Wszystko o wizach do Tajlandii

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez stankuten » środa, 9 mar 2011, 18:47

Moj poprzednik ma racje: komplikujesz sobie zycie. Mozesz sama pjechac do tajskiego konsualtu po wize (wize wyrabia sie w konsulacie-nie w ambasadzie),mozesz wyslac paszport przez specjalna poczte (jezeli masz jeszcze czas), mozesz wreszcie dostac 15-dniowa wize na lotnisku w Bangkoku. Zalatwianie wizy "przez kogos" wyglada dziwnie, albo....naiwnie. Ja bym mojego paszportu nikomu nie powierzyl. Powodzenia mimo wszystko.
stankuten
 
Posty: 55
Dołączył(a): środa, 1 wrz 2010, 14:53
Lokalizacja: Montreal, Canada i Pattaya, Thailand

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » środa, 9 mar 2011, 18:52

pewnie sama nie moze, jesli tego nie robi.

Wiele konsulatow nie wydaje wizy pocztowowo czy przez kogos (z wyjatkiem biur podrozy) - mozna wyslac poczta, ale odbior osobisty.

natomiast w konsulacie honorowym w hull mozna pocztwowo, tylko wszystkie wizy kosztuja (wlacznie z turystyczna, za ktoras licza £30).
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez saharka » środa, 9 mar 2011, 19:36

No niestety godziny otwarcia ambasady w londynie sa troszke smieszne i nie wszyscy moga sie urwac z pracy dwa razy zeby zalatwic wize, zreszta jak mnie wlasnie pan powiadomil moge jedynie zrobic to osobiscie lub moj wspolmalzonek (odpada bo brak;) wiec tak jak juz wczesniej mi radzono pozostane przy wizie on arrival;)
saharka
 
Posty: 8
Dołączył(a): niedziela, 6 mar 2011, 23:17

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez rrrr » piątek, 11 mar 2011, 02:45

witam
wyczytałem na forum że promocja wiz turystycznych jest do końca marca tego roku
mam pytanie czy jak otrzymam wizę w marcu czy można wyjechać do Tajlandii w końcu kwietnia i czy dalej pozostanie 60 dni pobytu + 30 przedłużenie
plan pobytu zakłada 90 dni
czy przy wyrabianiu wizy turystycznej jak będę miał zabukowany samolot na 90 dni, tzn powrót po 90 dniach to nie będzie problemu?
rrrr
 
Posty: 1
Dołączył(a): piątek, 11 mar 2011, 02:36

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » piątek, 11 mar 2011, 03:06

obawiam sie, ze jesli nie bedzie kolejnej bezplatnej wizy od kwietnia, to wjezdzajac to tajlandii w kwietniu, zostaniesz poproszony o 1k baht.

mozesz wjechac do tajlandii w przeciagu 3 miesiecy od wydania wizy i siedziec prze 2+1.

przy wyrabianiu wizy nie jest potrzebny bilet czy nawet prowizoryczna rezerwacja - tego wymagaja tylko przy przekraczaniu granicy.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez hechlak » wtorek, 24 maja 2011, 13:35

To korzystając z wątku tez się dopytam.
Czy za każdy wjazd to Tajlandii trzeba płacić?
Jak Już będę to chciałbym Kambodżę odwiedzić.
Jak zrozumiałem w Polsce za wizę płacę ok 120 zł. Ale czy to oznacza ze jak będę chciał wyjechać do Kambodży i wrócić do Tajlandii to muszę zapłacić przy wyrabianiu wizy 2x 120 zł, czy za 120 zł będzie to wiza z możliwością 2 krotnego przekraczania granicy?
pozdrawiam Tomek Hechlinski
hechlak
 
Posty: 32
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 13:25

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » wtorek, 24 maja 2011, 13:48

tak, na kazdy wjazd potrzebujesz wize - mozna zrobic wize wielokrotna (do 4 razy) i odpowiednio zaplacic.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez hechlak » wtorek, 24 maja 2011, 14:09

Dziękuję bardzo. A nie orientujesz się może czy jak zaraz po przylocie przesiadałbym się na samolot do Kambodży to będę musiał przekraczać granicę Tajlandzką, czy pozostanę w strefie "międzynarodowej" lotniska?
hechlak
 
Posty: 32
Dołączył(a): wtorek, 24 maja 2011, 13:25

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » wtorek, 24 maja 2011, 17:55

jesli transfer, to wiza nie jest potrzebna.

ale to sie nie oplaca, poniewaz taki kombinowany bilet (do bambodzy, z tajlandii) bedzie znacznie drozszy, niz wiza.

oczywiscie mozesz w bangkoku przesiasc sie na inny samolot (czyli przejsc przez emigracje, wziac bagaz i zameldowac sie na kambodze), co oszczedzi ci wyprawy z i na lotnisko w czasie pobytu w tajlandii.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez arek » wtorek, 2 sie 2011, 09:48

Witam

Ja się wybieram jutro do Ambasady w wa-wa i nie wiem czy na miejscu będę mógł opłacić vize turystyczną?
czy może gdzieś ktoś widział jakiś numer rach bankowego na który mogę wpłacić?
Bo rozumiem że promocji już nie ma?
arek
 
Posty: 5
Dołączył(a): wtorek, 2 sie 2011, 09:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron