plan podróży

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

plan podróży

Postprzez Paula » czwartek, 5 wrz 2013, 20:01

Witam serdecznie!

Wraz z kolezankami wlasnie zarezerwowalysmy bilety :) Termin to 21/11-07/12, teraz zaczynam wszystko planowac i tu moja prosba o cenne porady. Wstepny plan jest nastepujacy - Bangkok 3 dni, potem podroz do Krabi + Ko Phi Phi nastepnie Ko Samui+ Ko Phangan po czym powtot do Bangkoku.
A oto lista pytan:

jakie sa miejsca ktore szczegolnie warto wlaczyc w podroz? chodzi mi o okolice miejsc wyzej podanych ale jestem owarta na propozycje i chetnie zmienie plan zeby zobaczyc cos wiecej
bedziemy poruszac sie komunikacja miejska, wiem ze podroz z Krabi do Bangkoku nie jest problemem ale czy mozna dostac sie z Krabi w kierunku Ko Samui pociagiem/busem?
Nie wiem jak rozplanowac podroz czasowo, wiecej czasu w Krabi czy na Ko Samui? czytałam ze pogoda na Ko Samui w grudniu nie jest najlepsza...
czy bedac w Krabi warto przeniesc sie na noc lub dwie na jakas wyspe czy lepsza bedzie jednodniowa wycieczka?
nawiązując do noclegów, gdzie najlepiej sie zatrzymac? chodzi mi o lokalizacje, slyszalam z jesli chodzi o Krabi to AoNang jest dobrym wyborem

Bardzo zalezy mi na opracowaniu konkretnego planu podrozy, wtedy bede moga zajac sie lokalnymi atrakcjami, ale to juz kwestia przegladania forow i przewodnikow :) Licze na pomoc i z gory dziekuje za wszystkie sugestie
Paula
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 7 lip 2013, 16:56

plan podróży

Postprzez zigy3 » piątek, 6 wrz 2013, 09:03

Cześć,

"...ale czy mozna dostac sie z Krabi w kierunku Ko Samui pociagiem/busem?"

Busem możesz dojechać tylko do Surath Thani via Donsak (z tamtąd odpływa prom na Ko Samui i Ko Phangan).
Bilety czy raczej kurs możesz wykupić w lokalnym biurze podrózy czy to np. w Ao Nang lub Krabi Town - bus podjeżdża bezpośrednio pod Hotel. Bilet/kurs może być zarówno do np. Donsak lub łączony z biletem na prom do wyboru.
W biurze uzuskasz informacje o godzinach kursowania promu.
Z wysp wymienionych przez Ciebie polecam Ko Phangan - jest tam taniej i Mniej ludzi (no chyba że akurat trafisz na Ful Moon party).

Co do Ao Nang to mieszkałem tam i jest to świetne miejsce na wypady w różne miejsca takie jak np. Ko Phi Phi.
Znajdziesz tam tańsze hoteliki niż np. na Railey (na której oczywiście jest ładniej).
Na plaży jest więcej ludzi, ale nie jest tłoczno ;-).
zigy3
 
Posty: 36
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lip 2010, 16:31

plan podróży

Postprzez Paula » sobota, 7 wrz 2013, 13:14

Witam,

Bardzo dziekuje za cenne rady :) Na pewno pomoga w planowaniu! A czy orientujesz sie moze jak jest z pogoda na Ko Phangan w grudniu? Czytalam ze to nienajlepszy czas na pobyt tam...
A Phuket? Warto sie tam wybrac?
Paula
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 7 lip 2013, 16:56

plan podróży

Postprzez marco » poniedziałek, 9 wrz 2013, 04:51

Na Phuket jest dużo drożej niż w wielu miejscach w Tajlandii, transport lokalny mocno zawyża ceny.
Wyspa jest bardzo oblegana w sezonie przez turystów, wiele osób wypowiada się mocno negatywnie
o Phuket z różnych powodów.
Pogoda powinna być dobra w grudniu na Ko Phangan to już pora sucha
marco
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:20

plan podróży

Postprzez chillhunter » poniedziałek, 9 wrz 2013, 06:36

w sierpniu bylem 3 dni z powodu wesela na Phuket, drogo, pomimo low season sporo turystow, wszedzie buduja, to nie jest Phuket ktory znalem z poprzednich lat, szybko tam dobrowolnie nie wroce.

Rozklad promow zobacz sobie na: http://www.lomprayah.com/,

http://www.ferrysamui.com/koh-samui.html?gclid=CI7r6N--vbkCFc5V3godvDgAGw
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

plan podróży

Postprzez zigy3 » poniedziałek, 9 wrz 2013, 20:00

Co do Phuket to się nie wypowiadam bo tam nie byłem, aczkolwiek zawsze rezygnowałem z tego miejsca podczas wizyt w Tajlandii.
Sugerowałem się opiniami znajomych, którzy tam byli i forumowiczów oczywiście.
Każdy ma jednak swoje preferencje odnośnie danych miejsc - jednym podoba się to a innym co innego;-)
Poczytaj sobie trochę o Phuket i sama wyciągnij wnioski ;-)
coś o Phuket:
http://skokwbokblog.com/jaki-jest-phuket/

Pisałaś że chcesz jechać na Krabi - tam jest naprawdę ładnie i nie będąc na Phuket nic nie stracisz
:-)
Niedaleko od Bangkoku jest też fajna wyspa Ko Chang byłem tam w 2010 roku - b, fajne plaże Klong Prao (tam mieszkałem), lonley Beach.
Jednak Ko Phangan jak do tej pory to numer 1 ;-) i na pewno tam jeszcze wróce;-)
Poczytaj sobie też o parku Erawan (miejscowość Kanchanaburii) - do 3 godz. busem od Bankoku.
Posprawdzaj sobie też promocje na Air Asia - można trafić na naprawdę fajnę promocje i dzięki temu zaoszczędzić dużo czasu na transporcie.
Pozdro
zigy3
zigy3
 
Posty: 36
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lip 2010, 16:31

plan podróży

Postprzez Paula » wtorek, 10 wrz 2013, 12:16

Bardzo dziekuje za pomoc! :) na pewno skorzystam z rad. Phuket raczej odpuszczamy ale pojawil sie jeszcze pomysl na Chiang Mai, chyba ciekawe miejsce, zgadzacie sie? 2-3 dni wystarcza?
Paula
 
Posty: 3
Dołączył(a): niedziela, 7 lip 2013, 16:56

plan podróży

Postprzez zigy3 » wtorek, 10 wrz 2013, 17:22

Chiang Mai dobry wybór ;-)
Za transport do tego miejsca wybrałem nocny pociąg (14 godzin jazdy), rano jestes wyspana i na miejscu, a do tego fajny klimat;-).
Tanie hoteliki i nie trzebabyło rezerwować wcześniej (Ja byłem tam w miesiącu lutym)- na dworcu dużo ofert noclegów od lokalsów.
Polecam.
pozdro
zigy3
 
Posty: 36
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lip 2010, 16:31

plan podróży

Postprzez zigy3 » wtorek, 10 wrz 2013, 17:33

Info o kolei:
http://www.seat61.com/Thailand.htm

Co do długości pobytu dla jednych 3 dni wystarczy dla innych to za mało - rzecz wzgledna ;-)

Pzdr.
Zigy3
zigy3
 
Posty: 36
Dołączył(a): poniedziałek, 12 lip 2010, 16:31

plan podróży

Postprzez lukashero » niedziela, 22 wrz 2013, 12:13

My jechalismy pociagiem z BKK do Hua Hin, mielismy 2 dni przerwy i pozniej pociagiem do Surat Tani. Podroz pociagiem wygodniejsza niz PKP.Klima, posilki w cenie i dosc wygodne fotele. Uwazajcie w Surat Tani na naciagaczy z busow.My zaplacilismy tam pierwsze "frycowe". Zaplacilismy najpierw po 300 bth, wywiozl nas ze 20 km i tam kolejna przesiadka na busa VIP i juz kazal zaplacic sobie 2000 bth za 2 osoby, dziecko za darmo(w tym juz byl zaplacony bilet na prom) Gdyby nie to ze ostatni prom przed noca na Koh Samui odplywal za godzine to kazalbym mu spadac :x Tak czy owak dalismy sie nabrac,bo sie nam spieszylo. Bylismy tydzien na Samui w fajnym osrodku, pozniej pojechalismy autobusem do Krabi, plaze strasznie gowniane, ale miasteczko super.Stamtad wycieczke calodniowa na Ko Phi Phi. Mielismy jechac na Phucket, ale pojechalismy do Ko Phangan.Wrocilismy do Bkk busem. Jesli bedzieci wybierac busy to oniecznie VIP. Doplata ok 200 bth, a komfort duzo lepszy. Tym razem jedziemy na 2 miesiace i juz sie nie moge doczekac :D
Oprocz biletu do BKK i z powrotem,oraz 1 hotelu wszystko bylo spontanem. Rezerwowalismy holete i bungalowy kilka dni przed przyjazdem.Pamietajcie zeby nie jescw restauracjach, tylko tam gdzie jedza Tajowie. Taniej i smaczniej.
a tutaj jeden moj filmik macznego :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=oHn-kt2I ... 95Xr-xTZ3A
lukashero
 
Posty: 7
Dołączył(a): wtorek, 23 paź 2012, 16:42

Następna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron