Wszystko o wizach do Tajlandii

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez Lukasz777 » niedziela, 22 kwi 2012, 21:20

Może to głupie pytanie ale jestem skołowany.
Nie bardzo rozumiem ten wymóg paszportowy przy wjeździe do Tajlandii na 20dni, mianowicie:
(paszport musi byc ważny jeszcze przez 6 mc od daty wjazdu, czy przez 6mc od daty wyrobienia paszportu)?
-"paszport ważny minimum 6 miesięcy w momencie wjazdu"- (tzn ze na nowym miesiecznym paszporcie nie można wjechac)?

Proszę o szybką odpowiedź z góry bardzo dziękuje.
Lukasz777
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 22 kwi 2012, 21:07

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » niedziela, 22 kwi 2012, 21:48

musi byc wazny jeszcze przez 6 miesiecy od daty wjazdu
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez Lukasz777 » niedziela, 22 kwi 2012, 21:53

Dziekuje za odpowiedz, nie byłem pewny.
Lukasz777
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 22 kwi 2012, 21:07

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez misza » niedziela, 27 maja 2012, 22:49

Witam, w lipcu ląduje w BKK gdzie spędzę kilka dni a następnie wylatuje do Singapuru i Malezji. W ciągu 7 dni planuje powrót samolotem do Surat Thani a następnie niecały miesiąc od przylotu do BKK opuszczam Tajlandię. Jak rozumiem nie będzie problemu z dwukrotnym otrzymaniem "wizy" na wjeździe? Zwłaszcza chodzi mi o lotnisko Surat Thani, z tego co wyczytałem jest ono dosyć małe i obawiam się że mogą być problemy z przekroczeniem tam granicy bez wizy turystycznej.
misza
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 27 maja 2012, 22:37

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » poniedziałek, 28 maja 2012, 07:51

surat tani jest lotniskiem miedzynarodowym (obsluguje rejsy zagraniczne), ale poniewaz male, to nie ma obslugi miedzynarodowej (maly paradoks), wiec nie dostaniesz stempla wjazdu, musisz wyrobic wize w polsce lub malezji. Tak sie wydaje, ale mozesz upewnic sie w konsulacie czy mailuj z linia lotnicza, ktora tam lata.

mozesz tez leciec na inne lotniska na poludniu: phuket, krabi, hat yai czy samui, a z nich przesiadka w transport ladowy. Mozesz tez leciec do bangkoku i przesiasc sie na rejs krajowy.

jesli twoim celem sa okoliczne wyspy, a chcesz zaoszczedzic na bilecie na samui, to po dodaniu kosztu wizy, promow i innego transportu, to moze sie nie oplacac. Oprocz tego mozesz stracic czas i niepewnosc przesiadek
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez misza » poniedziałek, 28 maja 2012, 10:53

ok dziękuje za odpowiedz, w takim wypadku chyba zrobię to w innej kolejności i po przylocie do Bangkoku pojadę na Samui a następnie samolotem z Surat Thani do Malezji i Singapuru. Na koniec przelot samolotem na kilka dni do BKK. W takim wypadku chyba nie będzie problemu z wylotem z Surat Thani?
misza
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 27 maja 2012, 22:37

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » poniedziałek, 28 maja 2012, 12:00

tak prosciej.

wylatywac mozesz skadkolwiek
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez krzysztof s » poniedziałek, 13 sie 2012, 23:51

Roczna wiza bussines bez work permit
Wydaje się być ciekawą alternatywą dla osób planujących dłuższy pobyt w Tajlandii... jest też dużo tańsze od wizy studenckiej... ja osobiście nie testowałem, ale jak ktoś to załatwiał, to fajnie jak by dał tutaj jakiś feedback...
Tutaj wszystko wyjaśnione: http://www.interactivethailand.com/non- ... ness-visa/
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez yvonne67 » wtorek, 14 sie 2012, 10:26

krzysztof s napisał(a):Roczna wiza bussines bez work permit
Wydaje się być ciekawą alternatywą dla osób planujących dłuższy pobyt w Tajlandii... jest też dużo tańsze od wizy studenckiej... ja osobiście nie testowałem, ale jak ktoś to załatwiał, to fajnie jak by dał tutaj jakiś feedback...
Tutaj wszystko wyjaśnione: http://www.interactivethailand.com/non- ... ness-visa/


Wlasnie taka wize zalatwilam w UK w konsulacie tajskim. Musialam miec do tego oswiadczenie/list od brytyjskiej firmy, ktora potwierdzila, ze wyjezdzam do Tajlandii w celu reprezentowania ich interesow na polu biznesowym. Ja jestem rezydentem UK i nie wiem, czy taka mozliwosc istnieje w ambasadzie tajskiej w Polsce.
Koszt takiej wizy w UK to 100 funtow. Link, ktory podales to prawdopodobnie ktos, kto moze wydac oswiadczenie, ze wysylaja cie do Tajlandii, bys ich reprezentowal w sprawach biznesowych i za to chca 5.000THB.
Reszte musisz zalatwiac sam, to znaczy ubiegac sie samodzilenie o wize w ambasadzie tajskiej.
Dokladne informacje na ten temat sa na stronie konsulatu tajskiego w Hull.
Mozna sie o to ubiegac droga pocztowa, wysylajac wszystkie aplikacje wraz z paszportem i czekiem na ich adres, jednak trzeba byc rezydentem UK lub miec przynajmniej adres do korespondencji w UK.
Polskich realiow nie znam, ale mysle, ze warto pytac w Warszawie, gdyz jest to prawo, wiec powinno obowiazywac takze w Polsce.
yvonne67
 
Posty: 30
Dołączył(a): wtorek, 13 kwi 2010, 13:35

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez OlgaSowiec » czwartek, 25 paź 2012, 12:07

Zauważyłam, że ciężko jest z tymi wizami ; /
Skuteczny kolagen naturalny. Sprawdź!
OlgaSowiec
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 25 paź 2012, 11:51

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron