Tajlandia w marcu

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Tajlandia w marcu

Postprzez izabela7676 » środa, 19 lut 2014, 17:01

hej
my wylatujemy 5 marca do bkk z pragi i powrót 19 marca bo berlina, jeszcze nic w taj nie rezerwowałam jutro zainteresuje sie hotelami w bkk wejdę na ten The Chillax Resort jutro i mozliwe że się tam zatrzymamy do 8,9, jak będa dostępne pokoje i ceny, potem chciałabym na koh samui i tam robić jakies wypady, jadę z 6 letnia córką i moja mamą!!!, Także podróż wielopokoleniowa,jesteśmy dośc wesołe niestety pierwszy raz w tajlandii, i strach mnie ogarnia coraz większy. możliwe że się spotkamy.Zapraszam, dajcie znać. naprawde trudno mi to ogarnąć, wieczorem posiedzę trochę nad trasami.
odrazu mam pytanie o loty azja air one nie lądują na koh samui tylko w surat tham i dalej bus, prom, pytanie jednal dotyczy czy podany czas przy zakupie biletu dotyczy godziny samego odlotu czy czasu od transweru (bus plus prom, za który biora opłaty)łacznie?
prosze o pomoc, postaram sie zapytać o to w inny wątkach.
izabela7676
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 19 lut 2014, 16:49

Tajlandia w marcu

Postprzez dafisz » środa, 19 lut 2014, 18:51

witam,
hotel Chillax ma dobre opinie a teraz jest w dobrej cenie oczywiscie zależy jaki pułap się zakłada. Hotels.com daje jeszcze 10%zniżki. Ja też początkowo myslałem o ko samui ale zmieniłem na Phuket. Czy to był dobry ruch to sie okaże. Na biletach lotniczych zawsze jest podany czas odlotu, ale chyba nie o to chodziło w zapytaniu. my się ograniczylismy tylko do przelotów. rozumiem że będziemy w kontakcie.
dafisz
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 13 lis 2013, 20:52

Tajlandia w marcu

Postprzez somtam » czwartek, 20 lut 2014, 01:10

Izabela:
Dokad masz lot?..na Surat Thani czy na Koh Samui?
Jezeli zdecydujesz sie na lot na Koh Samui ,to wyladujesz na KohSamui, .. najpiekniejsze lotnisko jakie widzialam :) . Podany czas ladowania jest czasem planowego ladowania.
Jezeli bedziesz kupowala przelot w biurze podrozy w tajlandii ,to mozez jednoczesnie oplacic transfer do hotelu, ale nie ma takiej potrzeby, na kazdym lotnisku jest wystarczajaco busow oraz taxi ,ktore dowiaza Ciebie do hotelu.
Bylam z moja corka i jej 10 miesieczmyn synkiem 2 miesiace na Koh Pangan , wyspie o trudniejszym dojezdzie i bylo super fajnie :D . Widzi sie na wyspach duzo samotnych mam z malymi dziecmi 2-3 latki :) , swietnia sobie radza.
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Tajlandia w marcu

Postprzez izabela7676 » czwartek, 20 lut 2014, 15:37

dzieczyny,
Postaram sie zarezerwować w Chillax, 6,7,8. Przez jaki portal jest najtanier, dużo się mówi że przez niemieckie strony ,

ale jakie?? Ktoś wie?

Zdecydowałam się na trochę inną trasę, i nie ukrywam że zdanie zmieniłam na podstawie relacji Bepi,
do trzech dni w bkk, potem koh tao, phangan ( czy pahngan, tao, która kolejnośc lepsza i wygodniejsza????) i ko samui. bilet powrotny własnie z ko samui zakupiłam i lecę bezpośrednio 19 marca na lotniski bkk (ląduje o 10 rano), troche drogo, ponad 1300 zł za trzy osoby, ale będzie nam wygodnie, za to po przylocie do bkk rozpoczynając naszą przygode w taj zaczniemy od portu Sumat t i tam w kierunku tao lub pangan bus /prom . ponowię pytanie
o kolejnośc pobytów tao phangan, ko samui, bkk wylot polska, phanga, tao itd?


ktos się dołączy????

Tak, podróze wielopokoleniowe są fantastyczne:-)
izabela7676
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 19 lut 2014, 16:49

Tajlandia w marcu

Postprzez chillhunter » piątek, 21 lut 2014, 11:15

Ze wzgledu na twoja mame i dziecko radzil bym tobie wybrac Koh Phangan, zatoke Thung Nai Pan Beach, bardzo spokojnie i nie drogo, jestes tez z dala od zgielku, Full Moon Party jest 15. 03. wiec musisz przed albo po tam jechac.

Na Koh Samui polecam zatoke Lamai Beach. Chaweng jest jak Mallorca.

Hotele mozesz przez http://www.booking.com, www. latestays.com, http://www.agoda.com zamawiac.

Uwazaj na taksowki w Bangkok, z lotniska do miasta, duzo mowi ze taximeter jest popsuty i wymagaja wyzsze ceny, do Khao San Road nie powinnas wiecej jak 350 THB zaplacic, wez nastpna z dobrym taximeter.

Ja tez lece w marcu ale troche inaczej, z Bangkoku do Chumphon, z tamtad z speedboat na Koh Tao, Koh Phangan i Samui
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Tajlandia w marcu

Postprzez izabela7676 » piątek, 21 lut 2014, 16:21

wITAJCIE, WŁAŚNIE próbowałam zarezerwować hotel w bkk chillax, podałam, dane, nr karty, ze strony holidaycheck.de, niby ok, niestety nic nie dostałam na email, żadnego potwierdzenia czy tez innego biletu. czy to normalna procedura??
6-9.marca;:0
izabela7676
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 19 lut 2014, 16:49

Tajlandia w marcu

Postprzez izabela7676 » piątek, 21 lut 2014, 16:36

chillhunter napisał(a):Ze wzgledu na twoja mame i dziecko radzil bym tobie wybrac Koh Phangan, zatoke Thung Nai Pan Beach, bardzo spokojnie i nie drogo, jestes tez z dala od zgielku, Full Moon Party jest 15. 03. wiec musisz przed albo po tam jechac.

Na Koh Samui polecam zatoke Lamai Beach. Chaweng jest jak Mallorca.

Hotele mozesz przez http://www.booking.com, www. latestays.com, http://www.agoda.com zamawiac.

Uwazaj na taksowki w Bangkok, z lotniska do miasta, duzo mowi ze taximeter jest popsuty i wymagaja wyzsze ceny, do Khao San Road nie powinnas wiecej jak 350 THB zaplacic, wez nastpna z dobrym taximeter.

Ja tez lece w marcu ale troche inaczej, z Bangkoku do Chumphon, z tamtad z speedboat na Koh Tao, Koh Phangan i Samui




dziękuje za rady,
trafiłes w obecnie mnie nurtujący słaby punk, zwłaszcza ta tasówka martwi mnie, będziemy na lotnisku lekko oszołomione, gdzie iść po odebraniu bagażu do tego postoju taksówek.???? 350 za osobę czy za kurs, za dziecko tak samo??

no to taki plan układam
bkk 6-9, 9-12 phangan (dzięki za radę o Full Moon Party )13-16 koh tao, 17-19 koh samui i lot bezbośrednio do bkk.
w bkk będę o 10.20, co zrobić z czasem do odlotu o 19.30 do polski, zdąże gdzieś do centrum, co z bagażami??
izabela7676
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 19 lut 2014, 16:49

Tajlandia w marcu

Postprzez izabela7676 » piątek, 21 lut 2014, 16:42

dostałam, email potwierdzający, rezerwację. wysłałam zapytanie ile zapłacę za dostawke dla dziecka. ufffffffff...
izabela7676
 
Posty: 14
Dołączył(a): środa, 19 lut 2014, 16:49

Tajlandia w marcu

Postprzez Tomcio52 » piątek, 21 lut 2014, 17:26

Witam, ja już Tajlandię mam za sobą i bardzo wam zazdroszczę że tam jedziecie, wróciłem 14 lutego byłem 2 tygodnie. 4 dni w Bkk, 2 dninw Kambodzy w Siem Reap, Angkor Wat, potem autobusem do Chumpnom i katamaranem na Koh Tao a dokładnie na Koh Nangyan resort tam 2 dni było cudownie, póżniej katamaranem na Koh Samui tam byłem 5 dni. Wszędzie było rewelacyjnie, nie miejcie żadnych obaw, ludzie mili i przyjażni, w Bkk mieszkałem w Prince Pallace a potem Golden Tulip bo blisko do lotniska, korzystałem z usług Pandanusa, było ok. Polecam wszystkim
Tomcio52
 
Posty: 21
Dołączył(a): poniedziałek, 6 sty 2014, 21:51

Tajlandia w marcu

Postprzez chillhunter » piątek, 21 lut 2014, 18:48

a wiec zaczne od taksowek, po odbiorze bagazow jedz schodami albo winda na ostatni poziom na lotnisku, to jest odlot, tam wychodzisz na zewnatrz i widzisz taksowki ktore przywoza gosci, idz i pytaj do Khao San Road, jak za duzo chce to do nastepnej az znajdziez, tak samo z Hotelu do Lotniska, nie zamawiaj Taxi z Hotelu bo drozsze, nalepiej 50 m przed albo za Hotelem zatrzymac, procedura jak na lotnisku,Taximeter nie dziala to nastepna.

Bedac w BKK nie uzywaj Tuk Tuk bo to sa najdrozsze srodki lokomocj, oni beda wam proponowali jazde za 30 BHT, nie rob tego bo bedziesz musial po krawcach i jubilerach jezdzic i czas tracic.

Na lotnisku i hotelu nie wymieniaj pieniedzy, maja slaby kurs, wymien tylko 50€ albo $ na poczatek, w miescie jest duzo kantorow.

Ty lecisz do domu z Etihad/Airberlin a wiec sproboj na lotnisku Koh Samui bagaz oddac na caly lot, Bangkok Airways i Etihad wspolpracuja, wtedy mozesz jechac jeszcze do miasta, albo oddasz bagaz do przechowalni na lotnisku, ok. 95THB za dobe.

Na lotnisku mozesz kupic tez karte do komorki z opcja na rozmowy z zagranica, sa tanie – po odbiorze bagazu wyjscie na prawo i po lewej stronie sa stoiska.

Przy wyjsciu po odbiorze bagazu stoi mnostwo naganiaczy ktorzy oferuja taxi, omijaj ich sczerokiem lukiem.

Ale nie martw sie kazdy placil frycowe, na pewno nie bedziesz wyjatkiem.
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron