Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Pięć najlepszych szkół gotowania

Tajskie jedzenie jest znane na całym świecie ze swoich kolorowych i ekscytujących przepisów i składników. Wiele popularnych potraw Tajlandii, takich jak Tom Yum, jest ściśle powiązanych z kulturą i stylem życia społeczności. W rezultacie jedzenie jest jednym z najlepszych sposobów poznania tajskiego życia, a także stanowi doskonałą okazję do nawiązania więzi z miejscowymi tego kraju.

Chociaż można zdobyć pewien poziom wiedzy, jedząc na mieście w Tajlandii, nic nie przebije lekcji gotowania, o których można się nauczyć i oddać się kuchni tajskiej. Ale przy tak wielu szkołach gotowania do wyboru, wybór może być trudny. Dlatego przygotowaliśmy listę 5 najlepszych szkół gotowania, do których możesz uczęszczać w Tajlandii.

5 najlepszych szkół gotowania w Tajlandii

1. Szkoła gotowania Silom Thai Szkoła gotowania Silom Thai jest idealna dla osób, które pasjonują się tajską kuchnią i kulturą. Zajęcia prowadzone są w małych grupach od 9 do 10 osób, co daje „wysoce spersonalizowane i satysfakcjonujące doświadczenie”. Ponadto każde zajęcia prowadzone są przez certyfikowanych tajskich kucharzy w „tradycyjnej otwartej kuchni”. Rano uczniowie wybierają się na wycieczkę z przewodnikiem na lokalny targ, aby kupić świeże składniki. Tam uczniowie mogą zapoznać się z zapachami i smakami lokalnych składników na tajskich targach. Następnie nauczyciele pomogą uczniom w przygotowaniu obfitego pięciodaniowego posiłku. Wszystkie dania przygotowywane są od podstaw, w tym pasta curry, która jest przygotowywana przy użyciu tradycyjnych naczyń (tłuczka i moździerza). Z 8 różnymi kursami do wyboru, każdy znajdzie coś dla siebie, ten program gotowania jest idealnym sposobem na zanurzenie się w prawdziwym doświadczeniu kulturalnym i kulinarnym. Jest to również idealne rozwiązanie dla zaangażowanych domowych kucharzy, którzy chcą nauczyć się przygotowywać autentyczną kuchnię tajską.

Cennik: Codzienne kursy: 1000 Bahtów. Kursy intensywne: kurs 3-dniowy: 800 Bahtów. 7-dniowe kursy prywatne: 1500 Bahtów. Kurs budowania zespołu: 1200 Bahtów.

2. Thai Cooking Academy Thai Cooking Academy oferuje praktyczne podejście do kuchni tajskiej. Oferuje różnorodne kursy, w tym zajęcia z rzeźbienia owoców, zajęcia wegetariańskie, dla początkujących, a nawet profesjonalne lekcje gotowania. Nie ma ustalonego menu, co pozwala uczniom wybrać potrawy, których chcą nauczyć się gotować. Dodatkowo każdy uczeń otrzymuje również własną książkę z przepisami, dzięki czemu może kontynuować gotowanie przepisów jeszcze długo po opuszczeniu Tajlandii. Zajęcia odbywają się rano i wieczorem, a także w opcji półdniowej i całodniowej. Wreszcie dostępne są również zajęcia długoterminowe, trwające do 8 tygodni. Każdy z szefów kuchni ma zróżnicowany zakres umiejętności - wszyscy są wysoko wykwalifikowani, więc z pewnością opuścisz klasę z więcej niż kilkoma nowymi sztuczkami w rękawie. Jedna rzecz jest pewna; ucząc się od profesjonalistów w Bangkok Thai Cooking Academy, twoje przyjęcia obiadowe będą spektakularne!

Ceny: Ceny wahają się od 1200 Bahtów do 90 000 Bahtów w zależności od rodzaju kursu i czasu trwania.

3. Lekcje gotowania Amita Thai W tym domu nad kanałem w Thonburi mieści się jedna z najbardziej urokliwych szkół gotowania w Bangkoku. Amita Thai Cooking Class znajduje się w pierwszej piątce pretendentów nie tylko do wyśmienitych potraw, które przygotowuje, ale także ze względu na dogodną lokalizację nad brzegiem rzeki Menam. Twoja lekcja rozpocznie się od wybrania świeżych składników z własnego ogródka ziołowego Amity. Następnie dowiesz się, jak przyrządzić najsłynniejsze tajskie potrawy, takie jak ostra zupa z krewetek i lepki ryż z mango, przy użyciu praktycznych technik tajskich. Dodatkowo w cenę kursu wliczony jest transport do iz zajęć, powitalny napój ziołowy, cztery wyśmienite dania oraz codzienny przepis. Menu różni się w zależności od dnia tygodnia, więc zaplanuj odpowiednio przy rezerwacji zajęć. Każda lekcja gotowania w Amita Thai Cooking Class to półdniowy kurs trwający od 9.30 do 13.30.

Ceny: Ceny zaczynają się od 3450 Bahtów.

4. Szkoła gotowania słonia niebieskiego Szkoła Blue Elephant Cooking ma ponad 30-letnie doświadczenie i 12 restauracji na całym świecie. W rezultacie jest to jedna z najbardziej poszukiwanych szkół gotowania w Tajlandii. Zwiedzający mogą wybierać pomiędzy dwoma zajęciami: jedną rano i drugą po południu. Poranne zajęcia rozpoczynają się od wycieczki na lokalny targ tajski, gdzie instruktorzy pomagają uczestnikom wybrać najświeższe składniki do posiłków. Zajęcia popołudniowe przygotowują drugi tajski deser, kończąc wieczór pysznym słodkim poczęstunkiem. Każdy uczeń otrzymuje bezpłatny fartuch, książkę kucharską oraz zbiór suszonych ziół, przypraw i curry do zabrania do domu. Wreszcie cztery kursy oferowane w Blue Elephant to poranna lekcja, kurs budowania zespołu, lekcja rzeźbienia i kurs gotowania starożytnej kuchni tajskiej.

Ceny: 2500 + (2943 netto) Bahtów za osobę.

5. Szkoła Tajskiej Kuchni w Chiang Mai  Założona w 1993 roku jedna z pierwszych szkół gotowania w Chiang Mai jest prowadzona przez szefa kuchni telewizyjnej Sompona Nabniana i jego żołnierzy. Zajęcia odbywają się w rustykalnej, wiejskiej okolicy na obrzeżach Chiang Mai i jest do wyboru 5 różnych kursów. Zajęcia pozwolą odkryć tajniki kuchni tajskiej i nauczą, jak przyrządzać i łączyć składniki, aby stworzyć wyjątkowe dania z najświeższych składników. Seminaria odbywają się od 10:00 do 15:00, od poniedziałku do niedzieli, a dla każdego kursu dostępne są również opcje wegetariańskie.

Cennik: Klasa dla początkujących (z możliwością wyboru 5 różnych kursów): 1 dzień: 1450 THB 2 dni: 2800 THB 3 dni: 4050 THB 4 dni: 5400 THB 5 dni: 6700 THB