Nawigacja w dziale ""

Mapa Strony

Relacje handlowe Tajlandii z USA

Pimchanok Vonkorpon, dyrektor generalny Biura ds. Polityki Handlowej i Strategii Ministerstwa Handlu, uważa, że ​​decyzja Stanów Zjednoczonych o obniżeniu ceł na różne produkty od piątku (25 października) będzie miała minimalny wpływ na import z Tajlandii.

Podała tę liczbę na 0,01 procent po decyzji Waszyngtonu o zawieszeniu ogólnego systemu preferencji (GSP) w odniesieniu do niektórych importowanych towarów.  Zauważyła, że ​​Tajlandia eksportuje tylko 355 z 573 produktów z listy o łącznej wartości 1,28 miliarda dolarów. Należą do nich przetworzone owoce morza, makaron, fasola, dżemy owocowe, soki, sosy sojowe, produkty chemiczne, narzędzia domowe, silniki elektryczne, stal, instrumenty muzyczne i sprzęt wędkarski.

Zawieszenie GSP zwiększy budżet eksportowy Tajlandii do 50,33 miliona dolarów, zgodnie z jego statusem kraju najbardziej uprzywilejowanego, powiedział Pimchanok. Obliczyła, że ​​wyższe cła spowodują utratę wartości 28,8 mln USD - 32,8 mln USD, co stanowi 0,01% całkowitej wartości eksportu.

Tajlandzki eksport do USA zostanie przeniesiony na rynki z potencjałem ekspansji, takie jak odzież, części samochodowe, meble, przybory i narzędzia domowe. Ale Pimchanok ostrzegł, że ruch USA zwiększy konkurencję dla Tajlandii, dlatego ważne jest, aby eksporterzy zapewnili wysokiej jakości i bezpieczne obligacje z handlowymi sojusznikami, aby zachować swój udział w rynku.