Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez Vit » poniedziałek, 25 lut 2013, 13:54

Wszystko Ci powiedzą na bezcłówce - ja przywiozłem z Moskwy bodaj 5 litrów.
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez stasimon » wtorek, 26 lut 2013, 14:33

Spoko, nie bierzemy wiecej niz 1 litr na osobe. :)

Jaka karte i z jakiej sieci kupic aby miec tanie rozmowy na komorki do Polski? (jaka cena karty, ile kosztuje minuta do Polski, itp.)

Czy ktos kto mieszka w Tajlandii moze mi napisac jaki jest kurs wymiany Funta? Widze na stronce sredni kurs a chcialbym wiedziec jak ma sie sredni kurs do tego oferowanego w kantorach.
stasimon
 
Posty: 41
Dołączył(a): wtorek, 6 lis 2012, 02:31

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez stasimon » wtorek, 5 mar 2013, 19:19

Sorki za post pod postem ale nikt nie odpisal a czas nam ucieka!

Czy lepiej zabrac ze soba funty brytyjskie i wymienic je na miejscu w kantorach czy moze zabrac ze soba Bathy? Dzisiejszy sredni kurs za 1£ to wg etajlandi ok 45thb. Pytalem u mnie na miejscu jaki jest kurs wymiany i wyglada on tak: 1£ = ok 39thb. I teraz nie wiem czy lepiej wymienic przed wylotem czy na miejscu?

Zabieral ktos z was czeki podrozne? Mysle czy nie bedzie bezpieczniej zabrac polowe kwoty w gotowce a polowe w czekach.

Pzd.
stasimon
 
Posty: 41
Dołączył(a): wtorek, 6 lis 2012, 02:31

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez konzi » wtorek, 5 mar 2013, 19:23

stasimon napisał(a):Zabieral ktos z was czeki podrozne? Mysle czy nie bedzie bezpieczniej zabrac polowe kwoty w gotowce a polowe w czekach


Kolega zabierał czeki podróżne w 2008 roku i musiał się sporo nachodzić, żeby znaleźć miejsce w którym mógł je zrealizować. Ale może teraz sytuacja jest już lepsza.
O Tajlandii prosto z Tajlandii ---> http://www.konradknapik.com
konzi
 
Posty: 104
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 17:42

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez somtam » środa, 6 mar 2013, 04:15

O tyle klopotliwiej z czekami, ze trzeba okazac paszport przy wymianie. Bezpieczniej w przypadku kradziezy niz cash , no i kurs zawsze jest lepszy :) .
Wczoraj wymienialam cash-euro 38,6 :cry:.
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez somtam » środa, 6 mar 2013, 04:21

Telefonowanie do Polski z TRUE kosztuje 18 bathow/min. stacjonarny/komorka. Doladowania 90 , 150 bath. Nie pamietam ile kosztuje packet startowy, ... mysle, ze 50 bath, kupisz w kazdym 7-eleven.
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez stasimon » środa, 6 mar 2013, 05:23

somtam napisał(a):O tyle klopotliwiej z czekami, ze trzeba okazac paszport przy wymianie. Bezpieczniej w przypadku kradziezy niz cash , no i kurs zawsze jest lepszy :) .
Wczoraj wymienialam cash-euro 38,6 :cry:.


Gdzie wymieniales, kantor czy bank? Z tego co widze na glownej stronie etajlandia.pl 1euro = ok 38,90Thb. Ten kurs na stronie to zatem jest przyblizony, realny kurs wymiany czy kurs sredni? W UK wymiana 1 funta da mi 39Thb czyli ok 6Thb mniej niz na stronie glownej i dlatego nie wiem co mam zrobic. Wymieniac jeszcze w UK przed wylotem czy lepiej na miejscu?

Kursy z czekow sa duzo wyzsze czy to taka nieznaczna roznica? No i czeki to chyba tylko w bankach?
stasimon
 
Posty: 41
Dołączył(a): wtorek, 6 lis 2012, 02:31

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez stasimon » czwartek, 14 mar 2013, 03:06

Sorki za post pod postem ale do wyjazdu zostaly mi juz godziny a mam pare pytan. Nasz plan podrozy przedstawia sie mniej wiecej tak:

16/03 przylot z samego rana do Bangkoku
17/03 Bangkok
18/03 Bangkok i okolice
19/03 Bangkok i nocny pociag do Chumphon
20/03 prom na Koh Tao
21/03 Koh Tao
22/03 Koh Tao
23/03 prom na Koh Samui
23/03 Koh Samui
24/03 Koh Samui
25/03 prom + autobus do Ao Nang
26/03 Ao Nang
27/03 Ao Nang
28/03 Ao Nang
29/03 bus do Surat Thai i nocny pociag do Bangkoku
30/03 przejazd z Bangkoku do Kanchanaburi
31/03 z samego rana wodospady w Erawan i powrot wieczorem do Bangkoku
01/04 lot powrotni

Co sadzicie o takim planie? Czy moze zamienic Koh Samui na Koh Phangan? Albo zrezygnowac z Koh Tao? Czy tez moze zostac na jednej wyspie zamiast sie przemieszczac i potem odrazu do Ao Nang?

Czy mozecie polecic jakies w miare tanie noclegi (najlepiej Bungalow przy plazy, czysty i schludny, nie musi byc z klimatyzacja, wiatrak bedzie ok) na Koh Tao, Koh Samui, Koh Phangan i Ao Nang? Cena do 800-850thb za pare?

Jakies ostatnie wskazowki na pierwszy wyjazd do Tajlandii?
stasimon
 
Posty: 41
Dołączył(a): wtorek, 6 lis 2012, 02:31

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez somtam » czwartek, 14 mar 2013, 08:30

Mysle ze optymalnie, zamienilabym jedynie Koh Samui na Koh Pangan :) .
Zwroc uwage na termin Full Moon Party na KohPangan, przypada 27 marca, +/- 2 dni, moga byc problemy ze znalezienim noclegu.
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez Marcinnnnnnn » czwartek, 14 mar 2013, 08:58

Jeśli chodzi o Koh Samui to polecam New Hut Bungalows, najlepsze są małe domki przy samej wodzie bardzo tanie, nie ma kompletnie żadnych wygód ale klimat jest świetny http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review ... vince.html
Marcinnnnnnn
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 23 sty 2013, 12:17

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron