Wynajem samochodu i podrozowanie na wlasna reke

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Wynajem samochodu i podrozowanie na wlasna reke

Postprzez hrumak » niedziela, 13 gru 2009, 14:58

Witajcie ,

Wybieram sie na Phuket w lutym, mam kilka pytan, glownie o wynajem samochodu i podrozowanie.

Wiem jakie sa mniej wiecej oplaty za wynajem i ceny paliw , ale nie moge nic znalesc odnosnie oplat za autostrady. Wiem ze czesc (wszystkie ?) jest platna , przeszukalem juz wszystkie chyba mozliwe strony i nie znalazlem informacji :(

Poza tym czy jest bezpiecznie dla nas wynajmowac tam samochod i jezdzic na wlasna reke ? Mialem pomysl na podroz Phuket - Bangkok, wiem ze to jest 800km , ale polaczen kolejowych to raczej stamad nie ma :( a lotnicze odpadaja

Dzieki za pomoc.
hrumak
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 12 gru 2009, 13:50

Wynajem samochodu i podrozowanie na wlasna reke

Postprzez jackmars » niedziela, 13 gru 2009, 15:32

Witaj,
po autostradach w kraju jedziesz bezpłatnie, droga do Pattai jest płatna, obwodnica Bangkoku w większej części, oraz same autostrady w centrum Bangkoku. Po kraju podróżowanie jest przyjemne, ale jesteś pewny, że jeżdżenie po centrum Bangkoku nie sprawi Ci problemów..... To naprawde inny świat na drodze.
www.pandanus.pl licencjonowany przewodnik polskojezyczny w Tajlandi
jackmars
 
Posty: 110
Dołączył(a): czwartek, 14 maja 2009, 12:45
Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia

Wynajem samochodu i podrozowanie na wlasna reke

Postprzez massagewarsaw » niedziela, 13 gru 2009, 19:21

z phuket dp bkk sa autobusy, mozliwe, ze rowniez w wersji lux, 38 pasazerow - tak, jak samochod z wlasnym kierowca, tylko 10 razy taniej
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Wynajem samochodu i podrozowanie na wlasna reke

Postprzez hrumak » niedziela, 13 gru 2009, 20:44

Myslalem o tym zeby samochod "gdzies" zostawic na przedmiesciach i wsiasc w skytrain albo inny srodek masowej komunikacji jak metro czy cos jesli chodzi o sam bangkok.

Autobusy ... jaki czas przejazdu i jakie koszta ? chodzi o to ze chcialbym zaliczyc w bangkoku nurkowanie w oceanarium z rekinami , co juz eliminuje samolot jako srodek transportu.

Czyli rozumiem ze podrozowanie samemu wynajetym samochodem nie powinno stanowic problemu ;)
hrumak
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 12 gru 2009, 13:50

Wynajem samochodu i podrozowanie na wlasna reke

Postprzez massagewarsaw » niedziela, 13 gru 2009, 21:19

do oceanarium nie wpuszcza cie z wlasnym sprzetem - dadza ci wlasny, na ktorym polegaja (sa odpowiedzialni za twoje zdrowie).

wiec samolot.

autobus troche dluzej niz samochod, za to wiele razy taniej, pewnie okolo 500-700 baht - transport w tajlandii, nawet samolotem, jest tani. Dla ciebie pryszcz.

metro/skytrain jest w centrum - musisz sie do nich przedrzec przez przedmiescia, 30 minut (z reguly w korku).
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Wynajem samochodu i podrozowanie na wlasna reke

Postprzez hrumak » poniedziałek, 14 gru 2009, 08:59

bardziej mi chodzi o nie moznosc latania po nurkowaniu .... nie wiem jakie tam maja warunki ale napewno maja glebiej niz 5m.

lot to 3300BHT powrotny za 1 osobe, wiec tez nie tak tanio jak by sie wydawalo. No nic pomysle jeszcze nad tematem ;)

Samochod to 600BHT + paliwo (1600km to 2500 BHT) jak by nie liczyc wychodzi duzo taniej , rozumiem ze bardziej meczace ... ale jest mozliwosc zatrzymywania sie gdzies po drodze i poznawania innych zakatkow Tajlandii

Dzieki za wskazowki
hrumak
 
Posty: 4
Dołączył(a): sobota, 12 gru 2009, 13:50

Wynajem samochodu i podrozowanie na wlasna reke

Postprzez lenarcik » wtorek, 15 gru 2009, 20:23

Autobus z Phuketu do Surat Thani - 4h. A stamtad nocny pociag sypialny do Bangkoku. Wysiadasz w samym centrum przy stacji metra. Ja jechalem z Hat Yai do Bangkoku - Troche ponad 900km - 18h pociagiem sypialnym. Sama zabawa :-) No i samochod w Bangkoku to...najpierw trzeba zobaczyc zeby uwierzyc. Pierwszym razem gdy bylem w Tajlandii to tez mialem zamiar wynajac samochod, ale rozmsylilem sie po zobaczeniu tego, co sie dzieje w Bangkoku. Znajomy, ktory wynajal kiedys samochod w BKK probowal 7h wyjechac z miasta, bo nie bardzo wiedzial jak. Nie mowie, ze ci sie nie uda, ale mierz sily na zamiary :-)
lenarcik
 
Posty: 51
Dołączył(a): poniedziałek, 14 gru 2009, 18:22
Lokalizacja: Bangkok

Wynajem samochodu i podrozowanie na wlasna reke

Postprzez massagewarsaw » wtorek, 15 gru 2009, 20:51

tak, mozna z przesiadka, ale to zawsze klopot i czekanie. Sa rozne pociagi, niektore zatrzymuja sie na prawie kazdej stacji, inne tylko na kilku najwiekszych. Express z surat thani do bkk od 8h 30 min
http://massagethai.info kursy masazu tajskiego warszawa, dom w bangkoku od 200zl/tydzien, 540zl/miesiac
massagewarsaw
 
Posty: 737
Dołączył(a): sobota, 8 sie 2009, 14:18
Lokalizacja: warszawa Bangkok

Wynajem samochodu i podrozowanie na wlasna reke

Postprzez jackmars » środa, 16 gru 2009, 04:15

Lenarcik ma dużo racji,
ja jeżdże po Bangkoku codziennie zawodowo, wcześniej byłem kierowcą zawodowo w Polsce wiele lat, ale to co tutaj się dzieje w Bangkoku na drodze, polecam omijać taką formę Tobie jeśli nie jest to konieczne. Sama topografia miasta do poznania z punktu widzenia zza kierownicy z ich przepisami to wielka różnica z tym co mamy w kraju. Faktycznie można szybko wyjechać z samego centrum miasta, nawet w pół godziny, ale po prostu trzeba znać miasto dobrze, a wystarczy czasem jedna pomyłka i w korku trzeba nadrabiac trase jednokierunkowymi drogami i to może spowolnić wyjazd o dodatkowe nawet 2 godziny. Jesli masz chęć pojezdzić to sugeruje poza Bangkokiem zdecydowanie, zaoszczędzisz wielu nerwów, lub nawet niemiłych przygód na drodze. Tak jak piszą inni duzo lepiej jest dla turysty wybrać pociąg czy autobus, są dobrze zorganizowane i wygodne. Wiem, że przygoda czasem wzywa aby coś popróbować, ale lepiej mierzyc siły na zamiary.
www.pandanus.pl licencjonowany przewodnik polskojezyczny w Tajlandi
jackmars
 
Posty: 110
Dołączył(a): czwartek, 14 maja 2009, 12:45
Lokalizacja: Bangkok, Tajlandia

Wynajem samochodu i podrozowanie na wlasna reke

Postprzez tomekd » piątek, 18 gru 2009, 08:27

hmmm,
jak przypominam sobie te zakorkowane ulice i masę jeżdżących skuterów po Bangkoku to nie wsiadłbym jako kierowca do jazdy po Bangkoku, naprawde podziwiam tych którzy zaczęli tam jeżdzić, nie dość że po drugiej stronie kierownica a ci szaleni motocykliści dookoła..... Istny "sajgon". :lol: :lol:
tomekd
 
Posty: 36
Dołączył(a): sobota, 10 paź 2009, 08:17

Następna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron