Najciekawsza wyspa na wypoczynek w Tajlandii

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Najciekawsza wyspa na wypoczynek w Tajlandii

Postprzez agnieszka » wtorek, 5 sty 2010, 05:56

Pomyślałam ze zapytam na forum, fajnie będzie poczytac opinie a i innym się przyda jaka jest waszym zdaniem najciekawsza wyspa na odpoczynek w Tajlandii, gdzie jest miło, egzotycznie i warto polecić innym. Zdaje sobie sprawe że opinie moga byc różne ale może powtarzające sie typy dadza jakiś obraz.
agnieszka
 
Posty: 34
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:17

Najciekawsza wyspa na wypoczynek w Tajlandii

Postprzez emka11 » środa, 6 sty 2010, 13:50

witaj Agnieszko;-) a czego oczekujesz??bo to podstawowa sprawa :D spokoju, lenistwa na plazy, minimum turystow, imprezowania czy moze chcesz ponurkowac,....? pieknych wysp jest cale mnostwo, zalezy tylko jakie masz oczekiwania.
Ja na pewno polecam Koh Chang, najbardziej urokliwa wyspa, na jakiej bylam-spokojna, dziewicza,malo turystow,piekna,gorzysta,a jesli chcesz sie zabawic-tez znajda sie godne uwagi miejsca;-)
emka11
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 30 lis 2009, 13:13

Najciekawsza wyspa na wypoczynek w Tajlandii

Postprzez jankidoo » czwartek, 7 sty 2010, 06:49

tajlandja ma sporo wysp ja osobiscie wiele czasu spedzilem na phuket :) ale powiem ci jedno ze na phuket jest bardzo drogo jak na tajlandje jest to wyspa typowo turystyczna i dobre miejsce wypadowe na roznego rodzaju wycieczki jezeli masz tajskich znajomych to pewnie taniej zalatwisz wszyskie wypady ale i tak bedzie drogo :) tak sie zastanawiam czy czasami lepiej nie wybrac innej wyspy ktora nie jest napedzana komercja i turystami
na phuket warto pojechac ale czy spedzic tam cale wakacje to nie wiem:)
jak masz jakies pytania na temat tej wyspy to chetnie ci ja opisze :)
Avatar użytkownika
jankidoo
 
Posty: 54
Dołączył(a): czwartek, 20 sie 2009, 07:23

Najciekawsza wyspa na wypoczynek w Tajlandii

Postprzez jackmars » czwartek, 7 sty 2010, 07:05

Mam to samo danie co Jankidoo, Phuket ma fajne położenie, jest dużą wyspą, wiele do zaoferowania z atrakcji, szczególnie jako baza wypadowa na wycieczki po wyspach, ale ma tę wadę że jest dużo droższa od wielu innych miejsc w południowej części Tajlandii, niestety... a szkoda. Ponadto często spotyka się tam bardzo komercyjne podejście Tajów związanych z turystycznym biznesem, mnie uśmiechu, uprzejmości jakiej poszukuje tu przeciętny turysta, a więcej spoglądania tylko na to co można wyciągnąć od niego i to często po bardzo zawyżonych stawkach. Mamy kilka sygnałów o wręcz niegrzecznych reakcjach niektórych Tajów w restauracjach jeśli np zwróci im się uwagę że coś nie tak było z zamówionym posiłkiem,.... tak troche nie po tajsku.....
www.pandanus.pl licencjonowany przewodnik polskojezyczny w Tajlandi
jackmars
 
Posty: 110
Dołączył(a): czwartek, 14 maja 2009, 12:45
Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia

Najciekawsza wyspa na wypoczynek w Tajlandii

Postprzez emka11 » czwartek, 7 sty 2010, 09:37

dlatego podstawowym pytaniem jest to,czego agnieszka poszukuje :D
co do podejscia do turystow,o ktorym piszecie, coz...mysle,ze wiele z tego jest wina naszego/turystow zachowania...przynajmniej w jakiejs czesci, to,co czasem widuje na wyspach..tragedia..
agnieszko,ja osobiscie nie polecam tobie tych mocno skomercjalizowanych wysp tajskich..jest tyle pieknych miejsc jak koh tao,koh chang,koh lipe i inne , cudowne,dziewicze,bez pijanych turystow,wszechogarniajacego jezyka rosyjskiego i takich tam... :D
emka11
 
Posty: 16
Dołączył(a): poniedziałek, 30 lis 2009, 13:13

Najciekawsza wyspa na wypoczynek w Tajlandii

Postprzez neronek » czwartek, 7 sty 2010, 14:49

hello Agnieszka ??
czy tak jak w piosence "Agnieszka juz dawno tutaj nie mieszka " :D nie odpowiadasz ?
ok
dla mnie nr 1
: Ko Lipe

Pozdrawiam
neronek
www.neronek.geoblog.pl
neronek
 
Posty: 76
Dołączył(a): wtorek, 20 paź 2009, 15:30

Najciekawsza wyspa na wypoczynek w Tajlandii

Postprzez agnieszka » czwartek, 7 sty 2010, 16:11

jestem jestem, haha jeszcze tu mieszkam, nie wykreślajcie mnie...... Chciałam się więcej dowiedzieć w realu od znających miejsca z pobytu o różnych miejscach na południu, dzięki temu można będzie zaplanować następną podróż a i z pewnością może się przydadzą informacje innym.
agnieszka
 
Posty: 34
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:17

Najciekawsza wyspa na wypoczynek w Tajlandii

Postprzez sebastian28 » piątek, 8 sty 2010, 19:43

Mnie przypadła do gustu Ko Pangan, wiele ciekawych zatoczek, dużo ładnych plaż, spokojna atmosfera w części północnej wyspy, woda piękna błękitna. Dodatkowo uroku dodaje możliwość zwiedzania wyspy skuterkiem, strome wzniesienia do pokonania stanowią nie lada wyzwanie. Oczywiście samą imprezę muzyczną na plaży w południowej części wyspy nie oceniam zbyt pozytywnie, za głośno, za dużo szumu, ale na szczęście jest to raz na jakiś czas.
sebastian28
 
Posty: 40
Dołączył(a): czwartek, 2 lip 2009, 11:48

Najciekawsza wyspa na wypoczynek w Tajlandii

Postprzez marco » niedziela, 10 sty 2010, 08:58

A co możecie napisać o Ko Tao? Z tego co czytam jest to ciekawa wyspa...
marco
 
Posty: 170
Dołączył(a): wtorek, 9 cze 2009, 13:20


Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości