Jaką walutę zabrać?

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Jaką walutę zabrać?

Postprzez konzi » niedziela, 11 lis 2012, 05:33

Karty bankomatowe tutaj dzialaja, ale nie we wszystkich bankomatach. Z moich doswiadczen z niezawodnych bankomatow jest SCB (Siam Commercial Bank - kolor fioletowy). Trzeba jednak pamietac, ze za kazda transakcje pobieraja 150 bahtow, czyli 15 zl. Lepiej wiec wyciagac wieksze kwoty.
O Tajlandii prosto z Tajlandii ---> http://www.konradknapik.com
konzi
 
Posty: 104
Dołączył(a): poniedziałek, 27 lut 2012, 17:42

Jaką walutę zabrać?

Postprzez mariannna » wtorek, 13 lis 2012, 13:51

Najlepiej dolary
mariannna
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 13 lis 2012, 12:26

Jaką walutę zabrać?

Postprzez lenaogar » piątek, 8 lis 2013, 20:55

Dobrze wiedziec z tymi wiekszymi nominalami..
lenaogar
 
Posty: 3
Dołączył(a): piątek, 8 lis 2013, 20:40

Jaką walutę zabrać?

Postprzez yurassso » sobota, 9 lis 2013, 23:49

hmm mi kazde karty dzialaja MASTER VISA - mbank slaski alior i kazdy bankomat
choc MASTER dziala ale nie sprawdzisz salda

z doswiadczenia wychodzi ze KARTY ROZLICZNE W US DOL SA KORZYSTNE
wczorajsze rozlicznie 5000 BHT = 527 zł

warto pamietac ze kazdy bankomat u nas pobiera datek na rozwoj KRAINY DO SMIECHU
150 BHT obojetie ile wezmiesz zbankomatu - chytrze tez ustawiony jest limit jednorazowej wylaty an 20,000 BHT wiec jak potrzebuesz wiecej to placisz za kazdym razem po 150 BHT
JEST TYLKO JEDEN BANK I BANKOMATY ktore nie biora haraczu - AEON ale jest naprawde malo w Bangkoku najczesciej w centrach handlowych
JESLI CHODZI O BANKNOTY TO KONIECZNIE PAMIETAJ TYKO NOWE DOLARY - jesli bedziesz mial stare to czeka cie droga przez meke z wymiana - uwazaj w polskich kantorach

co do wozenia kilku tysiecy w gotowce hmm malo komfortowe - choc jest tu bezpiecznie to chodzenie i zwiedzanie z pelna kieszenia to lekki HARDCORE - zostawienie w hotelu to samo
wiec bez przesady odliczajac prowizje i roznice wole spokoj niz ewentualne oszczednosci na kilkadziesiat zł przy duzym szczesciu i dobrym kantorze
yurassso
 
Posty: 83
Dołączył(a): czwartek, 10 cze 2010, 14:44

Jaką walutę zabrać?

Postprzez somtam » niedziela, 10 lis 2013, 10:54

yurassso napisał(a):z doswiadczenia wychodzi ze KARTY ROZLICZNE W US DOL SA KORZYSTNE
wczorajsze rozlicznie 5000 BHT = 527 zł

ale jak to ... ze KORZYSTNiEJ ?
Polska karta rozliczana jest dwa razy , pierwszy raz z zeta na dolary , drugi raz z dolara na bath, czyli 2x placimy oplate wymiany. Mysle, ze z karty np.niemieckiej , placimy 1x, z euro na bath. Czy moze Euro tez jest przeliczane na Dolara ,potem na Bath...?
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Jaką walutę zabrać?

Postprzez yurassso » niedziela, 10 lis 2013, 19:23

chodzi mi o to ze w tej chwili masz bardzo slaby kurs dolara a dosc silny kurs euro

a poza tym policzylem przed chwila ze po obecnych kursach moze ,moze zaoszczedzisz przywozac walute 50-60 zł na wymianie 1000 us dol
wiec nadal sie upieram ze bardziej komfortowo jest brac karte i na biezaco wybierac mniejsze kwoty niz z 1000 us dol latac na wycieczki i plaze :-)
pomimo walutowania na karcie kontra gotowka oszczednosc na 100 dol dzis to 5-6 zł (kurs dol w kantorze 3,2 zł )
a dolar bath 30,9

jako dodatek dodam moja statystyke :

4 lata w Bangkoku -
jeden paszport
jeden portfel
jeden telefon
zmienily wlasciela
moja dziewczyna
jeden paszport
dwa portele
yurassso
 
Posty: 83
Dołączył(a): czwartek, 10 cze 2010, 14:44

Jaką walutę zabrać?

Postprzez danielcia » poniedziałek, 24 lut 2014, 21:51

Najlepiej i tak płacić w Bathach

przejazdy autokarowe sindbad
danielcia
 
Posty: 4
Dołączył(a): poniedziałek, 24 lut 2014, 20:09

Jaką walutę zabrać?

Postprzez kpalysa » wtorek, 25 lut 2014, 13:01

absolutnie zabierze EURO, nie masz wtedy problemów z nominałami więc wynieniając EURO na dolary i znów na bahty stracisz.
ja miałam EURO i było ok :)
kpalysa
 
Posty: 9
Dołączył(a): wtorek, 10 wrz 2013, 10:42

Jaką walutę zabrać?

Postprzez somtam » wtorek, 25 lut 2014, 14:21

Euro , dolary , funty wymieniasz na bath. Duze nominaly /100/ dolary, maja znacznie lepszy kurs.
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Poprzednia strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości

cron