Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez konzi » piątek, 15 lut 2013, 03:01

miroslaw78 napisał(a):Witam !!! mieszkasz w Tajlandii to prosił bym cię o odezwanie się na mojego miroslaw78@tlen.pl


A może lepiej Ty odezwałbyś się zadając pytania jakie masz? :)

Skontaktować się możesz ze mną przez bloga (zakładka kontakt): http://www.konradknapik.com.
O Tajlandii prosto z Tajlandii ---> http://www.konradknapik.com
konzi
 
Posty: 104
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 17:42

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez Marcinnnnnnn » piątek, 15 lut 2013, 11:55

"Pytanie było o nocny autobus lub pociąg, i chyba nie ma różnicy, ważne żeby jechać na noc i nie tracić kasy na nocleg i cennego czasu. A Autobusy są bardzo bezpieczne,... pisze Marcin.

Jakie bylo pytanie, to Ty nie musisz mi tlumaczyc .
Od lat sedzam kilka miesiecy rocznie w Tajlandii, codziennie czytam wiadomosci z Tajlandii i niestety ... zwlaszcza na dlugich trasach / nad ranem, kierowca zmeczony zasypia/zdarzaja sie wypadki, tez DUZYCH autobusow. Nie opowiadaj takich bzdur , ze najwazniejsze jest , zeby noc spedzic w podrozy, oczszedzajac na kasie za nocleg .
Takie rady zachowaj dla siebie."

Pewnie masz rację z tymi wypadkami, nie śledze wszystkich wiadomości z Tajlandii, ale szczerze to nie słyszałem o jakiejś dużej liczbie wypadków, o jednym lub dwóch. Jednak jak najbardziej rozumiem kolegę, który zadał pytanie, będąc te 2-3 tygodnie na urlopie każdy dzień się liczy i każdy chce zaoszczędzić. Pewnie nie ma żadnych statystyk, ale chyba odsetek wypadków nie jest jakiś duży jak na liczbę autobusów co noc jeżdżących po kraju? Ja jestem w stanie zaryzykować i zdecydowanie wolę nocny transport. Nie można w ten sposób myśleć, idąc tym tokiem rozumowania nie powinniśmy jeździć po polskich drogach ponieważ mamy jeden z najwyższych wskaźników wypadków i to wypadków śmiertelnych w UE.
Marcinnnnnnn
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 23 sty 2013, 12:17

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez chillhunter » piątek, 15 lut 2013, 13:57

ja osobiscie bym wzial pociag,wysiac mozna w Thung Soong albo Trang, ale ostatni kawalek trzeba jechac autobusem.

Na temat jazdy w Tajlandi wszedzie duzo pisza, oni sa troche inni.

Mnie juz autobusy na autostradzie wyprzedzaly kolyszac sie z szybkoscia ponad 130km.

W pociagu tez sie lepiej spi, Ticket mozna online zamowic
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez stasimon » piątek, 15 lut 2013, 16:18

Czy warto zobaczyc Ayutthaya? Czy ktos wie jak dojechac tam z Bangkoku i ile taka podroz bedzie kosztowac?
stasimon
 
Posty: 41
Dołączył(a): wtorek, 6 lis 2012, 02:31

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez Marcinnnnnnn » piątek, 15 lut 2013, 17:21

Uważam, że zdecydowanie warto jednak myślę że na pierwszy raz lepiej wybrać Sukhothai albo Ayutthaya, jeśli ktoś nie przepada za typowymi ruinami to oba kompleksy będą podobne. Mi się bardzo podobało i tu i tu. Super sprawą jest dojazd pociągiem najniższej klasy razem z Tajami. Z dworca Hualamphong co mniej więcej godzine lub dwie jadą pociągi w kierunku Chiang Mai zatrzymując się w Ayutthaya.
Marcinnnnnnn
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 23 sty 2013, 12:17

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez konzi » piątek, 15 lut 2013, 18:06

stasimon napisał(a):Czy warto zobaczyc Ayutthaya? Czy ktos wie jak dojechac tam z Bangkoku i ile taka podroz bedzie kosztowac?


Warto, chociaż Sukothai jest o wiele lepsze. Dojechać można, tak jak ktoś powiedział pociągiem, lub minivanem z Victory Monument.
O Tajlandii prosto z Tajlandii ---> http://www.konradknapik.com
konzi
 
Posty: 104
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 17:42

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez chillhunter » piątek, 15 lut 2013, 19:52

jak sie jedze Minivanem z bagazem to trzeba wziasc 2 miejsca, w tych Toyotach w bagazniku jest zbiornik gazu i na bagaz mijsca nie ma.
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez stasimon » wtorek, 19 lut 2013, 15:49

Ktos z was wie ile alkoholu mozna zabrac ze soba do Tajlandii? Zastanawiam sie nad litrem lub przynajmniej 0,7 whiskey a nie chce miec jakis nieprzyjemnosci na lotnisku w Bangkoku.

Jakie wyspy w okolicach Krabi lub po drugiej stronie polecacie? Nie chcemy jakis wielkich osrodkow turystycznych gdzie cena trzykrotnie wzrasta a turysta na turyscie jak np. na Phuket. Jakies mniejsze wyspy skad mozna wykupic wycieczki w rozsadnych cenach, gdzie mozna odpoczac na ladnych plazach, zjesc i popic w knajpach, czasem jakas impreza. Fajnie by bylo jak gdzies sa wodospady z jeziorkami gdzie mozna poplywac.
stasimon
 
Posty: 41
Dołączył(a): wtorek, 6 lis 2012, 02:31

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez konzi » wtorek, 19 lut 2013, 16:02

stasimon napisał(a):Ktos z was wie ile alkoholu mozna zabrac ze soba do Tajlandii? Zastanawiam sie nad litrem lub przynajmniej 0,7 whiskey a nie chce miec jakis nieprzyjemnosci na lotnisku w Bangkoku.


Ja kiedyś włożyłem dwie 0.7 w skarpetki nikomu nic nie mówiąc. Przeszło.
O Tajlandii prosto z Tajlandii ---> http://www.konradknapik.com
konzi
 
Posty: 104
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 17:42

Pierwszy wyjazd do Tajlandii i prosba o pomoc :)

Postprzez somtam » środa, 20 lut 2013, 04:03

Mozna 1 litr alkoholu.
Kozi przeszedl ,nikomu nic nie mowiac,....z dwoma pelnymi skarpetkami ;) .
A ile pelnych skarpetek zmiesci sie w walizce, zalezy od tego jaka duza masz walizke :lol: :lol: :lol: :lol:
Alkohol mozesz kupic w duty free shop na lotnisku w BKK.
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron