Wszystko o wizach do Tajlandii

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez Administrator » wtorek, 10 sie 2010, 18:43

Wszystko o wizach do Tajlandii postarałem sie napisać na stronie "Do Tajlandii" tutaj -> http://www.etajlandia.pl/0201.php , ale jeśli coś nie jest jasne to tutaj proszę zadawać pytania i eksperci odpowiedzą ;)
Administrator
eTajlandia.PL
Avatar użytkownika
Administrator
Site Admin
 
Posty: 162
Dołączył(a): środa, 21 sty 2009, 17:45
Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez neronek » poniedziałek, 16 sie 2010, 09:30

Witam
Bardzo praktyczne i bardzo pomocne informacje wielkie wielkie dzięki !
mam jedna prośbę czy można by było umieścić informację czy nadal można wysłać pocztexem paszport wniosek itd do ambasady ,to bardzo ważne bo po wizę nie potrzeba wtedy jechać do Warszawy 2 razy a są już jakieś koszta .
/ odbiór wiz po 2 dniach /
Wiem że w styczniu mogłem tak zrobić jak jest teraz ?

Pozdrawiam
neronek
www.neronek.geoblog.pl
neronek
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 20 paź 2009, 15:30

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez krzysztof s » poniedziałek, 16 sie 2010, 15:46

zawsze można było wysyłać, więc raczej nic nie powinno się zmienić - jak chcesz dodatkowo się upewnić, to po prostu zadzwoń do konsulatu w wawie:)
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez krzysztof s » poniedziałek, 16 sie 2010, 15:57

Czy ktoś się orientuje jak jest z raportem 90-dniowym w przypadku gdy wyjadę i powrócę, to termin biegnie od nowa (90 dni od wjazdu?) czy też obowiązuje data podana przez urzędnika przy składaniu poprzedniego? Ostatnio w Immigration wyjasnili mi tak mętnie, że niewiele zrozumiałem.
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez Administrator » poniedziałek, 16 sie 2010, 16:04

Krzysztof, rozumiem, ze chodzi o zglaszanie miejsca pobytu (zameldowania) w przypadku gdy przebywamy w Tajlandii dluzej nuiz 90 dni? To akurat nie wizy, ale juz odpowiadam :)

Za kazdym razem kiedy wyjezdzasz z Tajlandii to "licznik sie resetuje" i 90 dni zaczyna byc liczone od nowa od dnia w ktorym ponownie wjechales. Czyli jesli pojechales na weekend do Singapuru, to po powrocie do Tajlandii zglosic sie musisz dopiero po 90 dniach; chyba, ze wczesniej znowu gdzies wyjedziesz :)
Administrator
eTajlandia.PL
Avatar użytkownika
Administrator
Site Admin
 
Posty: 162
Dołączył(a): środa, 21 sty 2009, 17:45
Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez krzysztof s » poniedziałek, 16 sie 2010, 16:09

Dzięki Adminie:)
no tak, to nie wizy ale niejako po sąsiedzku;)
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez marco » czwartek, 19 sie 2010, 11:26

bardzo ciekawy system jest w sprawie tych wiz, czytam te informacje i zastanawia mnie to, trzeba przyznać że teraz mieszkając w Polsce gdzie po Europie jezdzimy bez granic troche zapomina się o tych formułach...... :)
marco
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:20

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez Andrew » niedziela, 5 wrz 2010, 14:05

Cześć

Mam pytanie, czy ktoś z Was załatwiał wizę turystyczną do Tajlandii w Ambasadzie Tajskiej w Kuala Lumpur?

Czy warunki uzyskania wizy dla obywateli Polski są tam identyczne, jak warunki uzyskania wizy w Ambasadzie w Warszawie?

Pozdrawiam Serdecznie i czekam na odpowiedz :)
Andrew
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 23 sie 2010, 07:42

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez Administrator » poniedziałek, 6 wrz 2010, 05:29

Witam,

W Ambasadzie Tajlandii wizy załatwia się ogólnie bez problemu. AMbasada jest niedlaeko stacji metra, więc łatwo tam dojechać. Zawze jest tam dużo ludzi, więc warto być tam przed otwarciem okienka (niestety stać w kolejce trzeba na dworze chyba, że coś się zmieniło). Wizt odbiera się następnego dnia popołudniu, tak jak wszędzie indziej. Zanim tam pojedziesz, zatelefonuj bezpośrednio do tej ambsady i zapytaj jakie są godziny otwarcia, czy nie ma jakiegoś święta narodowego w Malezji albo Tajlandii, oraz jakie papiery, kopie, ile zdjęć i tak dalej jest potrzebne. Taki telefon warto wykonać zanim pojedziemy do ambasady w jakimkolwiek kraju, bo mają one dużą swobodę w zmienianiu warunków wydawania wiz i zawsze lepiej się upewnić, żeby nie było jakichś niespodzianek...

Pozdrawiam
Administrator
eTajlandia.PL
Avatar użytkownika
Administrator
Site Admin
 
Posty: 162
Dołączył(a): środa, 21 sty 2009, 17:45
Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez Andrew » poniedziałek, 6 wrz 2010, 05:47

No wlasnie boje sie ze warunmi sa odmienne od tych w Warszawie. Przynamniej tak pisze na www Ambasady w KUL. Moze tylko pisze, zobaczymy. Zadzwonie, zapytam.

Pozdro :)
Andrew
 
Posty: 6
Dołączył(a): poniedziałek, 23 sie 2010, 07:42

Następna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron