Koh Phangan - konkretne pytania

Tutaj proszę zadawać pytania dotyczące atrakcji turystycznych w Tajlandii, hoteli, przejazdów, co i gdzie zobaczyć i tak dalej.

Koh Phangan - konkretne pytania

Postprzez zoli1 » wtorek, 24 mar 2015, 15:46

Witam

Z góry przepraszam, jeśli zadane przeze mnie pytania już przewijały się przez forum, jednakże bardzo zależy mi na odpowiedzi na te konkretne pytania, które zadam (wiem, że pytania są bardzo szczegółowe, ale właśnie na tych szczegółach bardzo mi zależy). W sieci jest bardzo wiele różnych opini/wypowiedzi, jednakże ja prosiłbym o odpowiedzi wyłącznie ludzi, którzy byli osobiście i informacje przez nich udzielane są z "pierwszej ręki".
Dodam jeszcze, że wczasy planuję razem z żoną i córką (ja i żona mamy po 35 lat, córka ma 16 lat).
Oto pytania (bardzo prosiłbym o rzeczowe i konkretne odpowiedzi na poszczególne punkty oraz konkretne podpunkty, w formie jasnej i przejrzystej, ze względu na dość dużą ilość pytań, które zadaję):

1)czy zakwaterowanie w Phangan Rainbow Bungalows (bo ten ośrodek sobie upatrzyłem, ze względu na "podobno" jedną z fajniejszych miejscówek oraz na podobno fantastyczny "klimat" panujący na ośrodku) jest godne polecenia tzn:
a)czy domki są faktycznie na plaży a nie gdzieś "obok"
b)czy nie ma brudu, robactwa i nie leje się na głowę
c)czy jedzenie oferowane przez ośrodek w formie AllInclusive jest smaczne
d)czy jest miła i przyjazna atmosfera

2)czy plaża, na której jest Phangan Rainbow Bungalows jest faktycznie taka piękna jak ją opisują, a w szczególności:
a)czy piasek jest jaśniutki i miałki
b)czy woda jest przejrzysta oraz czy kolor wody jest pięknego lazurowego koloru
c)czy wejście z plaży do wody jest łagodne i pozbawione kłujących w stopy niespodzianek
d)czy jest to miejsce dobre do snurkowania (chodzi mi o widoki pod wodą: roślinność, rybki, ukształtowanie terenu pod wodą)
e)czy są na tej plaży lub w jej pobliżu rafy koralowe, które można podziwiać podczas snurkowania bądź nurkowania
f)czy plaża ta jest w miarę kameralna, nieskomercjalizowana i "klimatyczna" (mam na myśli klimat czystej, trochę dzikiej natury)
g)czy na plaży faktycznie rosną "pocztówkowe" palmy (czy nie jest czasem tak, że są ze dwie palmy i pstrykają je na fotografiach ze wszystkich możliwych stron aby uatrakcyjnić to miejsce)
h)czy wypożyczając łódkę odnajdę w pobliżu jakieś totalnie dziewicze małe plaże spełniające moje oczekiwania (oczekiwania opisałem w podpunktach powyżej)
i)czy ta plaża jest czysta

3)czy termin mojego planowanego wyjazdu jest sensowny (03-18.07.2015 - wybrałem ten termin ze względu na to, że nie odbywa się wtedy na wyspie ta impreza full moon - gdyz nie lubię takich klimatów - a możemy jechać wyłącznie w lipcu), a w szczególności czy:
a)nie będzie zbyt często padało (godzinę lub dwie dziennie mogę przeżyć)
b)czy nie będzie silnych wiatrów
c)czy temperatury w dzień będą pozwalały na plażowanie i opalanie się
d)czy będzie raczej słonecznie czy raczej pochmurno w ciągu dnia
e)czy noce będą na tyle ciepłe, że będzie można "chodzić w krótkich spodenkach i w koszulce"
f)czy w terminie 03-18.07.2015 mam spodziewać się odpływów (czyli efektu "nie ma wody na pustyni") w powyższej lokalizacji
g)czy w w/w terminie morze w w/w lokalizacji jest w miarę spokojne (tak rzeby można byłow nim spokojnie popływać)

4)czy w pobliżu ośrodka Phangan Rainbow Bungalows, będę mógł wynająć samochód lub skuter

5)czy w pobliżu ośrodka Phangan Rainbow Bungalows, będę mógł wynająć łódkę motorową

6)czy w pobliżu ośrodka Phangan Rainbow Bungalows, znajduje się jakieś centrum nurkowe

7)czy ośrodek Phangan Rainbow Bungalows oferuje jakieś wieczorne atrakcje - nie chodzi mi tu o jakieś dzikie imprezy, ale o jakieś delikatne "imprezki/wieczorki" - tak, żebym nie zanudził się zbyt mocno

8)jakie będzie prawdopodobne obłożenie gości w ośrodku Phangan Rainbow Bungalows w terminie 03-18.07.2015 (nie chcielibyśmy się czuć przesadnie osamotnieni, ale fanami tłumów też nie jesteśmy)

9)o której godzinie w terminie 03-18.07.2015 robi się już jasno, a o której ciemno

10)czy wyspa w terminie 03-18.07.2015 nie robi się przesadnie wyludniona i w związku z tym czy nie ma problemów naprzykład z dostępnością atrakcji na wyspie oraz z dostępnością fajnych lokalnych klimatycznych knajpek - szczególnie w okolicach ośrodka Phangan Rainbow Bungalows

11)czy mamy się obawiać na terenie ośrodka Phangan Rainbow Bungalows (oraz na całej wyspie) jakichś niebezpiecznych bądź budzących strach dziko żyjących zwierząt (zarówno tych większych jak i wszelkiego typu gadów i płazów - a w szczególności węży, których moje dziewczyny szczególnie się boją)

12)czy z ośrodka Phangan Rainbow Bungalows jest w miarę blisko jakiś port z którego można wykupić sobie wycieczki na sąsiednie wyspy

13)ile zajmuje objechanie całej wyspy samochodem (wzdłuż wybrzeża)

14)czy oprócz tajlandzkiej waluty na wyspie akceptowana jest rownież jakaś inna

15)czy na wyspie nie ma problemu z dostępnością bankomatów i wypłatą z nich wymaganej waluty z konta w polskim banku prowadzonego w złotówkach

16)jakie ubezpieczenie, w jakiej kwocie i w jakiej polskiej firmie ubezpieczającej najlepiej wykupić (w razie jakiejś choroby, wypadku, potrzeby udzielenia opieki medycznej przez tamtejszą służbę zdrowia itp itd)

17)czy na wyspie Ko Phangan nie ma problemów z dostępnością aptek

18)w jakiej odległości od ośrodka znajduje się jakieś najbliższe miasteczko, po którym można sobie wieczorem pospacerować, zjeść w fajnej knajpce, kupić jakieś pamiątki lub ubrania tudzież kupić coś w sklepie spożywczym

19)prosiłbym o podanie średnich cen:
a)papierosy w sklepie
b)obiad z dwóch dań plus napój w fajnej restauracyjce dla jednej osoby
c)lokalny posiłek typu "fast-food" na "ulicy" dla jednej osoby
d)cena piwa w sklepie
e)cena piwa w knajpce
f)cena chleba w sklepie
g)cena coca-coli w sklepie

Uff - trochę się rozpisałem - ale ogromnie zależy mi na poznaniu odpowiedzi na powyższe pytania, gdyż obiecałem dziewczynom, że będą to wspaniałe wakacje - i słowa chcę dotrzymać - więc muszę mieć pewność, że tak właśnie będzie.

P.S. Jeśli nie znacie odpowiedzi na wszystkie moje pytania, to odpowiedzcie proszę na te, na które odpowiedź znacie.

P.S.2. Jeśli oprócz odpowiedzi na wyżej wymienione pytania macie dodatkowo jakieś swoje rady/wskazówki - to oczywiście również poproszę.

Z góry wszystkim Wam serdecznie dziękuję za okazaną pomoc i życzliwość :)
zoli1
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 24 mar 2015, 14:24

Koh Phangan - konkretne pytania

Postprzez chillhunter » wtorek, 24 mar 2015, 23:59

musze powiedziec ze troche ubawiles mnie swoimi pytaniami, teraz nie mam czasu ale w sobote, niedziele odpowiem tobie na twoje pytania, wprawdzie w Rainbow Bungalow nie znam osobiscie, ale bylem w tej okolicy, mozliwe ze nawet tam bylem.

Zapomnij ten Hotel, to jest cos dla mlodych ktorzy na Full Moon Party przyjezdzaja.

Ale o tym wiecej pozniej.
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Koh Phangan - konkretne pytania

Postprzez somtam » czwartek, 26 mar 2015, 17:18

A ja mam jedno konkretne pytanie ,
jak Ty wpadles na pomysl , ... zeby wyruszyc w podroz?
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Koh Phangan - konkretne pytania

Postprzez Franz155 » środa, 29 lip 2015, 08:43

A ja mam jedno konkretne pytanie ,
jak Ty wpadles na pomysl , ... zeby wyruszyc w podroz?


pewnie zapytał na innym forum :lol: :lol: :lol:

po pytaniach wnioskuję że Azja nie dla ciebie kolego, wybierz się na all inclusive z jakiegoś biura podróży do Turcji czy Grecji, wyjdzie ci na zdrowie 8-)
Franz155
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 21 paź 2014, 09:33

Koh Phangan - konkretne pytania

Postprzez sanook55 » czwartek, 30 lip 2015, 06:59

Faktycznie rewelacyjny zestaw pytań :)

Nigdy nie przyszło by mi do głowy aby tak szczegółowo planowac wyjazd i jeszcze
tyle zadawać pytan różnym osobom dookoło.

No ale jak to mówią są ludzie i ludziska ....... :lol:

Kolego Zoli1 może zadaj z 5 najważniejszych dla Ciebie pytań to z pewnościa znajdą
się chętni aby Ci doradzić.
sanook55
 
Posty: 14
Dołączył(a): niedziela, 19 lip 2015, 08:35

Koh Phangan - konkretne pytania

Postprzez ZAP » sobota, 1 sie 2015, 07:03

1)czy zakwaterowanie w Phangan Rainbow Bungalows (bo ten ośrodek sobie upatrzyłem, ze względu na "podobno" jedną z fajniejszych miejscówek oraz na podobno fantastyczny "klimat" panujący na ośrodku) jest godne polecenia tzn:p

Jest godne polecenia

a)czy domki są faktycznie na plaży a nie gdzieś "obok"

Niektóre na niektóre obok

b)czy nie ma brudu, robactwa i nie leje się na głowę

Sa gekony od 2 do 10 cm które zjadają muchy
Leje sie pod prysznicem

c)czy jedzenie oferowane przez ośrodek w formie AllInclusive jest smaczne

Jest smaczne

d)czy jest miła i przyjazna atmosfera

Jest

2)czy plaża, na której jest Phangan Rainbow Bungalows jest faktycznie taka piękna jak ją opisują, a w szczególności:
a)czy piasek jest jaśniutki i miałki

Kolor kremowy koegzystencja zbliżona do Mielna

b)czy woda jest przejrzysta oraz czy kolor wody jest pięknego lazurowego koloru

W dzien kolor jasny lazurowy a ze względu na kolor dna czasami ciemnoniebieski a w nocy ciemny niebiesko- zielony

c)czy wejście z plaży do wody jest łagodne i pozbawione kłujących w stopy niespodzianek

Wejście łagodne o nachyleniu 5% ,bywają patyki które jak dostaną sie miedzy palce to kują

d)czy jest to miejsce dobre do snurkowania (chodzi mi o widoki pod wodą: roślinność, rybki, ukształtowanie terenu pod wodą)

Miejsce przeciętne do nurkowania

e)czy są na tej plaży lub w jej pobliżu rafy koralowe, które można podziwiać podczas snurkowania bądź nurkowania

Nie ma raf w znaczeniu tych które mozna spotkać na Malediwach

f)czy plaża ta jest w miarę kameralna, nieskomercjalizowana i "klimatyczna" (mam na myśli klimat czystej, trochę dzikiej natury)

Nie ma komercji i betonu jak na Dominikanie klimat mozna znaleźć oddalając sie od ośrodków

g)czy na plaży faktycznie rosną "pocztówkowe" palmy (czy nie jest czasem tak, że są ze dwie palmy i pstrykają je na fotografiach ze wszystkich możliwych stron aby uatrakcyjnić to miejsce)

Palmy sa ale nie pocztówkowe , takie rosną tylko w 4-5 miejscach na swiecie.

h)czy wypożyczając łódkę odnajdę w pobliżu jakieś totalnie dziewicze małe plaże spełniające moje oczekiwania (oczekiwania opisałem w podpunktach powyżej)

Nie. Masz za duże wymagania. Nie mozna miec luksusów i dziczy w jednym.

i)czy ta plaża jest czysta

Czysta w rozumieniu ilości papierków , folii, butelek

3)czy termin mojego planowanego wyjazdu jest sensowny (03-18.07.2015 - wybrałem ten termin ze względu na to, że nie odbywa się wtedy na wyspie ta impreza full moon - gdyz nie lubię takich klimatów - a możemy jechać wyłącznie w lipcu), a w szczególności czy:
a)nie będzie zbyt często padało (godzinę lub dwie dziennie mogę przeżyć)

To znaczy ze przeżyjesz

b)czy nie będzie silnych wiatrów

Proszę doprecyzowac czy chodzi o wiatry osobiste czy zewnętrzne

c)czy temperatury w dzień będą pozwalały na plażowanie i opalanie się

Pozwala nawet na spalenie skory przy przebywaniu w słońcu

d)czy będzie raczej słonecznie czy raczej pochmurno w ciągu dnia

Mogą pojawić sie chmury około 15.45

e)czy noce będą na tyle ciepłe, że będzie można "chodzić w krótkich spodenkach i w koszulce"

Mozna nawet bez.

f)czy w terminie 03-18.07.2015 mam spodziewać się odpływów (czyli efektu "nie ma wody na pustyni") w powyższej lokalizacji

Nie ma efektów

g)czy w w/w terminie morze w w/w lokalizacji jest w miarę spokojne (tak rzeby można byłow nim spokojnie popływać)

Jest spokojne i pozwala na pływanie wzdłuż płazy



4)czy w pobliżu ośrodka Phangan Rainbow Bungalows, będę mógł wynająć samochód lub skuter

Tak

5)czy w pobliżu ośrodka Phangan Rainbow Bungalows, będę mógł wynająć łódkę motorową

Tak

6)czy w pobliżu ośrodka Phangan Rainbow Bungalows, znajduje się jakieś centrum nurkowe

Małe

7)czy ośrodek Phangan Rainbow Bungalows oferuje jakieś wieczorne atrakcje - nie chodzi mi tu o jakieś dzikie imprezy, ale o jakieś delikatne "imprezki/wieczorki" - tak, żebym nie zanudził się zbyt mocno

Zapewne

8)jakie będzie prawdopodobne obłożenie gości w ośrodku Phangan Rainbow Bungalows w terminie 03-18.07.2015 (nie chcielibyśmy się czuć przesadnie osamotnieni, ale fanami tłumów też nie jesteśmy)

65%

9)o której godzinie w terminie 03-18.07.2015 robi się już jasno, a o której ciemno

Jasno o 5 ciemno o 19.30

10)czy wyspa w terminie 03-18.07.2015 nie robi się przesadnie wyludniona i w związku z tym czy nie ma problemów naprzykład z dostępnością atrakcji na wyspie oraz z dostępnością fajnych lokalnych klimatycznych knajpek - szczególnie w okolicach ośrodka Phangan Rainbow Bungalows

Nie wyludnia sie i sa atrakcje

11)czy mamy się obawiać na terenie ośrodka Phangan Rainbow Bungalows (oraz na całej wyspie) jakichś niebezpiecznych bądź budzących strach dziko żyjących zwierząt (zarówno tych większych jak i wszelkiego typu gadów i płazów - a w szczególności węży, których moje dziewczyny szczególnie się boją)

Pewnie w zwiazku z Twoim przyjazdem wyniosą sie nawet psy

12)czy z ośrodka Phangan Rainbow Bungalows jest w miarę blisko jakiś port z którego można wykupić sobie wycieczki na sąsiednie wyspy

Tak

13)ile zajmuje objechanie całej wyspy samochodem (wzdłuż wybrzeża)

Lepiej skuterem

14)czy oprócz tajlandzkiej waluty na wyspie akceptowana jest rownież jakaś inna

Euro i dolary

15)czy na wyspie nie ma problemu z dostępnością bankomatów i wypłatą z nich wymaganej waluty z konta w polskim banku prowadzonego w złotówkach

Pełno ATM

16)jakie ubezpieczenie, w jakiej kwocie i w jakiej polskiej firmie ubezpieczającej najlepiej wykupić (w razie jakiejś choroby, wypadku, potrzeby udzielenia opieki medycznej przez tamtejszą służbę zdrowia itp itd)

W każdej

17)czy na wyspie Ko Phangan nie ma problemów z dostępnością aptek

Jest pełen dostęp do podstawowych leków

18)w jakiej odległości od ośrodka znajduje się jakieś najbliższe miasteczko, po którym można sobie wieczorem pospacerować, zjeść w fajnej knajpce, kupić jakieś pamiątki lub ubrania tudzież kupić coś w sklepie spożywczym

Blisko

19)prosiłbym o podanie średnich cen:
a)papierosy w sklepie 4-9 zł
b)obiad z dwóch dań plus napój w fajnej restauracyjce dla jednej osoby 40-100 zl
c)lokalny posiłek typu "fast-food" na "ulicy" dla jednej osoby 2-10 zł
d)cena piwa w sklepie 5-8 zł
e)cena piwa w knajpce 6-12 zł
f)cena chleba w sklepie nie ma tradycyjnego chleba tylko tostowy 4 zł
g)cena coca-coli w sklepie 2-4 zł

P.S.2. Jeśli oprócz odpowiedzi na wyżej wymienione pytania macie dodatkowo jakieś swoje rady/wskazówki - to oczywiście również poproszę.

Bez zbędnych komentarzy i złośliwości nie przyjeżdżaj do Azji bo albo Ty sie zmęczysz albo zameczysz wszystkich dookoła
ZAP
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 4 mar 2015, 05:27

Koh Phangan - konkretne pytania

Postprzez somtam » sobota, 1 sie 2015, 15:06

:lol: :lol: :lol: Wnioskuje o nominacje dla ZAP :!: :!: :!:, ... najcierliwszy user roku !!!
Mi, nie udalo mi sie doczytac do konca pytan zoli1, szacun :)
somtam
 
Posty: 180
Dołączył(a): czwartek, 24 mar 2011, 07:27

Koh Phangan - konkretne pytania

Postprzez sanook55 » niedziela, 2 sie 2015, 07:46

ZAP duży szacun za fantastyczna listę odpowiedzi :D
sanook55
 
Posty: 14
Dołączył(a): niedziela, 19 lip 2015, 08:35

Koh Phangan - konkretne pytania

Postprzez chillhunter » niedziela, 2 sie 2015, 08:57

Te informacje trzeba aktalizowac, a wiec uwaga na Box Jellyfish (nie wiem jak sie nazywa po polsku)

http://phuketwan.com/tourism/box-jellyf ... and-22891/
chillhunter
 
Posty: 147
Dołączył(a): sobota, 29 sie 2009, 09:50

Koh Phangan - konkretne pytania

Postprzez ZAP » niedziela, 2 sie 2015, 14:40

Dziękuje dziękuje ?Jak zapewne sie domyślacie zrobiłem to w wolnej chwili których tutaj bywa dużo :)
Ale chyba o to chodzi w życiu :)))))
Co do tych meduz to faktycznie trzeba uważać ale tylko w porze deszczowej ,
Tubylcy twierdza ze to gowno wypływa na płytkie wody tylko w tym okresie ( deszcz, monsun, od sierpnia do września )
Mało to fajne ale jakby co to ja w tym okresie spotykam na farmie kobrę królewska. Jak mówi moj kolega Taj. Jak Cię ugryzie to zadzwoń do przyjaciela i sie pożegnaj . Do szpitala nie ma po co jechać :)))
ZAP
 
Posty: 27
Dołączył(a): środa, 4 mar 2015, 05:27

Następna strona

Powrót do Pytania o turystykę w Tajlandii

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości

cron