Wszystko o wizach do Tajlandii

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez MrYogi » czwartek, 11 sie 2011, 06:57

Naroście dobra wiadomość :)

Ale mam pytanie, jak to działa jak chcemy kila razy w roku zrobić taką wizę ?

Czy to będzie działać np. jak wyjadę z Tajlandii po 30 dniach wrócę dzień później i tak 3 razy ? czy mnie odstawia w kwitkiem ?

Pozdrawiam
Michał
:]
MrYogi
 
Posty: 118
Dołączył(a): wtorek, 18 sie 2009, 22:29

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » czwartek, 11 sie 2011, 11:35

na ladowej mozna 4 razy, a potem trzeba lotniskowa. W koncu i na lotnisku powiedza ci, zebys robil inna, np turystyczna 2 miesiace (platna)
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez uajka » wtorek, 20 wrz 2011, 12:51

Witam,
Poczytałem trochę o wizach do Tajlandii i chciałbym się upewnić że dobrze wszystko zrozumiałem.
1. Wiza turystyczna (otrzymana w ambasadzie) do Tajlandii ważna jest przez 3 miesiące oo daty złożenia wniosku, na której dostaniemy pieczątkę na prawo pobytu na dwa miesiące w Tajlandii kosztuje 120 zł? Czy coś się zmieniło po 11 sierpnia? Czy faktycznie dostanę pieczątkę na 2 miechy pobytu?

2. Po 11 sierpnia mogę pojechać do Tajlandii bez wizy. Jako obywatel RP otrzymam pozwolenie na wjazd do Tajlandii na 1 miesiąc. Do tego, jeśli wyjadę z Tajlandii 30 dnia pobytu i wrócę po paru dniach ponownie mogę otrzymać takie pozwolenie na pobyt w Tajlandii na jeden miesiąc. Mogę tak zrobić przynajmniej 4 razy drogą lądową

3. Wizę turystyczną mogę uzyskać w każdej ambasadzie Tajlandii na całym świecie, nie tylko w Warszawskiej?

4. Czyli, jeśli wjadę do Tajlandii bez wizy, mogę po miesiącu wyjechać do Malezji i tam wyrobić sobie wizę turystyczną, ważną 3 miesiące. Na niej wrócić i otrzymać pozwolenie na pobyt przez 2 miesiące. Dodatkowo, po kolejnych 2 miesiącach mogę wyjechać z Tajlandii i powrócić na tej samej wizie turystycznej (jej ważność to 3 miesiące) i ponownie otrzymać pozwolenie na pobyt kolejnych 2 miesięcy. Tym samym mój całkowity pobyt w Tajlandii może wynieść 5 miesięcy? Dodam że to jest moim celem, 5 miesięcy w Tajlandii.

5. Czy muszę mieć bilet powrotny gdy wjeżdżam do Tajlandii?

Będę wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie
uajka
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 20 wrz 2011, 12:40

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez Vit » wtorek, 20 wrz 2011, 13:00

Prościej jest zrobić wizę dwukrotnego wjazdu.
Wjeżdżasz raz, dostajesz wizę.. potem w immigration robisz przedłużkę.
Następnie opuszczasz kraj - najszybciej dojechać do granicy, przekroczyć, wrócić.
Druga część Twojej wizy zostaje wykorzystana - dostajesz kolejny wjazd do TH.

Co do częstego brania wizy turystycznej. W chwili obecnej sporo wniosków jest
odrzucanych, jeśli masz już 4-5 wjazdów do TH w ostatnim czasie. Dodatkowo
wymaga się wielu poświadczeń, typu: bilet lotniczy wylotowy z TH, poświadczenie
rezerwacji hotelu itd.. na razie pogranicznicy są gorliwi, pewnie niedługo im przejdzie.
Avatar użytkownika
Vit
 
Posty: 254
Dołączył(a): niedziela, 9 sie 2009, 13:49
Lokalizacja: Bangkok

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » wtorek, 20 wrz 2011, 13:10

2. na ladowej tylko 15 dni, dowolna ilosc razy. Sprawa wyjasniana przez konsulat z tajskim msz.

3. tak, konsulaty wydaja wizy, a ambasady sa przedstawicielstwem dyplomatycznym.

4. vit wyjasnil - podwojna turystyczna wyrobiona w europie (bo mniej problemow), wazne sa wtedy nie 3 a 6 miesiecy.

5. tak
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez uajka » czwartek, 22 wrz 2011, 08:56

Dziękuje za informacje. Jeszcze dla pewności zapytam
1. Czy na pewno można wyrobić w Polsce wizę ważną 6 miesięcy? Nigdzie takiej informacji wcześniej nie widziałem.
2. Czy w USA mogę wyrobić w konsulacie też taką wizę ważną 6 miesięcy?
3. Czy w malezji mogę wyrobić też taką wizę turystyczną ważną 3 lub 6 miesięcy?

Stąd tyle pytań, że rozważam lot z USA (gdzie będę 2 miesiące) prosto to Tajlandii gdzie chcę spędzić 5 miesięcy.
Druga opcja, że między czasie zawitam do Polski.
uajka
 
Posty: 10
Dołączył(a): wtorek, 20 wrz 2011, 12:40

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez krzysztof s » sobota, 24 wrz 2011, 14:43

Małe zamieszanie ostatnio w tym wątku :roll:
Po pierwsze: bezwizowy wjazd "na stempel" jest na miesiąc na lotnisku i na dwa tygodnie na lądzie. Dotyczy to nie tylko Polaków, ale wszystkich nacji do tego uprawnionych. Ambasada nie ma czego wyjaśniać, bo takie jest tajskie prawo imigracyjne.
Po drugie: wiza turystyczna jest tylko i wyłącznie na 3 miesiące, w każdym tajskim konsulacie na całym świecie, dla wszystkich nacji. Natomiast można na jednej wizie mieć do 4 wjazdów, czyli jak ostatni wjazd w ostatnim dniu ważności wizy, to stempel na kolejne 60 dni. Jak zrobić, żeby być na takiej wizie 5-6 miesięcy jest szczegółowo opisane na początku tego wątku.
Po trzecie: aktualnie jest rzeczywiste zaostrzenie "czujności" policji imigracyjnej przy wydawaniu wiz. Dużo info w miejscowej prasie i tv było o kontroli szkół i studentów posiadających ED Visa. Właśnie dziś rano wróciłem z konsulatu w Laosie, gdzie wyrabiałem wizę turystyczną. Drugą pod rząd (poprzednio miałem ED, ale ostatnio w ramach oszczędności jadę na turystycznej). Urzędniczka była bardzo nieprzyjemna i zadawała mi wiele niewygodnych pytań (co robię w LOS, z czego się utrzymuję i "CZY wiem, że nie mogę mieć ciągle wizy turystycznej? itd..." Trochę się spociłem i to nie z powodu klimatu. To dopiero moja druga turystyczna pod rząd (ponadto jedną miałem ponad dwa lata temu).
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez krzysztof s » sobota, 24 wrz 2011, 18:10

Jeszcze raz a propos wizy turystycznej, bo zauważyłem, że to było w innym wątku, przed utworzeniem tego o wizach...
Wiza turystyczna (TR Visa) jest wydawana na całym świecie (w konsulatach tajskich). Czas oczekiwania: 1 dzień roboczy. Potrzebne: wypełniony wniosek (z danego konsulatu, bo są różne), 1-2 zdjęć, ksero głównej strony paszportu i opłata. Wiza jest ważna 90 dni, co znaczy, że ostatni wjazd do Tajlandii może nastąpić w ostatnim dniu ważności wizy. Można wziąść od 1-4 wjazdów (no. of entry). Każdy jest płatny ok. 1000 thb (w róznych krajach mogą być różnice). To cały koszt wizy. Jak mamy jeden wjazd, to możemy być w TH tylko 60 dni (stempel wjazdowo-pobytowy jest zawsze na 60 dni). Jak mamy dwa "entry", to po 60 dniach wyjeżdżamy i wracamy i możemy być łącznie 120 dni (prawie cztery miesiące). Jak mamy trzy "entry", to wyjeżdżamy np. po miesiącu, wracamy na dwa miesiące, potem znów wyjeżdżamy i wracamy w ostatnich dniach ważności wizy (pamiętajmy, że jest ważna trzy miesiące). Dostajemy stempel na kolejne 60 dni. Czyli mamy już 5 miesięcy. Potem możemy zrobić przedłużenie w Immigration na miejscu o 1 miesiąc - koszt 2000 thb, ale uwaga, tylko raz do roku. Łącznie 6 miesięcy na jednej wizie turystycznej. Łączny koszt opłat wizowych to 5000 thb, plus koszt 3 wyjazdów (łącznie z ew. kosztami wiz do krajów ościennych). W związku z tym, że pojawiła się możliwość wjazdu "na stempel" można to jakoś sprytnie połączyć, ale to już zależy od indywidualnych planów podróży po krajach regionu. Czyli np. najpierw stempel, potem turystyczna i znów stempel (lotniczy) i wyjdzie nawet 8 miesięcy albo i więcej....
krzysztof s
 
Posty: 400
Dołączył(a): sobota, 17 paź 2009, 12:12

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez BartekSmerf » poniedziałek, 26 wrz 2011, 18:48

Dla uściślenia czy przekraczając teraz granicę drogą lądową do 15dni,powietrzną do 30dni jest tak jak piszę czy inaczej:
1. Lecąc samolotem wypełniamy dostajemy,wypełniamy kartę przylotu?
Drogą lądową nie dotyczy.
2.Po wylądowaniu,dojściu do granicy szukamy okienka "On Arrival" i wypełniamy wniosek "visa on arrival"(nie mylić z "Application for visa") a potem z wnioskiem do okienka kontroli paszportowej?
Czy idziemy prosto do okienka kontroli paszportowej, stempelek i wszystko?
3.Rozumiem, że dowód wylotu z kraju jest wymagany, lecz rzadko sprawdzany przy wizie on arrival?
4.Rozumiem, że ogólna różnica jest taka że teraz za wizę on arrival się nie płaci, a wcześniej płaciło i tylko jest taka różnica?


Pzdr
BartekSmerf
 
Posty: 3
Dołączył(a): poniedziałek, 26 wrz 2011, 18:30

Wszystko o wizach do Tajlandii

Postprzez massagewarsaw » poniedziałek, 26 wrz 2011, 18:56

arrival cart wypelniasz w samolocie, ale na granicy ladowej tez musisz ja wypelnic.

nie, na lotnisku idziesz od razu do "emmigration", nie ma dla paszportow polskich visa on arrival. Na granicy nie wystawiaja innych wiz, np turystycznych, tylko w konsulatach.

dowod wylotu trzeba zawsze miec i pokazac.

visa on arrival zostala zniesiona, dostaje sie teraz stempel wjazdu na 30/15 dni
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron