Mobilny internet w Tajlandii

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Mobilny internet w Tajlandii

Postprzez Razem » czwartek, 11 wrz 2014, 12:48

Witamy...27 stycznia lądujemy w Bangkoku i jeśli ktoś na miejscu pomoże nam z konfiguracją internetu mobilnego możemy zrobić dobry dill..W zamian za kartę,pomoc w konfiguracji możemy zabrać kilka polskich specjałów
Potrzebujemy szybkiego internetu który nie tylko działa w dużych miastach jak Bangkok..Będziemy w okolicach Phuket ale też na wyspach..Czy np na Phi Phi taki internet będzie śmigał?? Potrzebujemy coś szybkiego i mocnego,nie jakiś tam mały pakiecik 1GB :lol: Chcemy coś mnimum 5GB a najlepiej 10GB :mrgreen: Dużo podróżujemy i na tablecie konfiguracje automatycznie ustawiają się same ale już do laptopa na przenośnym modemie paluchu konfiguracje trzeba wprowadzić ręcznie,ustawienia APN itd..Ktoś będzie nam mógł pomóc?
Razem
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 11 wrz 2014, 12:38

Mobilny internet w Tajlandii

Postprzez palin » czwartek, 6 lis 2014, 01:01

Hej, powiem ci co ja uzywalem, jak bylem we wrzesniu.

Na lotnisku Suvarnabhumi, po tym, jak juz odbierzesz bagaz i zejdziesz na dol, to przed wyjsciem bedzie pelno stoisk z duperelami i mozesz tam kupic tez karty sim wraz z pakietami internetu.
Ja zakupilem sobie sim DTAC (jako jedyni chyba maja mikro sim do iphona 5). Do tego sa pakiety internetu. Zaplacilem jakies 550bahtow za chyba 3gb transferu, na 30 dni. Na stoisku dasz panience telefon, powiesz co chcesz i sama ci sima zmieni i uaktywni pakiet. Uzywalem neta bedac glownie na wyspach (Ko Tao, Ko Samui, Ko Phi Phi). Zawsze jest dzialajacy net 3G, ktory zazwyczaj jest szybszy niz jakiekolwiek wifi ;)
palin
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 6 lis 2014, 00:46

Mobilny internet w Tajlandii

Postprzez Razem » środa, 12 lis 2014, 18:34

palin dzięki za odpowiedź...Wszystko rozumiem tylko tak jak pisaliśmy my z internetu nie korzystamy na telefonie czy tablecie,...Tam wystarczy wetknąć karte i wszystko śmiga :geek: Korzystamy tylko z laptopa z takim modemem przenośnym..

Obrazek

Samo wrzucenie karty i podpięcie nie pomaga,trzeba dokonać ręcznej konfiguracji i w 99% zwykłych punktach czy kioskach po prostu tych konfiguracji nie znają..Każdy kraj ma inne konfiguracje i każda sieć w danym kraju również :|
Bez tego ani rusz...Oczywiście mamy modem ze zdjętą blokadą.Korzystaliśmy z niego już w wielu krajach ale europejskich :)
Dzisiaj znaleźliśmy takie coś..Przydatne do takich konfiguracji :) Mam nadzieje że te na Tajlandię są prawidłowe :)

http://www.niklaus.co.uk/blog/extras/APN_PL.html
Razem
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 11 wrz 2014, 12:38

Mobilny internet w Tajlandii

Postprzez palin » środa, 12 lis 2014, 18:50

Rozumiem, ze uzywaliscie juz tego modemu wczesniej za granica. To jest modem do GPRS? Szybkosc polaczenia musi byc tragiczna :D
palin
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 6 lis 2014, 00:46

Mobilny internet w Tajlandii

Postprzez Razem » środa, 12 lis 2014, 19:10

No tak używamy zawsze tego :D a polecasz lepszy modem ?
Zjeździliśmy z nim całą europe i ostatnio korzystaliśmy w Portugalii i mimo to że byliśmy prawie na odludziu między Porto a Lizboną w vodafone śmigało bardzo miło..Zawsze testujemy prędkość i w vodafone mamy download coś koło 5 Mbps a upload 1,5 Mbps.Strony otwierają się bardzo szybko,korzystamy z Yt i na skype bez problemu można zrobić video konferencje :)
Razem
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 11 wrz 2014, 12:38

Mobilny internet w Tajlandii

Postprzez FiLiPo » wtorek, 18 lis 2014, 18:53

yurassso napisał(a):polecam kupic jak jestes w dwojke lub wiecej osob
jeden duzy pakiet i karty po 49 BHT dla drugiej osoby
placac 600 BHT masz 300 minut w pakiecie


Witaj
Możesz rozwinąć temat - proszę :!:
Jedziemy z biurem podróży w 4 osoby w lutym 2014.
Pierwsza osoba kupuje:
- jaką kartę :?: (z dużym pakietem np. za 600 BHT)
Kolejne 3 osoby kupują:
- karty po 49 BHT
Jak to zrobić żeby wszystkie 4 telefony korzystały (przez 2 tygodnie) z 1 dużego pakietu :?:

pozdrawiam FiLiPo

ps. jako dowód wdzięczności polskie specjały wybrane przez Ciebie niewykluczone ;)
FiLiPo
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 18 lis 2014, 18:32

Mobilny internet w Tajlandii

Postprzez Razem » poniedziałek, 26 sty 2015, 20:59

Kolega który polecał True nie wiem czym się kierował....
Odradzam!Tragedia..Kupiliśmy i jesteśmy w Bangkoku od lotniska może 2-3 km a internet ledwo ledwo zipie...
google otwiera około 30 sek.Nie polecamy!
Razem
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 11 wrz 2014, 12:38

Mobilny internet w Tajlandii

Postprzez yurassso » niedziela, 1 lut 2015, 10:28

witaj - od 5 lat uzywam true - moze ma sz ustawiony GPRS a nie 3G ?
sprawdz konfiguracje :-)
yurassso
 
Posty: 83
Dołączył(a): czwartek, 10 cze 2010, 14:44

Mobilny internet w Tajlandii

Postprzez Razem » poniedziałek, 2 lut 2015, 18:40

Konfiguracje mamy ok....Zakupiliśmy DTAC i smiga o niebo lepiej od True..sprawdziliśmy na większości speedtestach.
Szczególnie wysyłanie jest lepsze i bardzo widoczna różnica np w video konferencji na skype..okolice Bangkoku DTAC o niebo lepsze...Krabi DTAC o niebo lepsze.Phi Phi również,tu DTAC sprawdziło się lepiej.Aktualnie jesteśmy w Patong na Phuket i tutaj True oferuje lepsze połączenie :lol: Zobaczymy dalej....
Razem
 
Posty: 5
Dołączył(a): czwartek, 11 wrz 2014, 12:38

Mobilny internet w Tajlandii

Postprzez JacekWitko » poniedziałek, 4 sty 2016, 18:48

Hej,

Szukałem i nie znalazłem odpowiedzi nigdzie więc pisze tutaj.

Wyjeżdżam na 20 dni do Tajlandii i na taki okres potrzebowałbym internetu (w formacie nano SIM). Myśle że ze względu na ogólnodostępny WIFI w hostelach 2 giga powinno mi starczyć z nawiązką.

Moją uwage zwróciła oferta happy tourist sim. Z tego co zrozumiałem w tej droższej (599 bht) jest ważna 14 dni a pakiet posiada 4 giga.

http://store.dtac.co.th/en/happytouristsim#responsive-tabs2

dobrze rozumiem?

Znalazłem jeszcze na stronie taką opcje:

http://www.dtac.co.th/en/prepaid/products/happy-4g-sim.html

Karta 69 bht plus 300 bht i mam miesiąc ważną kartę. Z tym że tylko 1 giga. Od biedy powinno wystarczyć ;)


Czy zna ktoś może jakąś ofertę bardziej dopasowaną do moich potrzeb? karta ważna około 20 dni i około 2 giga na karcie?

Dzieki!
JacekWitko
 
Posty: 8
Dołączył(a): poniedziałek, 14 gru 2015, 12:43

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron