Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Najlepsze 5 uniwersytetów w Tajlandii

Wraz z rozwojem kraju szybko poprawiają się standardy edukacji Tajlandia i szybko staje się ulubieńcem studentów zagranicznych. Studiowanie w Tajlandii daje wiele korzyści. Oprócz uzyskania stopnia naukowego możesz poszerzyć swój światopogląd i rozwinąć umiejętności językowe.

Możesz także cieszyć się i odkrywać naturalne piękno Tajlandii podczas nauki. Chociaż w Tajlandii jest wiele szkół międzynarodowych, znalezienie odpowiedniego uniwersytetu dla studentów zagranicznych może być trudne. Przede wszystkim nie wszystkie tajskie uniwersytety oferują programy międzynarodowe. Ponadto większość uniwersytetów oferuje ograniczone programy studentom zagranicznym. Na przykład znalezienie programów medycznych dla studentów zagranicznych może być trudne. Dzieje się tak, ponieważ niektóre zawody, takie jak lekarz, są przez prawo ograniczone do Tajów. Nie oznacza to jednak, że w Tajlandii nie znajdziesz żadnych dobrych programów międzynarodowych. Chociaż jest ograniczona, nadal istnieje szeroki wybór programów na wielu doskonałych uniwersytetach. Uniwersytety w Tajlandii kładą nacisk na biznes. Dlatego wielu zagranicznych studentów ma wspólny obszar zainteresowań przy wyborze kierunków studiów w Tajlandii. Oto niektóre z najpopularniejszych kierunków:

 • Administracja biznesowa
 • Angielski biznesowy
 • Marketing
 • Zarządzanie ogólne
 • Międzynarodowe zarządzanie przedsiębiorstwem
 • Język tajski.

Jeśli planujesz studiować w Tajlandii i nadal szukasz najlepszej szkoły do ​​studiowania, oto lista 5 najlepszych międzynarodowych uniwersytetów w Tajlandii. 5 najlepszych uniwersytetów i szkół wyższych dla studentów zagranicznych w Tajlandii Najlepsze uniwersytety w Tajlandii na podstawie międzynarodowych rankingów.

 1. Uniwersytet Chulalongkorn Uniwersytet Chulalongkorn (CU) jest najbardziej prestiżowym w Tajlandii. W rzeczywistości jest to najwyżej notowany ze wszystkich uniwersytetów w kraju przez siedem kolejnych lat. Obecnie zajmuje 208. miejsce w rankingu QS World University Ranking 2021 i 601. w rankingu Times Higher Education 2021. Założony w 1917 roku przez króla Vajiravudha, ten akademicki klejnot w sercu Bangkoku słynie od tego czasu ze swojej doskonałości. Obecnie posiada 26 jednostek dydaktycznych. Szkoła ma również zapisy około 26 000 studentów studiów licencjackich, 11 000 absolwentów i 3 000 wykładowców. Ponadto nadała honorowe stopnie naukowe Nelsonowi Mandeli i Billowi Clintonowi. CU promuje wiele wydarzeń przez cały rok, w tym Loy Krathong i Chulalongkorn Academic Exhibition. Te ostatnie uważane są za najważniejsze targi akademickie w Tajlandii. Niektóre z międzynarodowych programów oferowanych przez CU to Bachelor of Engineering in Aerospace Engineering, Business Administration (BBA) International Program i Bachelor of Arts in

 

 1. Uniwersytet Mahidol Uniwersytet Mahidol otworzył swoje podwoje po raz pierwszy ponad sto lat temu, w 1888 roku. Była to pierwsza szkoła medyczna w Tajlandii. Jednak dzisiaj stała się instytucją interdyscyplinarną ze szczególnym naciskiem na nauki o zdrowiu. Otrzymuje największy budżet na badania w kraju, wynoszący około 147 milionów dolarów rocznie. Na 252. miejscu w QS World University Ranking 2021 i 601. w rankingu Times Higher Education 2021, Mahidol University prowadzi obecnie różne kursy w języku angielskim. Kursy te obejmują dziedziny informatyki i komunikacji, inżynierii, nauk społecznych i humanistycznych, technologii medycznej, nauk weterynaryjnych i wielu innych. Oprócz głównego kampusu w Bangkoku, Uniwersytet Mahidol ma również odległe kampusy w Nakhon Sawan, Kanchanaburi i Amnat Charoen. Ponadto na terenie kampusu znajduje się basen, ośrodki badawcze, kryte stadiony, korty tenisowe i kawiarnie. Uniwersytet Mahidol liczy obecnie prawie 30 500 studentów, z których 20 600 to studenci.

 

 1. Uniwersytet Techniczny Króla Mongkuta w Thonburi King Mongkut's University of Technology Thonburi, w skrócie KMUTT, należy do wiodących uniwersytetów badawczych w Tajlandii. Jest szczególnie znany ze swoich innowacyjnych programów, a także z mocnych programów nauczania w dziedzinie nauk ścisłych, technologii i inżynierii. KMUTT zajął 801 miejsce zarówno w rankingu QS World University Ranking 2021, jak i Times Higher Education Ranking 2021. Szkoła rozpoczęła się z zaledwie 21 nauczycielami i garstką uczniów. Jednak w ostatnich latach zyskała reputację dzięki wybitnym badaniom, wykwalifikowanym absolwentom, znakomitym wykładowcom i skutecznej kadrze pomocniczej. Mając trzy kampusy w całym kraju, KMUTT jest pierwszą instytucją rządową, która stała się autonomicznym uniwersytetem w Tajlandii. Ponadto, dzięki swojej autorytatywnej fundacji edukacyjnej, kontroluje teraz własny budżet. Spośród 14 171 studentów 219 to studenci zagraniczni.

 

 1. Uniwersytet w Chiang Mai Uniwersytet w Chiang Mai to najwyżej oceniany uniwersytet w Tajlandii poza Bangkokiem. Zajęła 601 miejsce w rankingu QS World University Ranking 2021 i 1001 miejsce w rankingu Times Higher Education. Założony w 1964, Chiang Mai University był pierwszą uczelnią wyższą w północnej Tajlandii. Ponadto był to pierwszy uniwersytet prowincjonalny uniwersytet w Tajlandii. Początkowo miał trzy wydziały: nauk ścisłych, nauk społecznych i nauk humanistycznych. Jednak stale rozwijała swoją strukturę, organizację i zakres oferowanych dyscyplin. Dziś ma 17 wydziałów, 107 wydziałów indywidualnych i Graduate School. Ten publiczny uniwersytet badawczy obecnie gości ponad 35 628 studentów, w tym 1,206 studentów zagranicznych. Główny kampus Uniwersytetu w Chiang Mai znajduje się pomiędzy centrum miasta Chaing Mai a górą Doi Suthep. Dzięki swojej lokalizacji uczelnia korzysta z 725 akrów półleśnych terenów. Oprócz głównego kampusu ma również 3 inne kampusy. Dwa z nich są również w Chiang Mai, a jeden w Lamphun.

 

 1. Uniwersytet Kasetsart Uniwersytet Kasetsart, powszechnie określany jako KU lub Kaset, to publiczny uniwersytet badawczy z siedzibą w Bangkoku. Był to pierwszy uniwersytet rolniczy w Tajlandii. Jednak rozszerzył swoje obszary tematyczne na nauki ścisłe, inżynierię, nauki przyrodnicze, humanistyczne i społeczne. W ostatnich latach ALK jest uznawana na całym świecie za swoją pracę na światowym poziomie i doskonałość akademicką. Ponadto zajmuje 801. miejsce w QS World University Ranking 2021 i 1001. w Times Higher Education Ranking 2021. Oprócz głównego kampusu w północnym Bangkoku, KU ma również kilka innych kampusów w całej Tajlandii. Jej kampusy oddziałów znajdują się w Nakhon Pathom, Chonburi i Sakon Nakhon. Obecna populacja studentów ALK to 67 818 studentów, w tym 747 studentów zagranicznych. Ponadto zatrudnia 3462 pracowników krajowych i 181 pracowników międzynarodowych.

 

Oczywiście w Tajlandii jest wiele innych znakomitych uniwersytetów i szkół wyższych oferujących wspaniałe programy międzynarodowe. Jednak szkoły wymienione powyżej są najwyżej sklasyfikowane w 2021 roku.