plan podróży

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

plan podróży

Postprzez TajMaj » niedziela, 22 wrz 2013, 15:33

Piszesz o Krabi i Phi Phi.
Krabi jest bardzo malownicze mi się spodobało, Phi Phi też jest ciekawe można wybrać się na nurkowanie w ciekawe miejsca. Polecam taką jednodniową wycieczkę zwłaszcza tymi zwykłymi łodziami (nie pamiętam jak się to zwie).
A to widok z view point na Phi Phi
http://darmowyinternet.net/wp-content/u ... ailand.jpg

Jak coś planujesz możesz sobie oblukać np. panoramy danych miejsc 350cities.net oraz airpano.com, łatwiej wtedy wybrać, co warto odwiedzić, a z czego zrezygnować. Dla jednych coś będzie ciekawe, ale dla innych już, co innego. Mnie bardziej interesuje np. przyroda niż miasta i takie tam atrakcje.

Co do Ko Chang to jedna z większych wysp w pobliżu Bangkoku, ale od siebie mogę polecić Ko Samet, który jest bliżej, a jest to bardzo ciekawe i spokojne miejsce. Oczywiście nocą są zabawy, ale takie klimatyczne nad wodą nie jak na Phi Phi mocne techno serwowane, co bar. Jednak Phi Phi warto zobaczyć pomimo, że powiewa tam komercja.

Tajlandia jest ogólne bardzo fajna ;)

http://vimeo.com/inspbylife/3-weeks-in-thailand
TajMaj
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 11 lut 2011, 17:20

plan podróży

Postprzez fiona » środa, 25 wrz 2013, 09:46

nam się udało i nie wpadliśmy w ręce naciągaczy w Surat Thani, ale za to na Phuket to dopiero się dzieje. Strasznie drogi transport pomiędzy plażami. Chcieliśmy przedostać się z Patong do Kata i krzyczeli taksiarze po 800 bath, najgorsze jest to
że pytając wiele osób wszyscy mówili tę samą cenę czyli ustaloną wcześniej pomiędzy nimi. Tak jak kiedyś czytałam tam działa cos w rodzaju lokalnej mafii transportowej. Nie polecam nikomu tam jechać.
fiona
 
Posty: 20
Dołączył(a): sobota, 10 paź 2009, 08:23

plan podróży

Postprzez TajMaj » czwartek, 26 wrz 2013, 21:10

A co tam mafia my z kolegą jak dotarliśmy na Phuket autobusem to szukaliśmy transportu do portu. 500 batów krzyknęli, zdecydowaliśmy się, że pójdziemy pieszo. Za bardzo też nie wiedzieliśmy ile tych km to będzie. W jednym hotelu (pewna Tajka dała nam jednak mapkę i wskazała drogę (bardzo fajna dziewczyna)) no i ruszyliśmy, ale gdzieś tam przy końcu lekko się zamotaliśmy, a trafił się gość na skuterze. Zawiózł nas do portu (dokładniej podwiózł) za 2 zł od osoby. 3 osoby na małym motorku, 2 duże plecaki, jechałem siedząc praktycznie na samym końcu siedzenia. Tak pokonaliśmy mafię ;)
jest co wspominać :P
TajMaj
 
Posty: 56
Dołączył(a): piątek, 11 lut 2011, 17:20

plan podróży

Postprzez chillhunter » niedziela, 29 wrz 2013, 11:20

Na Phuket jest tzw. Tuk-Tuk mafia, jej bossem jest syn burmistrza z Patong,

Ceny sa przez to organzacje ustalone, np. Kata Patong 500THB, oni probuja ludzi naciagac, ten temat jest znany, co kwartal jest spotkanie ambasadorow albo konsulow z roznych krjow z wladzami Phuketu i ten Temat jest walkowany bez przerwy i bez konca.

Wladze nie moga nic zrobic bo ta organizacja jest za mocna.

Dla przykladu co roku przyplywaja okrety U.S. Navy do Phuket, wtedy jazda do Patong kosztuje 2000 albo wiecej, Amerykanie wynajeli Autobusy dotransportu marynarzy, Tuk Tuk kierowcy zablokowali droge do portu i policja nie mogla nic zrobic.

Od paru tygodni jest specjaln jednostka Department of Special Investigation's z Bangkok i proboja troche porzadku zrobic.

Pare dni temu tego burmistrza zdjeto ze stanowiska, w ubieglym roku byly wybory i teraz policzono kartki wyborcze, ich bylo wiecej jak uprawnionych do wyborow.
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

plan podróży

Postprzez High-Five » poniedziałek, 2 gru 2013, 09:02

Tak, dostaniecie się z Krabi na Ko Samui bez problemu, bus odbierze Was z pensjonatu. Popytajcie w biurach turystycznych na Krabi.
Jak będziecie w Krabi, to polecam spać w pensjonatach obok przystani, są niedrogie. Jeśli zechcecie na okoliczne plaże, to omincie AoNang i udajcie się od razu łódką dalej, np na TonSai. AoNang jest głośne, drogie i plaże są mało atrakcyjne. W linku w mojej stopce znajdziesz więcej info o tym rejonie.
Pzdr
Wspinanie w Tajlandii i kursy wspinaczkowe.
High-Five
 
Posty: 4
Dołączył(a): środa, 23 sty 2013, 10:19
Lokalizacja: Gdynia

plan podróży

Postprzez farciarz82 » wtorek, 28 sty 2014, 00:50

Witam , odświeżę temat i wpiszę tu swoje pytanka co by nie mnożyć topiców ;).

W marcu wybieram się do Tajlandii
i chcę się dostać z Bangkoku do Chumpchon (pociąg) a stamtąd na wyspy ko tao i ko Samui kolejno Surat Thani -> park khao sok -> lotnisko w Surat Thani
jakie są ceny podróży pomiędzy wyspami

za wszelkie wskazówki rady będę wdzięczny ...
farciarz82
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 28 sty 2014, 00:33

plan podróży

Postprzez somtam » wtorek, 28 sty 2014, 04:48

http://www.ferrysamui.com,
tu znajdziesz polaczenia , ceny , godziny odjazdow i czas podrozy :)
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Poprzednia strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron