co zrobic jak ci Ukradna Skuter w Tajlandi = porady

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

co zrobic jak ci Ukradna Skuter w Tajlandi = porady

Postprzez mikolaj41 » poniedziałek, 8 mar 2010, 12:12

Witam
Ukradziono mi skuter w Tajlandi i doswiadczylem spotkania z wyludzajaca mafiia pieniedzy i z Policja Tajlandzka ( nie wiem co gorsze ).
Ze wzgledu ze przy okazji zbieralem informacje o podobnych przypadkach opisze pare dobrych rad w sprawie wypozyczenia skutera:

1. spytaj sie o ubespieczenie i oto kto ponosi odpowiedzialnosc w razie wypadku (czesto nie chca udzielac informacji udajac ze nie umia wytlumaczyc) w takim wypadku idz do innego biura nie daj sie zlapac na niska cene.

2. Lancuch nie chroni motorka ( to trik abys myslal ze faktycznie go zabespieczyles ) kup sobie wlasna taka kablowa kutke/Locker do rowerow taka dluga aby przypinac czasami do slupow. Pamietaj oni maja kluczyk zapasowy.

3.Jesli ci juz ukradna skuter rob jak najwiecej zamieszania czym wiecej ludzi bedzie wiedzialo o tym co sie stalo tym lepiej.

4. Nie daj sie wciagnac w ciche uklady ... rob rozglos sprawie (oni tego nie lubia - ale znam historie pewnego anglika ktoremu sie to nie udalo, zawiezli go na komisariat i nie wyposcili puki nie zaplacil. Policja wspolpracuje z mafiia).

5. Policja w Tajlandi to najwiekrza Mafia w Indochinach. Jesli juz tam trafisz miej kogos kto mowi po tajsku.
Najlepiej skontaktuj sie z Policja Tusrystyczna. Moze byc sytuacja ze niemasz innego wyjscia jak isc na Policje ale nie idz tam nigdy sam. Jak mozesz zabiesz znajomego = miej swiatkow.

6. Nie licz na Polska Ambasade jak w wiekrzosci innych panstw nasze ambasady maja wiele innych spraw na glowie jak ciebie personalnie. Bo w ogole po co ty tu przyleciales do Tajlandi pewnie robic im klopotu a moze jeszcze akcji Gromu chcesz?.
Ale wyslij mi jesli mozesz maila, SMSa lub zadzwon, albo wszystko na raz! Niech nie beda mogli powiedziec ze nic o twoim problemie nie wiedzieli.
Ja zadzwonilem = rozmowe moglem sobie wsadzic w d..... Wyslalem maila = ale nie dostalem odpowiedzi do teraz 4 tygodnie.
mikolaj41
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 7 lut 2010, 18:21

co zrobic jak ci Ukradna Skuter w Tajlandi = porady

Postprzez massagewarsaw » poniedziałek, 8 mar 2010, 12:27

policja jest zalegalizowana mafia, ale przeciez ci pomogli - wprawdzie nie bezinteresownie, ale za ilamek tego, co chciala wziac z ciebie mafia skuterowa.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

co zrobic jak ci Ukradna Skuter w Tajlandi = porady

Postprzez mikolaj41 » poniedziałek, 8 mar 2010, 15:03

sorry przerwalo mi polonczenie i nie skonczylem jeszcze:

7. Jesli juz niedaj Boze wyladujesz na Policji daj im pierwszy Lapowke ( okolo 2000 Bat mozesz wiecej ale nie przekraczaj 3000 bat) przed oszustami.
Mnie osobiscie uratowala wczesnie dana Lapowka 2000 bat, znajoma robila za tlumacza i w trakcie przegladania papierow zatrzymala sobie pare i to wystarczylo.

8. BARDZO WAZNE= Wybieraj wypozyczalnie gdzie nie chca od ciebie zabrac w zastaw paszportu ( najczesciej w twoim hotelu ) inaczej mozesz miec spore klopoty jesli beda chcieli ciebie oszukac!!!

9.Jezdz na ulicy tak jak Tajowie, nie szybciej nie wolniej a unikniesz kolizji nie jezdz nigdy po pijaku, a jezdz zawsze w kasku. Jesli przekroczysz predkosc i policja cie zlapie daj odrazu 500 bat Lapowki.

Mam nadzieje ze komus to pomoze co tu napisalem.... ale lepiej jesli nikt nie bedzie mial takich klopotow i odwiedzin na Tajskiej policji bo mozna nabawic sie niezlego stresu.

Pozdrawiam
mikolaj41
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 7 lut 2010, 18:21

co zrobic jak ci Ukradna Skuter w Tajlandi = porady

Postprzez AdministratorETajlandia » wtorek, 9 mar 2010, 04:58

Czesc Mikolaj, dobra i przydatna lista. Tylko moze te "daj odrazu 500 bat Lapowki" to za duzo. Ja bym zaczal od 100B ;)
Administrator
eTajlandia.PL
Avatar użytkownika
AdministratorETajlandia
Site Admin
 
Posty: 162
Dołączył(a): środa, 21 sty 2009, 17:45
Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia

co zrobic jak ci Ukradna Skuter w Tajlandi = porady

Postprzez mikolaj41 » wtorek, 9 mar 2010, 13:04

Administrator napisał(a):Tylko moze te "daj odrazu 500 bat Lapowki" to za duzo. Ja bym zaczal od 100B ;)

Pewnie masz racje . Ja osobiscie nigdy nie zaplaciem w Azji mandatu. A kolega ktory nagminie narazal sie drogowce dawal te 500 bat ... ale jego na to stac.
Od niego wziolem wysokosc Lapowki dla drogowki.
mikolaj41
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 7 lut 2010, 18:21

co zrobic jak ci Ukradna Skuter w Tajlandi = porady

Postprzez chillhunter » czwartek, 11 mar 2010, 14:39

Tak znowu nie narzekajcie na ta Tajlandie, to jest Azja i nie Europa, przypomniejcie sobie co bylo w Polsce w 90 latach, jaka tam byla policja.

Jadac do Azji trzeba sie zapoznac troche z panujacami tam stosunkami, jak tam jest z korupcja mozna zobaczyc na: http://www.transparency.org/

Ja jezdzac po Tajlandi mialem zawsze drugi portfel w ktorym bylo tylko 100 Baht i przewaznie to wystarczylo, co innego jak ich „generalowie" przy biurku na checkpoint siedzieli, to trzeba bylo placic wiecej.

Pozniej mnie moj schwagier ktory jest prawnikiem powiedzial ze w Tajlandi przy kontroli musi byc co najmnie 2 policjatow, na wszelki wypadek napisal mnie pismo po tajsku w ktorym to stalo i jak mnie jeden zatrzymal to mu to pismo pokazalem i mogelm dalej bez placenia jechac.

Co do Ambasady to polska nie stanowi zadnego wyjatku, np. amerykanskie so o wiele gorsze.

Dzisiaj dzwonilem do polskiego konsulatu w Koeln, chcialem informacje dla znajomego, ta panience najrawdopodobniej nie podobal sie moj akzent I zapytala mnie czy mam polskie obywatelstwo, ja powiedzialem ze nie bo mam amerykanskie, ona od razu ze moj znajomy musi sam dzwoniec i odlozyla sluchawke.
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

co zrobic jak ci Ukradna Skuter w Tajlandi = porady

Postprzez mikolaj41 » czwartek, 11 mar 2010, 19:19

1.ok inne ambasady sa gorsze. Ale chillhunter podal znowu przypadek naszej ambasady i dlaczego moi znajomi z podwojnym obywatelstwem raczej nie korzystaja z naszych placowek.
2.Piszac tego posta chcialem poinformowac ze Tajlandia to juz nie to samo panstwo co pare lat temu i jak poradzic sobie w takiej sytuacji jaka mnie sie przytrafila (a wyglada na to ze teraz to juz nie bedzie rzadkosc)
3.Tajowie dalej sa bardzo milymi ludzmi wszagze oni mi ten problem stworzyli i oni mi go pomogli rozwiazac.
mikolaj41
 
Posty: 11
Dołączył(a): niedziela, 7 lut 2010, 18:21

co zrobic jak ci Ukradna Skuter w Tajlandi = porady

Postprzez massagewarsaw » czwartek, 11 mar 2010, 19:33

tajlandia stale cywilizuje sie dla turystow, zeby utrzymac jakas czesc rynku, pomimo recesji i niestabilnosci politycznej.

Ale na obrzezach turystyki, np wypozyczalnie skuterow, oportunisci moga probowac naciagac turystow, bo nie sa regulowani i kontrolowani przez ministerstwo/wydzial turystyki - szczegolnie odkad kryzys i ich przycisnal.

nadal kradzieze wypozyczonych skuterow sa sporadyczne, przy wyborze agenta warto sie rozejrzec i popytac, np miejscowych emigrantow czy dlugoterminowych turystow.
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok


Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron