poziom na lotnisku, to jest odlot, tam wychodzisz na zewnatrz i widzisz taksowki ktore przywoza gosci, idz i pytaj do Khao San Road, jak za duzo chce to do nastepnej az znajdziez, tak samo z Hotelu do Lotniska, nie zamawiaj Taxi z Hotelu bo drozsze, nalepiej 50 m przed albo za Hotelem zatrzymac, procedura jak na lotnisku,Taximeter nie dziala to nastepna.

Bedac w BKK nie uzywaj Tuk Tuk bo to sa najdrozsze srodki lokomocj, oni beda wam proponowali jazde za 30 BHT, nie rob tego bo bedziesz musial po krawcach i jubilerach jezdzic i czas tracic.

Na lotnisku i hotelu nie wymieniaj pieniedzy, maja slaby kurs, wymien tylko 50€ albo $ na poczatek, w miescie jest duzo kantorow.

Ty lecisz do domu z Etihad/Airberlin a wiec sproboj na lotnisku Koh Samui bagaz oddac na caly lot, Bangkok Airways i Etihad wspolpracuja, wtedy mozesz jechac jeszcze do miasta, albo oddasz bagaz do przechowalni na lotnisku, ok. 95THB za dobe.

Na lotnisku mozesz kupic tez karte do komorki z opcja na rozmowy z zagranica, sa tanie – po odbiorze bagazu wyjscie na prawo i po lewej stronie sa stoiska.

Przy wyjsciu po odbiorze bagazu stoi mnostwo naganiaczy ktorzy oferuja taxi, omijaj ich sczerokiem lukiem.

Ale nie martw sie kazdy placil frycowe, na pewno nie bedziesz wyjatkiem.



Witam, moze zabrzmi i fantylnie ale dopytam, ostatni poziom lotniska na dole czy na samą görę?
Zakodowałam, po odbiorze bagazu, nie gadać, udać sie po wymianę drobnej kasy, (na jakimś innym piętrze czy
amgdzie bagaż czy karta sim?) Jechać na poziom "ostatni" tam pytać o cenę na . Własnie czemu nie podać nazwy hotelu?ile to jest nkie duzo za taksowkę?

Lecę liniamiJet Airways India,
izabela7676
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 19 lut 2014, 16:49

Tajlandia w marcu

Postprzez izabela7676 » sobota, 22 lut 2014, 18:57

Chillhunter, planujesz swój wyjazd dokładnie tam gdzie ja:-)
na Phangan polecasz mi zatokę Thung Nai Pan beach, blisko do wioski i ładna tam plaza?możesz polecić konkretny hotel?a na koh tao i ko samui. Jeszcze nic nie mam zarezerwowane.
izabela7676
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 19 lut 2014, 16:49

Tajlandia w marcu

Postprzez izabela7676 » sobota, 22 lut 2014, 19:03

Tomcio52 napisał(a):Witam, ja już Tajlandię mam za sobą i bardzo wam zazdroszczę że tam jedziecie, wróciłem 14 lutego byłem 2 tygodnie. 4 dni w Bkk, 2 dninw Kambodzy w Siem Reap, Angkor Wat, potem autobusem do Chumpnom i katamaranem na Koh Tao a dokładnie na Koh Nangyan resort tam 2 dni było cudownie, póżniej katamaranem na Koh Samui tam byłem 5 dni. Wszędzie było rewelacyjnie, nie miejcie żadnych obaw, ludzie mili i przyjażni, w Bkk mieszkałem w Prince Pallace a potem Golden Tulip bo blisko do lotniska, korzystałem z usług Pandanusa, było ok. Polecam wszystkim


Tomcio52
możesz mi powiedzieć o hotelach w których byłeś na tao o samui. Blisko do wioski, restauracji, plaża.z dzieckiem jadąc muszę mieć blisko by je nakarmić i wyprowadzic na cudowną plażę;-)
izabela7676
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 19 lut 2014, 16:49

Tajlandia w marcu

Postprzez Tomcio52 » niedziela, 23 lut 2014, 01:34

Na koh tao byłem na koh nangyan tam jest 1 hotel koh nangyan resort, natomiast na koh samui byłem w dream villa resort, super wille z basenem, do plaży 500 m, ale za to cisza spokój, w ośrodku jest na miejscu restauracja, polecam to miejsce
Tomcio52
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sty 2014, 21:51

Tajlandia w marcu

Postprzez chillhunter » niedziela, 23 lut 2014, 12:57

Wiec na lotnisku po odebraniu bagazy wychodzisz na prawo, i tam po lewej stronie sa stoiska bankow i z kartami telefonicznymi, to jest na dole,

Przechowalnia bagazu jest na 2 (przylot) i 4 (odlot) poziomie zobacz:

http://www.bangkokairportonline.com/node/134

Do taksowek trzeba jechac na sama gore, ruchome schody albo winda, oczywiscie musisz podac nazwe hotelu, aby wiedzial dokad jechac. Cena max 400 THB z oplata za autostrade.

Na Koh Tao ja zostaje zawsze w Ok2. Bungalow, http://www.kohtaotoday.com/rooms_ok2_re ... tao_E.html ale tam nie ma plazy, za to polozenie i widok jest wspanialy, ja lubie nurkowac.

Na tej wyspie powinnac unikac tylko zatoka Mae Haad Bay, tam jest port i stosunkowo glosno.


Na Koh Phagnan w tej zatoce jest pare hoteli, ja zostaje w Buri Rasa, ok. 100€ z sniadaniem, tam jest tez sporo hoteli gdzie mozna nawet za 20€ spac, najlepiej idz na http://www.booking.com podaj np. Buri Rasa i pokaz mape, na mapie masz hotele z cenami.

Na Samui nie mam jeszcze hotelu, wiem tylko ze zostane w zatoce Lamai Beach, to jest najladniesza na tej wyspie.

W Tajlandi placisz za pokoj obojetnie czy jestes sama czy w dwojke.

Zapisz sobie tez rozklad jazdy promow, sa na: http://www.ferrysamui.com

Jezeli umisz jezdzic motocyklem to mozesz wynajac, ok 4€/dzien, mozecie jezdzic nawet w trojke, to nie jest problem, tylko uwazaj ruch lewostronny.

Jescze jedno ostatnio niektore hotele i sklepy przy placeniu karta kredytowa przeliczaja to na $ albo € po bardzo niekorzystnym kursie, uwazaj aby cena byla zawsze w THB.

A wiec rzyjemnego urlopu, ja bede tam od 12.03 do 11.04, jak bedziesz miala karte telefoniczna to mozesz mnie podac przez prywatna wiadomosc twoj nummer telefonu, ja w tym czasie bede na polnocy tajlandi, na poludnie lece dopiero 21.03.
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Tajlandia w marcu

Postprzez izabela7676 » poniedziałek, 24 lut 2014, 16:03

Buri Rasa od 9 do 13 marca zarezerwowane, Dziękuje :-) choć reka mi drżała przy parviman resort, chyba niedaleko, i około 60 eur drożej,
zostało mi koh tao i samui, może pamiętasz hotel na tao blisko plaży i blisko restauracyjek .???

Instrukcja na lotnisku w bkk - rewelacja, nie mogę sobie nie poradzić. :-)

Moge dalej pytać??
izabela7676
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 19 lut 2014, 16:49

Tajlandia w marcu

Postprzez inemuri » poniedziałek, 24 lut 2014, 16:21

Piszecie o podróżach z lotniska do centrum Bangkoku taksówkami, a ja planowałem skorzystać z metra.
Czy to zły pomysł?
inemuri
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 24 lut 2014, 15:27

Tajlandia w marcu

Postprzez chillhunter » poniedziałek, 24 lut 2014, 20:00

@Isabela zobacz PW.

@Inemuri,

juz kiedys z ciekawosci wyprobowalem Airport link, jak 1 osoba jedzi i sie zna to nie ma problemu, przy 3 osobach w cenie nie ma prawie roznicy, Express Line 150THB, City Line 45THB, np. Isabela musiala by sie sie w Makkasan przesiadac i do Victory Monument dalej jechac, z tamtad ma dokladnie 1,1 km do Hotelu, piechota przyy tym upale za daleko, taksowki nie chca krotkiej trasy, tuk tuk chce zaraz 200 THB

Mozna tez Autobusen z Lotniska na Khao San Road, kosztuje chyba 70THB i jedzie bezposrednio
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Tajlandia w marcu

Postprzez izabela7676 » wtorek, 25 lut 2014, 00:34

Proszę nie wysyłajcie mnie na mokassany..... :D
izabela7676
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 19 lut 2014, 16:49

Tajlandia w marcu

Postprzez izabela7676 » wtorek, 25 lut 2014, 00:35

.....czy też makkasan.....
izabela7676
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 19 lut 2014, 16:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron