Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez stasimon » sobota, 9 lut 2013, 01:12

Czy z Bangkoku wybrac do Krabi nocny autobus czy nocny pociag (do Surat Thani)? Duza roznica jest w pociagach miedzy 2nd class seat i 3rd class seat? Jak to wyglada w porownaniu do autobusow?
stasimon
 
Posty: 41
Dołączył(a): wtorek, 6 lis 2012, 02:31

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez somtam » wtorek, 12 lut 2013, 15:08

Zdecydowanie wybralabym nocny pociag. Jest bezpieczniejszy. Na drogach duzo wypadkow , zwlaszcza malych busow. Podrozujac po Tajlandii wazne, zeby dojechac na miejsce przed zmrokiem, pare minut po18 jest zupelnie ciemno. Ceny za transport wzrastaja przynajmniej o 100 %, nocleg tez juz za wygorowana cene :roll: .
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez Marcinnnnnnn » wtorek, 12 lut 2013, 15:35

Pytanie było o nocny autobus lub pociąg, i chyba nie ma różnicy, ważne żeby jechać na noc i nie tracić kasy na nocleg i cennego czasu. A Autobusy są bardzo bezpieczne, to nie są małe busiki tylko wielkie piętrowe autobusy. Więc tutaj wybór zależy chyba tylko od własnych preferencji, jesli jesteś wysoki to raczej nie polecałbym autobusu, ja mam trochę ponad 1,7 i nie robi mi to różnicy czym jadę:)
Marcinnnnnnn
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 23 sty 2013, 12:17

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez stasimon » wtorek, 12 lut 2013, 16:21

Z naszego grona jestem najwyzszy (mam 1,82), zastanawiamy sie wlasnie nad pociagiem lub autobusem. Zdecydowanie bierzemy nocny bo chcemy uniknac dodatkowego noclegu. Czy autobusy/pociagi trzeba bukowac wczesniej? Czy w pociagach jest duza roznica miedzy 2 i 3 klasa? (nie chcemy wydawac na 1 klase wiec w gre wchodzi tylko 2 lub 3). Skad odjezdzaja autobusy a skad pociagi do Krabi?

Pzd.
stasimon
 
Posty: 41
Dołączył(a): wtorek, 6 lis 2012, 02:31

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez Marcinnnnnnn » wtorek, 12 lut 2013, 16:39

Polecam tą stronę http://www.seat61.com/Thailand.htm dużo ciekawych informacji o tajskich pociągach. Jeśli chodzi o autobus to zawsze kupowałem bilet na następny dzień więc ciężko mi powiedzieć czy trzeba rezerwować.
Marcinnnnnnn
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 23 sty 2013, 12:17

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez konzi » środa, 13 lut 2013, 02:10

Na długie dystansy trzeba rezerwować, zwłaszcza jeśli się chce miejsce w sleeper class.
O Tajlandii prosto z Tajlandii ---> http://www.konradknapik.com
konzi
 
Posty: 104
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 17:42

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez somtam » środa, 13 lut 2013, 05:24

Pytanie było o nocny autobus lub pociąg, i chyba nie ma różnicy, ważne żeby jechać na noc i nie tracić kasy na nocleg i cennego czasu. A Autobusy są bardzo bezpieczne,... pisze Marcin.

Jakie bylo pytanie, to Ty nie musisz mi tlumaczyc .
Od lat sedzam kilka miesiecy rocznie w Tajlandii, codziennie czytam wiadomosci z Tajlandii i niestety ... zwlaszcza na dlugich trasach / nad ranem, kierowca zmeczony zasypia/zdarzaja sie wypadki, tez DUZYCH autobusow. Nie opowiadaj takich bzdur , ze najwazniejsze jest , zeby noc spedzic w podrozy, oczszedzajac na kasie za nocleg :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: .
Takie rady zachowaj dla siebie.
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez stasimon » czwartek, 14 lut 2013, 13:35

Czy warto zobaczyc Ancient City? Czy ktos wie jak tam dojechac z Bangkoku? (pociag, autobus czy trzeba wykupic wycieczke)
stasimon
 
Posty: 41
Dołączył(a): wtorek, 6 lis 2012, 02:31

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez konzi » czwartek, 14 lut 2013, 17:40

Jeśli się lubi świątynie i nie ma się zbyt dużo czasu na jeżdżenie do całej Tajlandii, to na pewno warto odwiedzić Samut Prakan.

Nie ma sensu wycieczki wykupować, bo to zwykła strata czasu. Dojechać tam można busem 511, który jedzie m.in. przez Siam oraz Democracy Monument. Bilet kosztuje 20-kilka bahtów. Później - z końca trasy - trzeba złapać songtaew do samego Ancient Park (teraz nazywa się już Siam Park). Więcej szczegółów tutaj: http://www.ancientcity.com/?q=/en/how-to-visit.

Zdjęcia tutaj: http://www.konradknapik.com/galeria/2012_12_29/obrazy.php.

W pobliżu jest też Crocodile Farm, ale zdecydowanie nie polecam. Nudne i drogie (300 thb wejście).
O Tajlandii prosto z Tajlandii ---> http://www.konradknapik.com
konzi
 
Posty: 104
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 17:42

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez miroslaw78 » czwartek, 14 lut 2013, 21:15

Witam !!! mieszkasz w Tajlandii to prosił bym cię o odezwanie się na mojego miroslaw78@tlen.pl
miroslaw78
 
Posty: 5
Dołączył(a): sobota, 9 lut 2013, 19:44

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 14 gości