Gdzie na rok ? Troche nietypowo

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Gdzie na rok ? Troche nietypowo

Postprzez massagewarsaw » czwartek, 19 lis 2009, 21:15

Bartek napisał(a):Wydatki inne to 2000 batów na miesiąc czyli 24000 batów rocznie.
5200 zł + 212000batów

70baht/dziennie na wydatki inne (telefon, internet, srodki medyczne, kosmetyczne, czystosci, transport, turystyka, masaz, piwo itd) to troche za malo. Pomnozyl to bym x5, czyli 10k.

rowniez okolo 200baht/dzien na jedzenie to bardzo niewiele, nawet, jesli sam gotujesz.

do tego moze byc zmiana kursu walut w kazda strone o nawet 30% (jak to mialo miejsce w ubieglym roku) - nie do przewidzenia w ktora.

siedz, dopoki masz pieniadze i dopoki ci sie nie znudzi.

na twoim miejscu, raczej byl przemieszczal sie z miejsca na miejsce, w jednym sie po prostu zanudzisz na smierc.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Gdzie na rok ? Troche nietypowo

Postprzez jankidoo » sobota, 21 lis 2009, 06:22

hmmm moim zdaniem to troche malo kasy jak na rok :) dobra chate masz trningi masz pogode masz oczywiscie nie pijesz nie palisz :)
zmiana miejsca to tez cie bedzie kosztowalo
pracy tam nie podejmiesz chyba ze wizy zalatwisz ale to kosztuje tez
powiem tak z ta kasa co masz dasz rade ale napewno nie rok czasu
kiedys rozmawialem z kolesiem z usa i on placil okolo 350 dolarow na miesiac faktem jest ze mieszkal na pelnym luksusie w polnocnej tajlandji
ok ty pojedziesz na polnoc luksusow nie bedzie to i tak mysle ze okolo 100 dolarow na miesiac nie wliczam tutaj zadnych rozrywek i zarcia
hmmm sam nie wiem lepiej spytac tych co w tajlandji mieszkaja a oni ci dadza rady napewno w 100% co i jak :_)
plan jest dobry jezeli lubisz taka rozrywke :)
ale pamietaj thai to inny swiat inne zasady jak w europie ale jest fajnie jak sie dostosujesz :)
a na temat zarcia lubisz osrte?
ktos kiedys pisal ze zoladki falanga wysiadaja po pewnym czasie wiec uwazaj tez :)
pozdro i udanej wyprawy
Avatar użytkownika
jankidoo
 
Posty: 54
Dołączył(a): czwartek, 20 sie 2009, 07:23

Gdzie na rok ? Troche nietypowo

Postprzez Bobo » środa, 25 lis 2009, 21:32

ja chce pojechac na 6 miesiecy do tajlandii (2x wyjechac do pobliskiego kraju zeby pobyt mogl byc 6miechow :<)
licze zeby wlasnei zabrac ze soba ok 20k zł - jade tam tez na trening i ogolnie nie mam w glowie nic innego bo raczej nie bedzie czasu treningi 2x dziennie po 3h 6dni w tyg - wiec mysle ,ze te 20k starczy sam pobyt + jedzenie mieszkanie w obozie wyjdzie kolo 12k zł tylko te bilety lotnicze - gdzies czytalem ,ze mozna kupic nawet za 1700zł w jedna strone... pzdr
Bobo
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 19 paź 2009, 14:38

Gdzie na rok ? Troche nietypowo

Postprzez massagewarsaw » środa, 25 lis 2009, 21:37

mozesz znalesc w jedna strone za 1700zl, ale w obie trony tylko niewiele wiecej, 2k
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Gdzie na rok ? Troche nietypowo

Postprzez Bobo » środa, 25 lis 2009, 22:03

2 tys zł w 2 strony ? to mozliwe zeby kupic bilet do tajalndi i powrotny za pol roku ? pzdr
Bobo
 
Posty: 9
Dołączył(a): poniedziałek, 19 paź 2009, 14:38

Gdzie na rok ? Troche nietypowo

Postprzez massagewarsaw » środa, 25 lis 2009, 22:06

tansze bilety sa wazne krocej i placisz za zmiane daty, drozsze wazne do roku i nie ma kary za zmiane daty
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Gdzie na rok ? Troche nietypowo

Postprzez MrYogi » czwartek, 26 lis 2009, 00:41

Żeby mieć jak najtańszy bilet to trzeba trochę poszukać, ale można mieć bilet w 2 za 1700-1800 zł.

Ale jest tez taka ciekawostka, jak kupuje się bilet teraz na okres kwiecień -maj to ceny są większe niż były w sierpniu czy wrześniu, w okolicach marca kwietnia znowu będą tańsze. Nie wiem czemu tak jest ( automatycznie zwyżka za szczyt sezonu w trakcie kupowania ?? )

Wylot tylko z Warszawy, z innych miejsc w PL jest znacznie drożej ( tu też nie wiem czemu )

Taka mała ciekawostka.


Często bilet kupiony z wylotem w PL jest tańszy niż z wylotem w Amsterdamie czy Londynie
Przykład z życia. Bilet na trasie WAW-Amsterdam-BKK to był koszt ok 1900zł, ale jak kupowany byłby tylko na Amsterdam-BKK to koszt 2600 zł choć ten sam lot.
Poprostu trzeba szukać.

Inna ciekawostka. Jak kupujemy bilet to nie przez polskie strony. Warto np. przez firmy z USA ( zwłaszcza jak USDPLN nisko stoi ) bo cena jest w USD i często dzięki temu różnica w cenie jest nawet 15-20%

Też raz leciałem ruskimi liniami Aerofłot i bardzo fajne linie, większość samolotów nowa :]
Cena biletu była 1900 zł i jak na ironie to była moja najkrótsza podróż do BKK, z Warszawy do BKK byłe w ciągu 14h :] i tylko 1 przesiadka.

Wystarczy się wysilić poszperać w necie, i można sporo zaoszczędzić.

Przy biletach z okresem powrotnym powyżej 6 miesięcy to bilety są k 2000 PLN, oczywiście poza sezonem, Bardzo często nie opłaca się kupować w 1 stronę, bo wyjdzie .. drożej w jedną niż w dwie ( paranoja, wiem )
:]
MrYogi
 
Posty: 118
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2009, 22:29

Gdzie na rok ? Troche nietypowo

Postprzez Vit » czwartek, 26 lis 2009, 15:00

Bartek - dasz rade z Twoim wyliczeniami.
Można taniej, można drożej.
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Gdzie na rok ? Troche nietypowo

Postprzez Bartek » czwartek, 28 sty 2010, 21:05

Dzięki wszystko za informację.
Jadę w Kwietniu na rok do Pattaya na rok.
Postaram się zdać relację w trakcie z treningu :]

Finanse to 24000zł. + bilet.
Bartek
 
Posty: 6
Dołączył(a): wtorek, 10 lis 2009, 12:06

Poprzednia strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości