Bangkok - pare pytan

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Bangkok - pare pytan

Postprzez altar » środa, 10 mar 2010, 10:46

witam wszystkich,

juz jutro lece do Bangkoku i w zwiazku z tym mam pare pytan.
1. taxi z lotniska w okolice Khao San Rd to koszt okolo 400Baht? za osobe? czy też za cala taksowke, jedzie nas 4 osoby.
2. w Bangkoku spedzimy prawdopodobnie 2 dni, wymyslilem ze zobaczymy Pałac Krolewski i okoliczne Waty, kanaly i skytrain.
bedziemy mieszkac w poblizu KSR, prosze powiedzcie jak dostac sie do Palacu Krolewskiego? no oczywiscie mozna tuktukiem lub taxi, ale czy mozna np lodza i kanalami/rzeka? skad? ile to kosztuje?
3. co jeszcze powinnismy zobaczyc poza punktem 3?
4. czy warto zobaczyc Swiatynie Tygrysow? jesli tak to czy warto jechac tam na wlasna reke(pociagiem) czy tez lepiej kupic wycieczke? ile kosztuje taka wycieczka?
5. czy w agencjach na KSR moge czuc sie bezpiecznie kupujac np wycieczke do swiatyni tygrysow, czy tez bilet autobusowy do Krabi?
6. po Bangkoku jedziemy na poludnie i tu mamy dylemat, Phang Nga i Krabi, czy tez okolice Ko Samui?

bede wdzieczny za wszystkie podpowiedzi, pozdrawiam.
altar
 
Posty: 1
Dołączył(a): środa, 10 mar 2010, 10:38

Bangkok - pare pytan

Postprzez Michal » środa, 10 mar 2010, 16:25

1.Całe taxi.
2.Najlepiej na piechotę,to blisko.
3.Jest tak dużo do zobaczenia w BKK,że to temat rzeka.Zależy kto co lubi.Polecam Dom Jima Thompsona.
4.Dla mnie nie warto.Byłem i się rozczarowałem.Jak dobrze poszperasz na tym forum to znajdziesz moje przemyślenia na ten temat.O niebo lepszy jest Tiger World pod Chiang Mai na północy.Byłem w obu.Wiem co mówię.
5.Raczej tak ale nie trzymaj się twardo agencji z KSR.Odejdź kilka ulic w bok i też masz ogromny wybór.
6.To już zostawiam do oceny bywalcom wysp południa.Ja jestem mało imprezowy.
Azja Płd.-Wsch. i wyspy Południowego Pacyfiku...moje przeznaczenie.
Avatar użytkownika
Michal
 
Posty: 71
Dołączył(a): środa, 19 sie 2009, 18:39
Lokalizacja: London

Bangkok - pare pytan

Postprzez infinity150 » piątek, 19 mar 2010, 08:10

Czy ktos moze polecic lokal, restauracje w Bangkoku w ktorym mozna podziwiac tradycyjny taniec tajski?
Najlepiej w dzielnicy Chatuchak.
infinity150
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela, 17 sty 2010, 19:16

Bangkok - pare pytan

Postprzez infinity150 » czwartek, 1 kwi 2010, 11:45

Ponawiam prosbe o lokal z tradycyjnym tancem.Jestem jeszcze tydzien w Bangkoku a jest to jedna z tych pozycji, ktora musze zaliczyc.
infinity150
 
Posty: 30
Dołączył(a): niedziela, 17 sty 2010, 19:16


Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości